Kronika lidstva

Unikátní přehled dějin lidstva zahrnuje události od nejstarších dob až do konce března 2001. Už od svého prvního vydání roku 1992 tato kronika českým čtenářům nabízí na 1320 stranách výběr nejdůležitějších a nejzajímavějších historických faktů v přehledném uspořádání, mimořádně bohatou obrazovou dokumentaci (víc než 3600 většinou barevných ilustrací a dokumentů, reprodukcí uměleckých děl, fotografií a map). V příloze čtenáři naleznou stručné přehledy dějin 192 států, seznamy papežů a nositelů Nobelovy ceny, jmenný rejstřík....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/58_/58968/kronika-lidstva-58968.jpg 4.645
Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)

JancaMia

úžasná encyklopedie ..

braunerova
11.09.2016

Teda že bych to někdy přečetl celé to asi ne, spíše si hledám události, které mě zajímají. Na každé dvojstraně je vlevo sloupek s několika letopočty a k nim heslovitě vypsané důležité události, které jsou pak rozvedené vpravo. Co mě vadilo je váha - kniha je tak těžká, že se nedá držet v ruce. Mnohem praktičtější by byly 2 díly a na lepším papíře.

Felsenberg
12.07.2014

Pozoruhodný souhrn jedné větve opic, která slezla ze stromu a rozhlédla se po světě. Líbily se mi časté články o uměleckých směrech a velkých osobnostech vůbec. Některé události z novodobých dějiny jsou psány proamericky. Když si tak člověk prolétne lidské dějiny, tak se nemůže zbavit dojmu, že jsou plné válek a násilí. A ono to tak asi bylo a mám obavu, že i bude