fear fear komentáře u knih

S lítostí musím říct, že tohle byla nejnudnější Kingovka, co jsem kdy četla..Celou dobu jsem čekala, kdy se začne něco dít a že pár scén bylo slibných, ale nakonec se to stejně nějak "zahrálo do outu".. Jedna hvězdička za monology, které si pro sebe Trisha vedla a druhá hvězdička za realistické popsání hrůzy, kdy se ztratíte v lese a postupně gradující zoufalství s halucinacemi.

A jsem opravdu ráda, že jsem ji nečetla jako svou první knihu od Kinga, protože nevím jestli bych po tomhle zážitku sáhla po něčem dalším z jeho tvorby.

01.12.2012 2 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Celou dobu jsem před touhle knihou protestně zavírala oči, že neexistuje, abych já něco takovýho četla ! Já, zapřísáhlá fanynka hororové a sci-fi četby, které se z červené knihovny dělá nevolno. :D Tak pozor, v tomto případě se teda zcela jistě o červenou knihovnu alá Rosamund Pilcher nejedná. Upřímně jsem byla moc příjemně překvapená, dobře jsem se u knihy uvolnila a sama fantazírovala a snila, co bych v takový situaci dělala já.. :) Určitě bych knihu nedoporučovala zapřísáhlým puritánkám, feministkám a podobně smýšlejícím bytostem, neschopných nadhledu. Zbytečně se naštvete. Ráda bych ohodnotila pěti hvězdičkami, ale bohužel mě neskutečně štvalo Anino neustálé červenání na povel, orgasmy jak na běžícím pásu mi přišly úsměvné a dokola se opakující výrazy "božínku, no páni atd...", mě už trochu unavovaly. :) Vnitřní bohyni a podvědomí musím vynést do nebes, protože ty dvě postavičky ( v mých představách Anino přestárlé já jakožto vždy moudré a rozumné podvědomí a nespoutaná kráska jakožto vnitřní bohyně ), mě fakt bavily !

Upozornění : Po přečtení knihy si polovina žen začne kousat ret.
Používat výrazy "božínku" a " no páni"
Bude chtít vyměnit současného přítele za Christiana Greye...... :)

Berte to, prosím, s humorem. ;)

19.05.2013 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Tak mě z toho teda mrazilo slušně. Když jsem se přistihla, že obracím stránky se značnou úzkostí, tak mě to překvapilo a mírně šokovalo, protože ač jsem neuvěřitelnej strašpytel, u Kinga se nebojim. Teď mě ale strýček King vyděsil. Určitě by měl radost. Možná to bude hodně souviset s tím, že zfilmovanou verzi jsem shlédla dávno předtím, než jsem ho začala číst a tudíž mi představivost fungovala mnohem lépe a jela na plný obrátky. Po scéně s milou, už zralejší :) dámou v pokoji 217, jsem myslela, že do svojí koupelny nevkročím.. je tam přece vana..a závěs..brrrrr!
Výborná kniha, ale jsem ráda, že ji mám už přečtenou. :D

04.11.2013 5 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Po přečtení některých komentářů, že je kniha ze začátku moc zdlouhavá a nudná, mi to nedá a musim citovat Kinga. A sice, že " Dobré knihy neprozradí všechna svá tajemství najednou." , což v tomhle případě sedí přímo dokonale. Já jsem byla nadšená, vždy když se začal vybarvovat svět a děly se podivné věci, jsem byla přímo fascinovaná. A i když se u Kingovek už příliš nebojim, tak se mi taky o knize zdálo, přímo teda o Rozálii. :) A jakmile se v knize začlo zmiňovat o Temné věži, skoro se mi zastavilo srdce ( a při zmínce o Patrikovi, jsem se musela usmívat..) . Na mě kniha hodně zapůsobila a řadím si ji k těm nejlepším z jeho tvorby. Navíc kdo ho čte opravdu hodně, tak se musel cítit při téhle knize, jako by se vrátil domů..Při zmínkách o událostech v Derry ( TO ), a Temné věži, to nelze jinak. :)

01.05.2013 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Geniální.Není co víc dodávat.

04.11.2012 5 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Má poslední kniha od Kinga, než u nás vyjde Právo nálezce. Sakra, proč jsem si ho trochu víc nešetřila. Za mě rozhodně nejlepší Bachmanovka. Ten rozdíl je prostě znát, když čtete Kinga a Bachmana. Většinou jsem z knih napsaných pod jeho pseudonymem nebyla moc odvázaná - až doteď. Cítila jsem se trochu nepatřičně, když jsem se přistihla, že Blazeovi se zatajeným dechem fandím, ale to asi nejsem jediná. :) Krátký příběh s takovou tou správnou atmosférou, rozhodně pět hvězdiček.

20.09.2015 5 z 5

Americký upír Americký upír Stephen King

Wow. Můj první přečtený komiks a jako fakt dobrý. Musim teda říct, že když jsem se v knihovně u pultu "Novinky" doslova vrhla na knihu, vůbec jsem netušila, že jde o komiks a tudíž je asi jasný, že po prvním otevření knihy, následovalo dost silný zděšení. Cože ??? Komiks ??? To mám číst ? :))) Ale včera večer jsem se na to se značnou skepsí vrhla a dnes absolutně nadšená dočetla. Byl to pro mě úplně novej zážitek a zase se mi jen potvrdilo, že nejlepší knihy ( v tomhle případě komiks ), jsou ty, od kterých většinou nic nečekám. :D

28.07.2013 5 z 5

Vlci z Cally Vlci z Cally Stephen King

Neobyčejný, kouzelný příběh, který se do vás zakousne a nepustí..Je to vášeň, je to život, je to posedlost.

29.09.2012 5 z 5

Niceville Niceville Carsten Stroud

Tahle kniha se četla skoro sama, opravdu mě ohromně bavila. To tajemno z ní přímo sršelo, což doprovázelo příjemné mrazení. Asi jako jedna z mála nepovažuju větší počet postav za mínus, ale naopak plus. Kniha tudíž střídáním děje od postavy k postavě ( a u každé mě zajímalo, co se s ní dál děje), pěkně frčela a ani jednou se mi nestalo, že bych se nudila. Faktem ale je, že jsem se, asi jako všichni, hodně v postavách ztrácela a chvíli mi trvalo se zorientovat, o kom se to vlastně momentálně hovoří. Podle mě to hodně dělala i celkem podobná jména, nepřišlo vám ? Deitz - Danzinger, Teague - Tig..a možná i nějaká další. Většinou se po chvíli zorientuju i ve větším počtu postav ( tak např. Tommyknockeři, Nezbytné věci.. ), ale tady jsem tápala od začátku do konce.
Nicméně se na další pokračování těším, ale asi si vytvořím svůj seznam postav. :D

08.01.2015 5 z 5

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

Tohle byl asi ten nejlepší soubor povídek, co jsem doteď od Kinga četla. Smekám.

Povídky, co mě zaujaly nejvíc jsou :

Oběd v Gotham Café
Už dlouho jsem nečetla od Kinga něco tak drasticky surovýho ( naposledy asi povídka z knihy Černočerná tma - 1922 ), kdy si říkám, že tohle už asi nedám, ale stejně dychtivě obracím list za listem.
Zkrátka výborná povídka a už bych jen dodala, že odteď, už se budu dívat na obsluhu v restauracích asi úplně jinak.. a se zvláštním pocitem, co kdyby tomu, co mi právě donesl oběd, najednou tak trochu přeskočilo ??? Ííííííííí....

Sestřičky z Elurie
Bylo báječný se moct zase na kratičkou chvíli vrátit k Rolandovi a jeho dobrodružství. Velmi mile mě povídka překvapila, protože jsem neměla ani tušení, že se něco takovýho v týhle knize vyskytuje a tak jsem se při tom zjištění cítila asi jako dítě, co jde poprvé na pouť. :))

Pitevní sál čtyři
Napětí až do samého konce. Vážně jsem byla napnutá jak triko a četla div ne s přimhouřenýma očima, jak kdybych se dívala na film, nebo byla na sále místo toho chudáka já.

L.T. a jeho teorie domácích zvířat
Bezkonkurenčně nejlepší hlášky, u kterých se nedalo nechechtat, zasazené do vlastně nijak legrační povídky.

23.07.2013 5 z 5

Závan klíčovou dírkou Závan klíčovou dírkou Stephen King

Nezbývá mi než říct díky. Díky za tu možnost, znovu se na chvíli vrátit do toho kouzelného světa.

10.07.2013 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Moje úplně první přečtená kniha od Kinga, která celou tu závislost nastartovala.Nejvíc mě dostala první povídka 1922, kdy jsem byla brutálním začátkem pěkně šokovaná a ke konci jen zírala s otevřenou pusou s vědomím, že chci ještě víc..:)

V tvojí kůži V tvojí kůži Lisa Renee Jones

Vnímala jsem ho každičkým centimetrem své kůže..
Každičkým nervovým zakončením..
Jeho mocná erekce...
Tohle mě osobně tak strašně unavovalo a otravovalo..pak už jsem jen prskala smíchy, že jako už zase ho tááák strašně vnímá. Neříkám, že se mi popisování jejich "aktu" nelíbilo, ale tyhle pořád dokola se opakující věty už mě celkem prudily. A kdybych nebyla tak zvědavá, co se teda s Rebekou nakonec stane, tak už dál snad ani nečtu.

02.05.2018 2 z 5

Sfinga Sfinga Robin Cook

Tak tohle mě hrozně nebavilo. Zjišťuji, že pokud se děj knihy neodehrává přímo v nemocničním/vědeckém prostředí, tak až na výjimku Únosné riziko a Invaze z galaxie, je to hodně slabý. Navíc mě neskutečně iritovala hlavní postava - Erika.. nebo přišla tak tupá jenom mně ? Cooka mám moc ráda, ale tohle se nedalo.

05.10.2014 2 z 5

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

Začínám mít pocit, že pokaždý, když se na nějakou knihu hrozně moc těšim, tak jsem nakonec akorát zklamaná. A tohle není výjimka. Div jsem u pokladny neskákala radostí, když jsem si ji odnášela domů.. Hned první den jsem ji otevřela a po přečtení asi 13-ti stran, knihu opět odložila a po dobu cca čtyř dnů se jí netkla..tohle já nikdy nedělám, ale prostě mě nenadchla a nakonec jsem ji přečetla pouze z důvodu, že na mě čekaly už jiný knihy a prostě jsem to chtěla mít za sebou..:(

13.04.2013 3 z 5

Temné vize Temné vize Stephen King

Jako velký fanda Kinga jsem si tuhle knihu půjčila především kvůli němu.A ouha, jeho povídky zrovna nic moc...Přemístění bylo super, ale strašně krátké, což mě moc mrzelo, klidně bych uvítala ještě dalších 10 stran. Kecky ani Věnování mě nebavilo. No kde mě zklamal King, vynahradili mi to (nečekaně), Simmons s jeho povídkou Metastáza, kterou jsem přímo hltala a naopak Vanni Fucci a Iversonovy jámy se mi nelíbily. Poslední kousek od Martina Proměna kůže mě dostala ze všech nejvíc a díky za to, že tam byla, protože jinak by alespoň pro mě samotnou, byla sbírka Temné vize celkem propadák.Takže 5 hvězdiček díky Proměna kůže a Metastáza.

18.02.2013 5 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

Tak se to Kingovi ZASE povedlo.Dočítám poslední list a ZASE jen koukám s otevřenou pusou..Takže zamáčknu slzu, že už je konec, protože to bylo nádherných pár měsíců ve Středosvětě s Rolandem,Sussanah,Jakem,Eddiem a Ochem.Musím říct, že obvykle nemívám ve zvyku u knih plakat, ale u téhle jsem se několikrát rozbulela jak želva (..vidím Želvu obrovitou...)

Co k tomu ještě říct...Snad jen : Říkám díky, sai Kingu.Bylo to utěšené setkání.

14.10.2012 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Honička za kočovným cikánem, který jediný může sejmout kletbu, podraz od manželky a skvostný konec !

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

Byla to moje nejoblíbenější kniha od Kinga, dokud jsem neobjevila Temnou věž.
Opravdu výborná záležitost.Ještě pár dní po přečtení jsem na tuhle knížku musela pořád myslet a opravdu doufám, že si ji ještě budu moct někdy znovu přečíst.

To To Stephen King

Všichni se tu vznášíme..i ty se budeš vznášet.

Moje čtvrtá nejoblíbenější.