Evkae36 Evkae36 komentáře u knih

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Za mě hodně dobrý. Po další době zase kniha, která mě překvapila svou neotřelostí. Potřebuju sehnat další díly :-D

25.03.2024 5 z 5

Dobrá matka Dobrá matka Sinéad Moriarty

Velmi silný příběh. Zvlášť, pokud máte někoho blízkého, kdo touto nemocí prochází
Příběh opravdu nesobecké lásky. Nesobecké v tom, že svojí dceru nenechala trpět na úkor toho, aby se obohatila její společností. Smrtelně nemocný člověk by měl mít právo si zvolit, jak a kdy odejít z tohoto světa, zvlášť, když už je to jen bolest a utrpení.
Každý člen rodiny situaci prožívá úplně jinak. Malé zpestření v podobě ztřeštěných dvojčat bylo fajn a úsměvné.
Jinak bych uvítala více podrobností co se týče léčby A toho všeho okolo. Přišlo mi to dost osekané.
Ano, i tohle je život. Se všemi radostmi, starostmi a bolestmi.

28.01.2024 4 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Příběh jako takový zas tak zajímavý nebyl. Knihu jako celek nehodnotím nějak vysoko, ale že série se tato kniha četla nejlépe. Co mi ale vadilo byla každá kapitola v jiném čase, a také to, že jeden policajt vydírá druhého, vyšetřují a podezřívají se navzájem… nevím no, jako kdyby každou knihu psal pokaždé jiný spisovatel

18.09.2022 2 z 5

Matčina panenka Matčina panenka Abby Davies

Příběh celkem šílený a jednoduchý, čtenář nemusí vůbec nad ničím přemýšlet a prostě jenom čte. Pravdou je, že kniha se velmi dobře četla. Děj chytnul hned od začátku, ale po chvíli jsem si říkala o čem bude dalších 300 stránek. A když už se ta šílená nesmrtelná matka vrátila nejméně potřetí, napadlo mě přesně to co už tady někdo pode mnou zmiňoval, je to prostě Terminátor :-D Ale jo, jako oddechovka to bylo celkem fajn.

05.08.2022 3 z 5

Pět dní Pět dní Julie Lawson Timmer

Až když jsem došla na konec, došlo mi, že ta kniha byla výborná.

06.02.2022 5 z 5

Kateřina Aragonská - Pravá královna Kateřina Aragonská - Pravá královna Alison Weir

Tato doba je mi velmi blízká, a tak jsem se trochu bála, že se z knihy nedozvím už nic nového. Omyl. Kniha je to krásná A poutavá , plná detailů, Které celý příběh dovádějí k dokonalosti a ucelenosti.

13.10.2021 5 z 5

Zajatci Zajatci Debra Jo Immergut

Anotace mi přišla velice zajímavá, ale po dočtení knihy Jsem tak akorát zmatená co to vlastně chtěl autor říci. Minulost prolínala přítomnost, Ale dost nešikovným způsobem, záblesky vzpomínek plesknuté doprostřed kapitoly, přišlo mi to vcelku zmatené a nesouvislé. Nebylo to dobré. Knihu jsem dočetla jen proto, že nejsem zvyklá knihy odkládat, a že jsem pořád tak nějak čekala co bude. O závěru ani nemluvím…

05.08.2021 1 z 5

Katova schovanka Katova schovanka Sabine Martin (p)

Příjemná oddechovka, ale víc od této knihy nečekejte.
Ze začátku jsem se nějak vůbec nemohla začíst, od poloviny knihy už to bylo lepší.
Už jsem toho bohužel přečetla moc na to, abych hodnotila více jak 3 hvězdami

11.07.2021 2 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Na knihu jsem se moc těšila, ale byla pro mne zklamáním. Nemohla jsem se poradně zacist, ani jedna z postav mi nebyla blízká, zajímavé mi přišly jen kapitoly Hannah..
nicméně závěr byl celkem překvapivý a nejlépe napsanou částí knihy.

07.05.2021 2 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

tyhle knihy prostě nemají chybu. Vtáhnou čtenáře do děje a nutí ho taky přemýšlet chvíli jako psychopat a chvíli jako vyšetřovatel. V tomhle díle jsem dost věcí uhodla dřív než oni což mě překvapilo, ale vůbec mi to nevadilo, že jsem "děj předvídala", teda až na ten konec. Ještě tedy nemyslím dostatečně jako psychopat :-)

26.01.2021 5 z 5

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

Příběh mi připomínal knihy od Joy Fieldingové, kterou také ráda čtu.
Kniha se četla dobře, chvílema jsem nevěděla kdo je vlastně ten psychopat a zaujalo mě, že z maličkostí se dají vydedukovat velké informace. Od určité chvíle už jsem věděla jak to zhruba bude, ale autorka si dala práci a příběh opravdu hezky rozvedla.

22.01.2021 5 z 5

Oběť Oběť James Carol

Pvní kniha od tohoto spisovatele, která se mi dostala do ruky.
Musím říct, že mě zaujala, ale v druhé polovině knihy už mi začalo vadit, jak Winter vlastně všechno vydedukuje, z maličkostí prostě poskládá, jak se to celé odehrálo. Tak proč se vlastně honí za nějakými důkazy? To musí být nuda i pro něj, když vlastně všechno ví, a je to trochu i nuda pro čtenáře.
Co mě potěšilo, že i když je to třetí kniha ze série, autor neomílá dokola Winterovu minulost, zmiňuje ji víceméně jen okrajově, nebo když je to nutné.
Ze začátku mi to připomnělo Chrise Cartera, ten má taky hodně chytrého vyšetřovatele ve svých sériích, ale Carter je výrazně lepší.

16.01.2021 4 z 5

Syn vražedkyně Syn vražedkyně Joy Ellis

No ze začátku jsem Rozhodně vůbec nevěděla co si mám myslet. přišlo mi to takové zmatené a zbytečně překombinované, všechno se to vleklo a nikam to nevedlo. Poslední třetina knihy ale byla dobrá a začalo mi to všechno dávat smysl. Ale žádný zázrak.

04.05.2024 2 z 5

Proti proudu Proti proudu Rachel Caine (p)

Dobrá série, dobře se to četlo

13.04.2024 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Romantická oddychovka zasazená do prostředí druhé světové války v Anglii A zároveň příběh druhé dvojce který se odehrává v současnosti. Žádnou větší hodnotu to nemá, ale docela hezky se to četlo. Hlavně teda linka minulosti, kdy se postupně v dopisech čtenář dovídá, co se vlastně stalo.

13.02.2024 3 z 5

Děs Děs David Hidden

Příběh mi svou syrovostí připomíná Carterovy knihy. Do poslední chvíle jsem vlastně nevěděla kdo to dělá a ten strohý konec mě trochu překvapil, ale proč ne. 3,5*

23.07.2023 3 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Samozřejmě, děj chytne od první stránky a nepustí vás až do konce. I když v porovnání s ostatními knihami z této série se tu zas až tak moc neděje A pilíře země pro mě jednoznačně vedou.

12.02.2023 4 z 5

Dalajlamova kočka Probuď v sobě kotě Dalajlamova kočka Probuď v sobě kotě David Michie

Tento díl mi přišel ze všech nejslabší, ale možná až ho budu číst podruhé změním názor.

01.01.2023 3 z 5

Biologie víry Biologie víry Bruce H. Lipton

Tímto tématem nejsem úplně nepolíbená, nicméně odborník na biologii a mikrobiologii nejsem ani náhodou a tak jsem se musela v některých pasážích vracet, zejména v první polovině knihy, proto ji úplně nechci hodnotit. Druhá polovina knihy pro mě už byla přijatelnější a srozumitelná dostatečně.
V podstatě je vše napsáno srozumitelně, vysvětleno na dobrých příkladech A dává to smysl. I když asi záleží jak je člověk založen a čemu věří.
Zejména druhá polovina knihy pro mě nebyla úplnou novinkou, spoustu situací jsem již zažila, ale kniha mi dodala vysvětlení, takový ten “aha-moment” kdy vše do sebe zapadne a začne dávat smysl.

25.02.2022 5 z 5

Nebezpečná laskavost Nebezpečná laskavost Darcey Bell

Prvních 150 stránek které vypráví stephanie bylo ukrutně nudných a unylých jako ona sama, takže do druhé části knihy jsem vplula setrvačností a se žádným očekáváním. Ale pak přišlo překvapení, bylo to dobrý, fakt.

28.01.2022 4 z 5