fis.rena fis.rena komentáře u knih

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Jako samostatná jednotka je tato kniha taková nijaká,i když v souboru povídek působí určitě zcela jinak. Vadí mi nedotažený konec a celkově mám pocit,že je to dílko "šité rychlou jehlou". Ovšem pro knihu jako celek to má ohromný potenciál a brala bych ji k ostatním knihám,co doma od Gill mám,všemi deseti. Škoda...
Přečetla jsem to na jeden zátah k odpolední kávě.

23.01.2018 2 z 5

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Vím,že Alzheimerova choroba je něco nepředstavitelného a sledovat svého blízkého,kterého tato nemoc postihne,je neštěstí. Proto mi vadí,že od začátku knihy je Maud svým okolím vnímána jako blázen a nikdo jí nedokáže normálně odpovědět,kde její kamarádka Elizabeth je,i když je snad každému čtenáři zřejmé,kde se asi nachází. Nechají jí se v tom plácat a dělat na úkor toho různé,zoufalé věci. To byl zřejmě autorčin záměr...poukázat na vážnost nemoci. Ovšem zpracování je pro mě opravdu dost nešťastné a nebavila mě číst ani jedna dějová linie. U knihy jsem usínala a skutečně mě nebavilo číst to,jak na Maud svým způsobem všichni kašlou. Kniha by měla úplně jiný potenciál,kdyby se týkala hlavně nemoci,kterou Maud trpí a zaobírala se jak samotnou Maud a jejím pohledem na svět,tak i pohledem jejích blízkých. Já jsem zklamaná,bohužel.

05.11.2017 1 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Tak teda...mohlo to být o dost kratší,lépe pojaté a hlavně to mohla paní spisovatelka dotáhnout do konce nějakým vysvětlením motivu,že jo. Protože dát na konec knihy "udělal/a to/ten/ta/ono" a nic,to je pro mě tak trochu ztráta času. A je tam víc věcí,které by mě zajímaly dotažené,a to věci vztahové. Pro mě jsou tedy Zuzany spíš nic než moc. A přiznám se,že jsem u čtení několikrát i "bucla". Pěkný přebal to nezachrání...

26.09.2017 2 z 5

Dřív než ji najde Dřív než ji najde Michael Kardos

Abych byla upřímná,tak je to takový horší střed. Nebavily mě stálé návraty do minulosti Ramseyho a jeho vysvětlování proč jede sem,aby zase odjel zpátky apod. Celé je to takové zdlouhavé a nezáživné.

16.09.2017 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Perfektní čtení. Celou knihou je propletena nitka napětí a strachu a ty uzlíky, které na ni Jack dělal,byly promyšlené až mi běhal mráz po zádech. Skvělé čtivo, já jsem (u) spokojena.

06.09.2017 5 z 5

Z úplného počátku čtení jsem si říkala "jo,dobrý,to půjde,vypadá to na tři hvězdy jasné",ale pak se to nějak prudce rozjelo z kopce a já musím říct,že humor je křečovitý,na pilu tlačený pomalu až do trapnosti. Cítila jsem pomalu až zoufalost vtlačit něco vtipného do každého odstavce a u mě se tedy tato metoda minula účinkem. Zhruba 80 stran do konce už jsem klepala nohou,nedočkavá blížícího se konce. Samozřejmě,že toto čtení se musí brát s rezervou a nadsázkou,ale některý popisovaný situace jsou opravdu na hlavu postavený,nereálný a prostě blbý. Úsměv doprovázený "heh" jsem měla na tváři zhruba 3x,a i když jsem rodič,od přečtení Deníku fotra mě toto dílko úplně odradilo,stejně jako stejnojmenné ukázky z knih,které kdysi v době,kdy byl "fotr" vydán,předčítali v rádiu jako bombu. Je to celé přehnané až k absurdnosti.

13.06.2017 1 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Zombie jsou pro mě odjakživa fascinující a odjakživa taktéž preferuji pouze filmovou verzi. Po přečtení Červeného vrchu jsem se utvrdila v tom,že u filmového zpracování zůstanu. Kniha není špatná,čte se dobře,ale chybí mi v ní náboj a gradace v ději. Přišlo mi,že všechno šlo nějak moc snadno a vlastně samo a je to takový příběh,který si představí většina z nás při takové apokalypse,takže jsme vlastně bez překvapení až do samotného konce knihy,který se mně osobně teda moc nelíbil. Přišlo mi to jako takové všeobecné nedotažené vyprávění.

14.02.2017 2 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Jsem příjemně překvapena i přesto,že je všechno snadno odhadnutelné. Nicméně knížka má neotřelý námět a člověk čte a čte už jen proto,aby zjistil,co bude s tou kulkou a jak je možné,že jí Caroline má v těle celý život a neví o ní.
Co se mi líbilo,jsou vztahy rodiny Cashionových k sobě navzájem a samotný konec knihy,který není ani dobrý,ani špatný...nebo vlastně pro každého čtenáře jiný dle toho,jak to vnímá a co považuje sám za to správné. Právě konec nutí k zamyšlení toho,co by člověk sám dělal v takové situaci.
Originální konec má taktéž kniha Zmizelá a po dočtení Kulky jsem si na ni hned vzpomněla.

07.02.2017 4 z 5

Vdaná potvora Vdaná potvora Petra Nachtmanová

Na čtení jsem se docela těšila. Předpokládala jsem,že seznámení s autorkou bude fajn. Očekávala jsem zřejmě moc,protože jsem teda zklamaná na celé čáře. Kniha má v popisku "Zábavná,originální a vtipná kniha." a nějak tápu, proč vlastně...celé je to pokus o trapnohumor v situacích,které jsou absurdní. Ani s nadsázkou a nadhledem to prostě nemůžu hodnotit jinak. Zcela bych se bez přečtení tohoto kousku obešla. V neposlední řadě jsem se při čtení jmen aktérů v knize zamyslela,zda to vůbec autorka myslí vážně...viz.: Alex Konipas, Filip Malíček, Vlastík Pajda a pecka je Růžen Ochechule. Fraška a ztráta času.

07.11.2016 1 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Příběh Minky byl vcelku dobrý,i když mi místy přišel jako slepený s faktických knih,které si autorka přečetla. Náhled do života příslušníka SS mohl být mnohem více rozepsán místo těch hloupostí o upírech. Jistě,že největší "obludy" jsou lidé,ale toto vlákno bylo velice rušivé,nudné a vůbec mě nebavilo číst,a to nemluvím o opakování se některých pasáží. Stejně tak velmi zdlouhavý začátek,kde se snad do strany 160 (!) zabýváme pečením chleba. Mám ráda faktické knížky na téma holocaustu a tohle dílo je pro někoho,kdo se čtením na tohle téma začíná a má obavu se hned ponořit do brutálních fakt tohoto tématu. Je to fiktivní příběh,není tam nic,co by rozplakalo apod.,ale pro někoho citlivějšího je to zřejmě rána. Celé je to zdlouhavé a zaujme jen samotný příběh přeživší a bývalého důstojníka SS. Zklamání...

20.06.2016 2 z 5

Olga Hepnarová Olga Hepnarová Roman Cílek

Výborně napsané faktické dílo,kde je skutečně těžké určit pravdu či skutečného viníka. Soudit nepřísluší nikomu,ovšem názor má každý. Olga zcela jistě byla nemocná,ale dle mého ne tolik,jak její vystupování dokazovalo. Psychiatrie v té době nebyla na dostatečné úrovni,to jistě,ale pomoc jí byla xkrát nabízena bez odezvy. Vinit ostatní z toho,že sama neuměla a nechtěla s nikým vyjít,je absurdní. Místy na mě působila jako velká mučednice a při lámání chleba jako směšná hrdinka. Prostě neuměla žít,a tím je řečeno všechno. Pro mně ale není obětí.

19.04.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knížka se četla dobře i přesto,že každá kapitola patří jedné z hlavních postav a ještě jsou samostatně ohraničené datumy a denní dobou. Přehledné,navazující,žádný problém. Co se týká alkoholičky Rachel...vůbec mi postava nevadila a u alkoholismu jsou její výstřelky absolutně normální a v neposlední řadě je alkoholismus realita,že. Mně se knížka líbila (y)

31.03.2016 4 z 5

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

Tak spolupráce pana Fitzeka a pana Tsokose byla zcela jistě sjednána u lahve drahé whisky,jelikož právě kvalitní a skvělý zážitek je jejich thriller. Byla to fantastická jízda!

13.03.2016 5 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Opět mě pan Coben nezklamal a jsem velice spokojená. Prostě to se mnou umí...nic víc říct nemusím :D

10.03.2016 5 z 5

Hříšnice Hříšnice Tess Gerritsen

Byl by hřích se neponořit do ulic Bostonu a nechat se tak ochudit o úžasný zážitek z této knížky.

07.10.2015 5 z 5

Rozbití andělé Rozbití andělé Graham Masterton

Snad poprvé jsem nesoucítila s obětmi...naopak jsem jim přála všechno to,co je čekalo. Jsem nadmíru spokojená a těším se na Červenou lucernu.

04.10.2015 5 z 5

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

Fantastická knížka,ve které je opravdu všechno,s nádechem slunné Itálie. Čestné místo v knihovně má u mě právem a jak ráda se k ní zase vrátím.

03.10.2015 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Skutečně bravurní, napínavé čtení,povedená zápletka a rozuzlení mě vážně posadilo na zadek. Vynikající počin a "Pět" si opravdu zaslouží mých pět (y)

03.10.2015 5 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Jednoznačně skvělá kniha!
I když se příběhem prolínala minulost a přítomnost,vše dávalo smysl a krásně na sebe navazovalo. Knížka mě pohltila od samého začátku a postavy i jejich pocity jsou krásně vybarveny. S knížkou Zmizelá od Flynnové bych určitě nesrovnávala...není v čem,kromě střídání se vyprávějící osoby.

29.09.2015 5 z 5

Komplet: Andělé v mých vlasech, Schody do nebe, Andělské poselství naděje, Nebeská láska Komplet: Andělé v mých vlasech, Schody do nebe, Andělské poselství naděje, Nebeská láska Lorna Byrne

Zvláštní,krásné,tajuplné,dechberoucí, úžasné...
Každý by si měl chytit své pírko jako Lorna a poděkovat za vše,co má a být vděčný.

27.06.2018 5 z 5