evonra evonra komentáře u knih

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Tato série si mne zaháčkovala už od prvního dílu. Sayer je perfektní a "objekt 037" je do příběhu velmi dobře zakomponovaný.
Skvělé to bylo!

18.12.2021 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytice je překrásná sama o sobě... ovšem vydání s ilustracemi od M. Fürstové jí dává naprostou výjimečnost.
Nemohu se jí nabažit, je vážně
d o k o n a l á ...

16.12.2021 5 z 5

Prasklina Prasklina Sharon J. Bolton

S. Bolton patří mezi mé nejoblíbenější autorky, zbožňuji její styl, to, jak si své čtenáře dokonale povodí, naláká..... A ta závěrečná rozuzlení mne snad nikdy nepřestanou bavit a fascinovat ...
Prasklina je výborný psychologický thriller, který příznivcům této autorky nesmí uniknout.
( Rozumím ale i komentáři od Delly111, I pro mne je série s Lacey nepřekonatelná ).

17.10.2021 4 z 5

Rozhovory s Janem Werichem Rozhovory s Janem Werichem Jiří Janoušek

Skvostné .... aneb když krása střídá nádheru.

22.06.2021 5 z 5

Zabije tě Zabije tě Charlie Gallagher

Zajímavě vystavěný detektivní příběh, který se v závěru proplete do velmi dobrého vyústění. Přestože ty drsné pasáže o domácím násilí byly někdy až moc, ale asi i právě tímto si autorka své čtenáře udržovala v neustálém střehu až do konce.
Vyšetřovací duo opět super, určitě si přečtu i další díl z této série.

06.06.2021 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Noblesní Marek Eben, tak jak ho známe a máme rádi. Se svou typickou elegancí a skvostnou češtinou popisuje věci běžné a všední a najde se zde asi každý :)
Fejetony se mi líbily všechny bez výjimky, přesto ten o popisu dálnice Praha-Karlovy Vary, tak tam jsem až slzela smíchy, jak já ho chápu a rozumím ...
A že Marek Eben je takový náš český Robert Fulghum, to je pravda pravdoucí, proto si moc přeji, aby nám ještě nějaké své myšlenky za volantem nabídl k dalšímu čtení ...krásné.

25.05.2021 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Pro tentokrát ne dokonalý, přesto stále perfektní pátý díl a pokračování mé oblíbené detektivní série.

25.05.2021 4 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Perfektní. Jodi zvolila opět silné téma, dala nám nahlédnout do života rodiny, ve které vyrůstá chlapec, kterému diagnostikovali Aspergerův syndrom. Střídají se pohledy samotného Jacoba, kde nám přibližuje vnímání svého světa tak jak je, dále bratra Thea, který se s „upřednostňováním“ bratrových potřeb v rodině vypořádává v teenagerském věku po svém, matky, pro kterou situace není vůbec lehká, neboť krom té vysilující psychické stránky řeší jako samoživitelka i existenční problémy. Co příběhu dodává zajímavou linku, tak je pohled vyšetřujícího detektiva anebo právníka, zastupujícího Jacoba obviněného z vraždy své lektorky.
Úžasné propojení všech zúčastněných vede k vyústění , které se už od poloviny knihy možná nabízí, přesto se čte jedním dechem.

12.04.2021

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Senzační a perfektně vystavěný díl, ve kterém je zakomponovaný i náboženský podtext.
Skvěle rozehrané to má autorka i ve vyšetřovací týmu, baví mě nejen Ava a Luc, ale taková Overbecková, Lively, tomu dávají správný šmrnc. No a pokud se i v příštím díle připojí detektiv v utajení Pax, myslím, že to může být zas a znova "dokonalé".
Těším se na pětku, která vychází v těchto nejbližších dnech, již mám samozřejmě předobjednáno :-) .

05.04.2021 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Oproti předchozím tento díl malinko slabší, první dva měly větší šmrnc.
Přesto stále velmi povedená série .

22.03.2021 4 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Výborné pokračování série. Autorka se s tím tedy vůbec nepáře, to se musí uznat :)
Všechny postavy vyšetřovacího týmu mi sedí a těším se, jak se to celé bude dál vyvíjet a rozvíjet.

14.03.2021 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Hamižně jsem si zakoupila hned celou "Dokonalou" sérii a rozhodně nelituji. První díl skvělý , přesně dle mého gusta, co se detektivek týče, i když některé pasáže jsou opravdu až hnusné. Ale těším se, jak si přečtu všechny díly hned po sobě, tenhle luxus si u detektivních sérií zpravidla nedopřávám, neb nevydržím čekat :).
Děkuji svým oblíbeným i ostatním za doporučení !

12.03.2021 5 z 5

Když má štěstí kliku Když má štěstí kliku Aurélie Valognes

Krásné, poetické .... ach ty babičky.... ty jsou zkrátka úžasné ♡.

28.01.2021 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Poprvé jsem četla jako povinnou četbu k maturitě, podruhé s odstupem téměř dvaceti let nyní, pro srovnání, protože má předchozí čtená kniha byla s Lolitu hodně spojována.
Po literární stránce radost číst Nabokův pestrobarevný sloh, to je prostě nádhera! Obsahově si každý musí udělat názor sám, ale i přes kontroverzní téma je to kniha zvláštně hezká.

28.01.2021 4 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Silný příběh, po psychologické stránce dosti náročné. Co je pozoruhodné, jak perfektně autorka vystihla formování hlavní postavy … podrobně sledujeme vývoj patnáctileté dívky v dospělou ženu. Klíčové pro ni je, že Vanessa poznala první lásku s o třicet let starším mužem v podobě manipulace. Není pak lehké posunout svůj život do „ normálu“, nemůže vytvořit skutečný vztah, osobní pouto, s jinou lidskou bytostí. Ty ostré jizvy, které si nese, zůstávají v jejím temném životě, bohužel, napořád …
Skvělá sonda do křehkosti lidské duše, nabízející se přirovnání s Lolitou. Obálka mi tady moc nesedí, kniha je ale vystavěna perfektně, byť to téma není lehké.

11.01.2021 5 z 5

Velká kniha správného Čecha Velká kniha správného Čecha Michal Vaněček

Velmi krásná naučná publikace. Určená sice starším dětem, ale svou komplexností je zajímavá pro každou věkovou skupinu. Je zde vše důležité od historie po současnost, přehled základních dat o naší zemi, jednoduše jsou vysvětleny pojmy jako parlament, ústava, volby … Nechybí význačné české osobnosti, místa, čím jsme se proslavili ve světě, na koho a na co můžeme být hrdí.
Opravdu krásná kniha, která by neměla chybět v žádné rodinné knihovně.
Děkuji za doporučení a i já ráda doporučuji dále.

11.01.2021 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Perfektní, jako vždy.

02.01.2021 5 z 5

Pod dohledem Pod dohledem Lisa Jewell

Dobré to bylo :) Děj se odehrává ve čtvrti, kde mají sousedé zvláštní záliby - rádi se sledují nejen za záclonou, ale i dalekohledem, kamerami, nebo se fotí... V hledáčku je především sympatický a úspěšný ředitel místní školy. O co zvláštnější, že jedním z hlavních pozorovatelů je jeho dospívající syn Freddie. Tahle postava se mi i přes svou prazvláštnost líbila, je skvěle vykreslená a tajemná...
Pak je tady nová sousedka a nebo dvacet let starý deník....
Příjemné je proložení hlavní linky a zápisy protokolů z vyšetřování, takže pachatel se pozvolna profiluje. Ovšem ten moment překvapení je vážně perfektní a epilog dokonalý.
Za mne velká spokojenost.

26.12.2020 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Pro fanoušky Angely Marsons jak dělané.
Super čtení a i já se těším na další setkání s Josie.

18.10.2020 5 z 5

Sleduje tě Sleduje tě Charlie Gallagher

Perfektní detektivka.
Dobře napsaná, autentická, sám autor je totiž detektiv v přímém výkonu služby :)
Rychlý věrohodný děj, plno akce, sympatické vyšetřovací duo v podání starého málomluvného bručouna a mladé věčně nastartované seržantky Maddie.
Tři úhly pohledu - vraha, oběti, vyšetřovacího týmu, i to dává příběhu šmrnc.
Moc se mi líbilo a všem detektivkářům ráda doporučuji!

11.10.2020 5 z 5