Falda Falda komentáře u knih

S láskou Luisa S láskou Luisa Barbara Metzger

Moje třetí kniha z edice Srdcovky. Opět se dobře četla a líbila se mi. Od začátku byl konec lehce předvídatelný, ale to u takového typu knížek opravdu ničemu nevadí. Za mě je to super edice.

29.07.2019 3 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Moje první kniha s LGBT tématikou. Bylo to trochu delší čtení, ale už se těším na další díl.

18.06.2019 4 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Již bych neměla patřit mezi čtenáře YA, ale musím říct, že kniha pobavila. Líbilo se mi nahlídnout zase do jiného světa. Hardin se mi velice líbil, jen Tessa mi občas přišla až příliš naivní a moc ubrečená.

17.04.2019 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Krásná kniha, s obsáhlým romantickým příběhem. Konec je jedno velké příjemné překvapení. Čtení rychle utíkalo a v některých pasážích se od knihy nešlo odtrhnout. Za mě jedna z nejhezčích knih tohoto žánru. Jediné, co mi kazilo celkový dojem byly chyby v textu a nebylo jich málo... škoda. Každopádně i tak za mě 5 hvězd!

03.03.2019 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Oddechovka. Četla se stejně dobře jako první díl. Bavila jsem se.

09.12.2018 5 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Čtivá kniha, bavila mě. Jen ten děj byl zmatený a občas jsem se ztrácela...

01.11.2018 5 z 5

Čokoládový průšvih Čokoládový průšvih Petra Hülsmann

Velmi pohodová knížka, nic náročného, lehký příběh. Obálka upoutá hned a Jens je skvělý. Jen ty chyby v textu to občas kazí...

28.07.2018 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Kniha byla čtivá. Líbilo se mi, že každá vražda byla jiná a svým způsobem originální, což mám ráda. Konec byl však dosti matoucí a komplikovaný. Za dobrý námět a čtivost dávám 4 hvězdy.

13.04.2018 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Moc krásná knížka. Velmi dobře se četla. Hlavní hrdinka neměla vůbec lehký život...

27.08.2017 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Z knížky sem měla nejdříve trochu obavu, myslela jsem si, že mě nebude bavit. Nakonec se četla stejně dobře jako první díl a některé kapitoly jsme přímo hltala. Super oddechovka. Autorka je opravdu přebornice a umí čténáře zaujmout.

04.05.2017 4 z 5

Červená lucerna Červená lucerna Graham Masterton

Všechny tři knihy byly super čtivé a už se těším na čtvrtou. Pokud bych je ale měla srovnat - stále u mě vede první kniha Bílé kosti (líbily se mi tam zejména detailně popsané "nechutné" scény, což já můžu). Každopádně se i tato kniha četla jedním dechem a děj byl zase jiný a zase vynikající :)

31.01.2017 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

I když je příběh zasazen do doby nacistického Německa, tak byla kniha kouzelně napsaná. Poprvé jsem narazila na knihu, kde byla vypravěčkpu sama smrt a velmi se to do knihy hodilo.

24.12.2016 5 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Knížka byla naprosto úžasná. Zejména určité pasáže, které byly do detailu popsány - měla jsem i husí kůži. Těším se na další díly, které si rozhodně nenechám ujít!

13.12.2016 5 z 5

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

První kniha s tématem pomněnkových matek, se kterou jsem se setkala. Musím říct, že je to dost zajímavé téma a velice pěkně napsaná kniha.

05.03.2016 4 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Ze začátku jsem si nebyla jistá, jestli mě knížka bude bavit. Ale po zvyknutí si na autorovo psaní a míchání humoru, smutku a pohádky, mě vzala za srdce. Hodně si z knížky odnáším a také mě nutila se zamyslet. Jediné co vytknout je - Elsa - občas moc chytrá na svůj věk a občas jako malé dítě. Ale i tak, za mě 5 hvězd :)

29.01.2016 5 z 5

První První Kiera Cass

Všechny tři díly neuvěřitelné a sama jsem nevěřila tomu, že by mě taková "pohádka" mohla tak bavit. Poslední díl byl krásný, i když konec zvláštní, ale některé pasáže mě na druhou stranu dojímaly.

30.11.2015 5 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Knihu jsem si upřímně vybrala podle obalu a podle ceny. Neočekávala jsem od ní nic moc velkolepého. Po přečtení měním názor. Kniha byla velmi dobře a čtivě napsaná. Některé kapitolky mě tak vtáhly do děje, že jsem nemohla přestat číst. Opravdu dost silný a dojemný příběh.

27.06.2015 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Výborná kniha plná děsivé minulosti...

17.02.2015 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Autorku mám velmi ráda a toto byla její další povedená kniha.

22.06.2022 5 z 5

Děvčátko a nacista Děvčátko a nacista Franco Forte

Trochu až moc k neuvěření... ale alespoň trochu odlišné než jiné knihy z druhé sv. války.

13.09.2021 4 z 5