Felsenberg Felsenberg komentáře u knih

Velmi bláznivé a potrhlé povídání o Alenčiných dobrodružstvích! A komu se nelíbí, tomu srazit hlavu nebo přečíst Tlachapoudovu báseň! To je fantazie...

26.10.2017 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

3 477 Harry stran za mnou. Bohužel necítím to nadšení, jaké cítí dámy zde. Asi je to tím, že nejsem dáma. Pro mě nudné, dlouhé, ženské. V současné době se pohybuji ve velmi mužském prostředí, což velmi zkratuje ženský slovník, ženský děj a ženské myšlení postav. Je mi líto. Ale přesto. Skládám hlubokou úctu paní Rowlingové, jaký vytvořila krásný a barvitý svět, plný docela zajímavých postav. Pro mě naprostá jednička prof. Snape, za ním chytrá Hermiona a zvláštní až prapodivně složitý Brumbál. Harry je homosexuál, ale to se ukázalo až v osmém díle. Ale přesto přezevšechno - krásná série madam Joanne Kathleen.

23.11.2015 4 z 5

Docela pěkný díl. Tentokrát své výtky nevyslovím, protože jako částečný melancholik oceňuji smutný závěr a pád legendy Brumbála. Čest jeho památce.

14.11.2015 4 z 5

Carpe Jugulum Carpe Jugulum Terry Pratchett

Mám pocit, že každé Terryho dílo by mohlo začít větou - Další skvělé dílo Terryho Pratchetta :-) Knihu jsem začal číst na počest smrti Mistra, jakmile jsem se o jeho skonu dozvěděl. Velmi mě to vzalo a týden jsem myslel jen na něj. Prolínal se ve mě smutek, že nás Mistr opustil, ale zároveň radost z toho, co dokázal svou fantazií vytvořit a jakou radost, soudě i podle komentářů zde, jeho dílo v nás vyvolává. Proto bych chtěl jen obyčejně poděkovat - Díky Mistře za to, co jste vytvořil a co jste nám všem tím dal. Samotné Carpe Jugulum je velmi zajímavé, i když bych to mezi to nejlepší od Mistra nezařadil. Nastoupivší rodinka Strakupírovic je kouzelná a jak už zde v komentářích zaznělo, nemohl jsem se zbavit podobnosti s Twilight :-) A stejně jako tamní partička, tak i zeměplošská mi sympatická nebyla a obě mi kvalitně pijou krev :-) Čarodějky opět skvělé a Bábi je opět neuvěřitelná. Tomu říkám Žena a Osobnost! Ta nejde nemilovat a neobdivovat.

17.03.2015 4 z 5

Hrana rozkoše Hrana rozkoše Eve Berlin

Pro velmi zajímavá erotická kniha. Žádný komplikovaný děj, ani nijak zvlášť vykreslené postavy, což bych oboje klidně bral, ale velké procentu sexu. Zároveň čtu Odstíny temnoty, tak se nemohu ubránit srovnání. Pro mě mnohem inteligentnější a reálnější. Odpadly nekonečné diskuze o ničem, i když chápu, že pro ženy to naopak může být o něčem :-) Alec je pro mě mnohem sympatičtější, mužnější i erotičtější borec než pan Gray, který má všechno nejlepší a nejluxusnější. Zde mnohem míň kroutil hlavou nad nesmysly, zatímco u Odstínů jsem si málem odšrouboval hlavu. Jak v Odstínech, tak zde je zřetelně cítit, že knihy napsaly ženy, protože jejich mužští nadsamci jednají i mluví často žensky, takhle by se nositelé chromozomu Y nechovali. Zajímavostí je podobnost s Odstíny, kdy Hrana je starší. Tak kdo koho kopíroval? :-) Podle mě ani Odstíny ani Hrana nemají s BDSM nebo dominantními muži nic společného, pouze se jedná o matnou představu autorek. Také by Vám víc sedělo jméno Dylan k muži a Alec k ženě? :-) Když to mám shrnout, tak pro mě je Hrana lepší, šťavňatější, kratší. Ale věřím, že pro ženstvo planety Země bude zajímavějším dvojice Anastasia a Christian :-) Neznáte někdo erotickou knihu, kterou napsal muž? Kromě Nabokova, Markýze de Sade, Wilda.

05.02.2015 4 z 5

Kronika lidstva Kronika lidstva kolektiv autorů

Pozoruhodný souhrn jedné větve opic, která slezla ze stromu a rozhlédla se po světě. Líbily se mi časté články o uměleckých směrech a velkých osobnostech vůbec. Některé události z novodobých dějiny jsou psány proamericky. Když si tak člověk prolétne lidské dějiny, tak se nemůže zbavit dojmu, že jsou plné válek a násilí. A ono to tak asi bylo a mám obavu, že i bude

12.07.2014 3 z 5

Apokryfy Apokryfy Karel Čapek

Biblické příběhy, antika, velké postavy historie, vtip, ironie, lidskost a především Pan spisovatel a velký člověk - Karel Čapek.

16.03.2014 3 z 5

Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Terry Pratchett

Další skvělá kniha mistra Pratchetta. Každý si v ní najde, co je mu blízké. Je možné jí považovat za dětskou knihu, podzemní pohádku, dokument ze života krys, historiské okénko do středověkého Německa (viz krysí král a krysařské příběhy), filosofický román o spolužití různých ras... Excelují barevné postavy Mauric, Zlomyslena, krysaři, Černý přeliv, Šunkoflek, Ďábelská směs, Nutriční hodnota a další. Nikdo jiný nepopsal svět, nad kterým dupeme a o jehož existenci téměř nikdo neví, tak jako Terry. Krysy pro mne už nikdy nebudou takové, jako bývaly...

03.01.2023 5 z 5

Příběhy obyčejného uzdravení Příběhy obyčejného uzdravení Jan Hnízdil

Skvělá kniha výjimečného MUDr. Hnízdila. Pozitivní příběhy vylléčení nabíjí pozitivní energií a nadějí. Smekám před zařazením kritiků v závěrečné části knihy. Na to už musíte mít koule a nadhled, nejlépe oboje. O výjimečnosti MUDr. Hnízdila svědčí nejen životní příběh plný vyhazovů a Zlatý bludný balvan, ale i to, že přestal nabírat nové pacienty, když měl 2000 čekatelů na vyšetření. Doporučuji shlédnout jeho kultivovaný, laskavý projev plný krásné češtiny při různých přednáškách, které najdete i na internetu. Jen tak dál pane doktore.

11.07.2022 5 z 5

Lumír včelaří Lumír včelaří Aneta Františka Holasová

Nadherná a sladká kniha. Jednoduše, názorně a poeticky popsaný včelařský rok a výroba medu. Babička a medvěd Lumír se činí!

17.01.2021 5 z 5

Alternativní medicína: Komplexní prevence a léčba přírodními prostředky Alternativní medicína: Komplexní prevence a léčba přírodními prostředky Jiří Janča

Skvělá kniha klasika české alternativní medicíny. Asi nikdo jiný za komunismu neměl takový přehled o přírodní léčbě jako pan Janča. Množství informací může v někom vyvolat zmatek. Ale jako základní učebnice alternativní medicíny skvělé. Sva citáty -

Jedna nemocná nechtěla po úraze sama chodit, i když už byla zcela zdravá. A tak se rodinná rada u léčitele zavázala, že jí bude silně nadàvat, aby začala sama chodit.

Dobré vynadání je nad všechny léky.

02.01.2021 5 z 5

Železná Sparta Železná Sparta Vítězslav Houška

Zrod rudého bratrstva a našeho nejúspěšnější fotbalového klubu od roku 1893 do současnosti. Neuvěřitelné příběhy bojovnosti a věrnosti mužů s S na prsou.

04.04.2020 5 z 5

Borgia Borgia Alejandro Jodorowsky

Svět plný násilí, intrik a sexu, na který se velmi zajímavě dívá a který má strhující děj. Jak blízko k sobě má světlo renesance a tma bahna společnosti.

14.03.2020 5 z 5

Svůdné schůzky Svůdné schůzky kolektiv autorů

Velmi hezké a poučné příběhy.

07.03.2020 5 z 5

Guinessova kniha o známkách Guinessova kniha o známkách James Alexander Mackay

Spousta zajímavostí ze světa filatelie z britského pohledu a se zaměřením zejména na historii.

27.01.2020 4 z 5

Buď silný, ať se stane cokoli Buď silný, ať se stane cokoli Marcus Brotherton

Neuvěřitelný životní příběh jednoho amerického kluka. Kdo potřebuje trochu naděje, tady jí najde hromady. Nikdy se vezdávej!

06.01.2019 5 z 5

Mým marodům – Jak vyrobit pacienta Mým marodům – Jak vyrobit pacienta Jan Hnízdil

Tvrdá kritika současného medicínsko-farmaceutického komplexu. A zároveň tip na nejkratší cestu k trvalému zdraví.

16.12.2018 5 z 5

Johnny si vzal pušku Johnny si vzal pušku Dalton Trumbo

Silný protiválečný román, který se musí dotknout každého. Na druhou stranu po humanistech, diplomatech a Chamberlainech musí často nastoupit bojovníci a Churchillové a zachránit svět. Ale chápu, co je americkým hochům do toho, když život je tak krásný.

06.11.2018 4 z 5

Epos o Gilgamešovi Epos o Gilgamešovi neznámý - neuveden

Je fascinující, číst knihu 4 tisíce let starou, starší než Bibli a vnímat, čím žili lidé té doby a kdo byli jejich hrdinové a bohové. Je to jeden ze základů civilizace a literatury. Gilgameš byl superhrdina své doby a já si z jeho eposu odnáším nejen první setkání s cihlou osudu :-)

26.03.2018 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Tomu říkám fantasmagorie! Čím měně toho víte z fyziky nebo křesťanství, tím méně budete trpět. Z toho museli mít ve Vatikánu radost. Po Ztraceném symbolu můj druhý Dan Brown a už dál nemůžu. To jsou ale nesmysly.

08.03.2018 1 z 5