Syn vražedkyně

Syn vražedkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403850/bmid_syn-vrazedkyne-Bnu-403850.jpg 4 88 27

Případy z Lincolnshire série

Současná britská krimi přináší další napínavou sérii ve stylu Případů Kim Stoneové. Vypadá to, že do mokřadů v anglickém Lincolnshireu se vrátil krvavý zabiják. Dvacet let poté, co byli brutálně rozřezáni na kusy farmář a jeho manželka, došlo k další chladnokrevné vraždě: ve svém domě je nalezena ubodaná žena. K tomuto hrůznému činu se přizná novinář Daniel Kinder, avšak detektivové Rowan Jackman a Marie Evansová zjišťují, že Daniel není tím, kým se na první pohled zdá, trpí výpadky paměti a je posedlý nalezením pravdy o své skutečné matce. Navíc poté, co Daniel zmizí, dojde k dalším záhadným úmrtím…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

The Murderer's Son , 2014

LeNÍk32
03.09.2023 4 z 5

Na plyny počet hvězd to není začátek se dost tahne. Od poloviny se kniha docela rozjede,ale také je pak brzy poznst kdo je vrah.
Ale vcelku je to fajn čtení. Určitě přečtu další díly

85098211
05.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Před časem jsem si zakoupila všechny knihy z této série, řídila jsem se samozřejmě hlavně komentáři svých oblíbených zde, i když názory na ni se dost různí - a konečně tedy došlo na první díl ;-). Ze začátku je případ tak trochu komplikovaný a je docela těžké se zorientovat v postavách. Ale to se brzy srovná a ve finále musím uznat, že se mi kniha líbila, byla zajímavá a na těch správných místech napínavá, jak má prostě dobrá detektivka být ;-). Začíná doslova strhující scénou brutální vraždy farmáře a jeho ženy. A potom se celý příběh posouvá o dvacet let dál, kdy se k ubodání ženy přiznává novinář Daniel Kinder. Je tady totiž také Sky, jeho dobrá známá a dalo by se říct, že i kamarádka, která tomu nevěří ani za mák a víceméně nepochybuje o jeho nevině. Vyšetřovatelé Rowan Jackman a Marie Evansová to tedy vůbec nebudou mít lehké, aby poznali pravdu pod celým tím nánosem polopravd a možná i lží. Daniel totiž trpí výpadky paměti a je skálopevně přesvědčený, že je synem vražedkyně. Posléze ale zmizí a zároveň dochází k dalším vraždám...
Na závěr je odhalen nejen skutečný pachatel, ale také důvod Danielova zvláštního chování. Za mne byla kniha opravdu vydařená, no a také Rowan a Marie včetně několika dalších postav mi byli sympatičtí, proto hodnotím pěti hvězdičkami a na další setkání s nimi se budu zase brzy těšit ;-).

alzbeta4340
27.03.2023 5 z 5

Na rozdíl od svých oblíbených uživatelů DK, kteří knihu hodnotí jen jako průměrnou, mě tato detektivka vysloveně "padla do noty". Ocenila jsem hlavně dobrou orientaci v ději, přestože zde bylo nadprůměrně mnoho falešných stop a dost možných směrů pátrání. Navíc zápletka ohledně "falešného přiznání" není úplně běžná a pointa byla dobře vymyšlená. Dobré to bylo.

Monika-cte
13.11.2022 3 z 5

Kniha, která se celkem dobře čte, ale zase moc neoslní.

ZuzanaZ83
07.10.2021 4 z 5

Mně se příběh sympatického detektivního dua moc líbil. Zajímavá zápletka, bez zbytečné morbidnosti. I přes pozadí vážného tématu je v knize i pro mě velmi osvěžující dávka humoru. Druhý díl si rozhodně chci přečíst.

RADOST
24.08.2021 4 z 5

Bavilo mě to. Námět byl neobvyklý, vyšetřování složité, vedlejších epizod také dost. Ráda si přečtu i další díl.

čef
15.08.2021 4 z 5

Od detektivky nečekám žádné literární vrcholy. Také zde žádné nebyly, ale hledání pachatele bylo složité a vrah překvapivý a fikaný, což mi bohatě stačí. Falešných stop také dosti, neuhodl jsem. Autorka nepředvedla žádná kouzla, jenom toho alternativního sexuála asi tam mít musela a motiv byl také hodně neotřelý. No nic - přečetl jsem spokojeně.

Danago
10.08.2021 3 z 5

Jako úvodní díl do série byla kníka fajn, ale na plný počet hvězdiček to nebylo. Dobrý průměr.

micha-ella
07.05.2021

Detektivka, ty už nemusím. Mám tady ve větším množství najednou doplněné nedočtené knihy a tak to asi vypadá, že mě nic nebaví. Nenechte se odradit.

evik_svistik
25.01.2021 3 z 5

Byla to taková průměrná detektivka, četla se dobře, ale na plný počet hvězdiček to nemá, to jsou bohužel i lepší a promyšlenější detektivky.

Dashik
24.01.2021 3 z 5

Taková oddychovka. :) Začátek se trošičku táhl, ale od půlky to nabírá na rychlosti a konec taky nebyl špatný.

Zoy
04.07.2020 5 z 5

Kniha byla skvělá, líbí se mi přístup hlavních vyšetřovatelů a jejich týmů. Četla se sama, byla plná tajemství a překvapení

Kamilajznik
03.02.2020 3 z 5

Kniha mě moc nebavila. Hlavně začátek, táhlé, zdlouhavé, některé kapitoly mi přišly úplně zbytečné... Pak se to trošku rozjelo. Ale i tak, nic moc. Uvidím co druhý díl.

Kerberos
28.01.2020 3 z 5

Začátek se táhl,od poloviny nabral příběh trochu obrátky.Konec už byl lepší,ale s Kim Stoneovou bych ho tedy nesrovnávala.

veveronka
04.12.2019 4 z 5

Bylo to napinave a opravdu podobne kniham s Kim,ale za me lepsi druhy dil

veronika3141
07.11.2019 3 z 5

Zacatek byl pro me dlouhy a rozuzleni pak zajimave.

Heli20
03.11.2019 5 z 5

Parádní knížka.Příběh se četl lehce a rychle,vraha jsem trochu tušila už od poloviny knížky.Těším se na další díla od této autorky!

Nunynka
16.10.2019 4 z 5

Začátek mě moc nebavil a musela jsem se do čtení nutit,ale potom se to rozjelo a konec byl super. Celou dobu jsem podezřívala někoho jiného.

simona g.
07.09.2019 4 z 5

Mi se kniha četla moc fajn. Napínavá, zajímavá, za mě supr počtení bez zdlouhavých zbytečností.

SilvieSisinka
31.07.2019 4 z 5

Pro mě byla kniha napínavá až do konce jsem nemohla přijít na pachatele. Měla jsem pifku na více lidí a nakonec byl pro mě velké překvapení.

Joy Ellis
britská