Fortuna Fortuna komentáře u knih

V podsvětí V podsvětí Meagan Spooner

Není co dodat, souhlasím s komentáři pod sebou..

Jo a ASI SE ODSTŘELÍM JESTLI ZANEDLOUHO NEVYJDE TŘETÍ DÍL!!

28.11.2014 5 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

Před Lewisem opravdu smekám.. A já doufala, doufám a doufat budu, že můj konec bude alespoň podobný jako dětí Pevensiových.

28.06.2014 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Prvotní pocity byly zvláštní. Trošku podivný příběh. Avšak s odstupem času zjišťuji, že kniha je víceméně povedená. Vylíčení tehdejšího života a prostředí je super.
Co se týče četby k maturitě, tak doporučuji. Krátký rozsah, který se dá číst, a děj, který odsýpá.

09.08.2018

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Nejslabší díl série. Za celou dobu jsem si nikoho neoblíbila, přijde mi, že v této sérii to ani nejde. Sympatičtějšími mi byli asi jen Heymitch a Johanna. To jsou asi všichni. Nevím, co si o tom všem myslet, protože kvůli všeobecnému šílenství ohledně THG.. No mám prostě pocit, že kvůli tomu se na to dívám spíš negativně. :)

09.07.2016 3 z 5

Prokletí Prokletí Michaela Burdová

Jedno moje očekávání se přeci jen vyplnilo - že mě Míša opět zklame. Opravdu, jak už jsem psala u předchozích knih, každým jejím dílem jde dolu a dolu. A u Sirény to platí dvojnásobně.
Do knihy se mi vůbec nechtělo a po přečtení prologu ještě víc. Vše bylo naprosto nereálné, včetně chování postav, jejich mluvy, oblečení apod. A konec... Typické Míšino zakončení knihy - končí vždy, když jde někomu o život. V tom "nejnapínavějším".
Pak bych ještě ráda zmínila část knihy, kterou má Míša očividně nejraději. Na každé páté stránce někdo někoho svádí, líbá, svléká se...
Myslím, že je na nic nadávat tady na nepovedenou knihu, jelikož kolegyně tady pode mnou (Maggy) to vystihla přesně..

15.03.2015 2 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

Krásná knížka. Konec mě překvapil, čekala jsem něco jiného. Doporučuji všem.

10.08.2013 5 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Do knihovny jsem šla z cílem přinést si nějakou holčičí blbost - a povedlo se! Tohle je tak boží, sladký a růžový, jak jen to jde. Nemohla jsem se ze začátku začíst, ale pak mě to bavilo. :D Je to fajn knížka, jen toho nesmíte očekávat moc, spíš vlastně nic. :)

09.07.2016 3 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Netušila jsem, co čekat, ani trochu. Knihu jsem se chystala číst už roky před tím, pak jsem ale zaregistrovala šílenství, které se kolem knihy i filmu ztrhlo, a to mě odradilo. Pak se mi však kniha dostala pod ruku a já si řekla, proč ne.
Kniha je čtivá, poutavá, nudné scény tu chybí, děj je rychlý, má spád, baví mne to. Příběh mě nijak neoslovil. Žádnou postavu jsem si neoblíbila, asi až na Heymitche. Katniss mi nevadila jako některým lidem, vlastně jsme si tak nějak dost podobné, takže jsem její chování chápala. Každopádně mě dost štval Peeta...

Po dočtení série jsem zhlédla film, který jsem ani nedokoukala. Vadí mi ten poprask okolo toho a THG mi možná začíná vadit...

09.07.2016

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Oh... asi umřu... Jak mohl někdo stvořit něco tak dokonalého..? Vše je tak neuvěřitelně promyšlené, vše zapadá tam kam má...

09.07.2016 5 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

V první řadě mě zaujala obálka. Pak název a já doufala, že i obsah bude povedený. Nevěděla jsem co čekat, na knihu jsem narazila v knihovně. A mile mě překvapila. Přehnané množství romantiky mi k mému překvapení nevadilo, s Juliette jsem se sžila (i když mám takový pocit, že ve druhé díle jí budu chtít nafackovat). Kniha mě chytla již od svého začátku a nepustila, dokud jsem nezhltla poslední slovo. Konec byl divný. Chci Juliettin dar!! :D

02.08.2014 5 z 5

Minotaurus Minotaurus Michaela Burdová

(Obsahuje pár spoilerů ke Křišťálům i Poselství Jednorožců)

Při čtení jsem si myslela, že snad hezčí kniha být nemůže. Když jsem jí ale dočetla a zavřela, druhý den mě napadlo jediné: jak se mi to sakra mohlo líbit?! Opovažuji se říct, že příběh je v podstatě stejný jako u jeho ,,bratříčka" Poselství Jednorožců. Awrixel a Veragin = namakaní sexy kluci, kteří oba dříve stáli na straně zla a to před svými novými přáteli tají. Neilin a Aranis = naivky, které jsou v jedné chvíli na dně a za pár vteřin jsou schopné se před Isgraela (Valgara) postavit s tyčkou v ruce. Isgrael a Valgar = stráášně silní (pomalu nesmrtelní) magoři, co se zbláznili a chtějí ovládnout celý svět, ale nakonec se nechají zničit obyčejnou holkou (dobře, v případě Aranis nebyla ani tak obyčejná a byla to elfka, ale to na tom nic nemění..).
(...)
Pak mi vadí, že jsou postavy strašně spárované. Možná, že kdyby tam té romantiky bylo méně, hodnocení knihy bylo o něco vyšší (alespoň podle mě).
Bylo tu dost slabých konverzací a mnoho dalšího, ale to hodím za hlavu..
Nakonec jsem nucena dát 5*, protože v době čtení mi opravdu připadala jako nejlepší kniha na světě. A to je úkolem knihy. Vtáhnout čtenáře do děje, i přes jeho chyby. :)) Opět pro začátečníky (oddychovka..).

28.06.2014 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Babička mě moc nebavila, protože jsem ji četla v páté třídě jako povinou četbu. A jako páťák jsem nerozuměla spoustě slovům, skladba vět byla náročná. Přečetla jsem pár kapitol a zjistila jsem, že ani nevím o čem příběh je. Chci si ji znovu přečíst, ale až budu ještě o trošku starší. Film mám moc ráda. :)

03.02.2014

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Kniha, ze které čiší kouzlo už jen díky názvu. Dílo, u kterého nejde ani tak o příběh, jako o myšlenky, které musí oslovit snad každého.

09.08.2018 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Trochu psychopatické, napínavé a dramatické dílo s "milou", avšak mnou oblíbenou seržantkou Emily Baxterovou a jejími příjemnými přáteli v popředí. Děj se posouvá rychle a vy toužíte vědět už konečně víc. Posledních pár řádků s Wolfovou přítomností mi ani za nic nestačilo, a tak se nemůžu dočkat dalšího dílu.

09.08.2018 4 z 5

Snížkova dobrodružství Snížkova dobrodružství Michaela Burdová

Návrat do světa jednorožců ve mně vyvolal roky ztracené pocity. Bylo fajn vrátit se do příběhu, který odstartoval můj "čtecí" život.
Knížku bych doporučila dětem. Příběh je jednoduchý, krátký a plný kouzelných kočkorohů, elfů i napravených bytostí zla. :)

09.08.2018

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Jednička byla o něco lepší. Ale líbila se mi aréna se starými splátci, to bylo fajn. Peeta mi tam stále nějak vadí.. Nevím, co si myslet. Vadí mi, když lidi po něčem šílí, proto přistupuji k THG spíš negativně. Ale kniha se čte neuvěřitelně rychle. Líbí se mi, že se u ní nenudíte, má to švih, spád, u ničeho se dlouho nezastavíte. To je fajn. :)

Po dočtení série jsem zhlédla první díl. Ani jsem ho nedokoukala... :)

09.07.2016

Slza Slza Lauren Kate

Obálka, která upoutá, název, který donutí po knize šáhnout.

Příběh byl podle mě tak trošku bez děje, nic moc se toho nedělo. Nemám sílu vypisovat vše, protože většina mých názoru je v ostatních komentářích pode mnou. Jen bych chtěla zmínit - nepřišel vám konec velice podobný, myslím, že druhé, knize ze série Andělé..?

2,5*

21.09.2015 3 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Rozhodně nejslabší díl celé série, který jsem nebyla schopna dočíst, což mě velice mrzí. Z kamarádky jsem vytáhla konec a MOŽNÁ, až budu mít čas, zajdu do knihovny a přečtu si alespoň ten.

08.06.2015 1 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Divergenci jsem zaznamenala už před nějakou dobou a slyšela jsem spoustu kladných ohlasů. Pak si ji přečetla moje kamarádka a byla naprosto odvařená. No, musím říct, že podle mě nic moc. Nevím, nejspíš to bude tím, že jsem tolik očekávala... Vždy, když jsem se podívala na obálku, po každé kapitole jsem ji vnímala úplně jinak. Začátek knihy se mi velmi líbil. Říkala jsem si - konečně něco, co se podobá mému vkusu. Uběhlo dalších pár kapitol a já začala být zklamaná. Podle mě prostě nic převratného... Děj je předvídatelný, každé malé zauzlení po chvilce, ne-li hned, rozluštíte.

12.04.2015 4 z 5

Jsem rozohněná Jsem rozohněná Tahereh Mafi

Mně přijde, že nápad je to celkem dobrý. Zpracování je už horší. Mluvím teď k celé sérii - málo akce (zato OPRAVDU HODNĚ romantických scén), žvatlání o nesmyslných pocitech, státní převrat v chování postav, které popravdě nechápu.. Adama jsem měla ráda, a proto mě opravdu mrzí, že z něj ve třetím díle autorka udělala takovou "příšeru".. Zato Warner.. já k tomu nemám ani co říct.. Ani nevím, jestli se mi kniha líbila nebo ne. Kdyby přibylo více akce a scén, kde se takřka nic neděje, kde na sebe hlavní postavy pomalu bezdůvodně řvou a kde má Juliette hlavu plnou nesmyslných pocitů, bylo méně, možná by kniha byla zajímavější..

23.03.2015 3 z 5