evask evask komentáře u knih

Svetlo severu Svetlo severu Archibald Joseph Cronin

Vykreslení povahy a příběhů lidí na pozadí konkurenčního boje. Kloboučník, Klíče království, A hvězdy mlčí, tyto Croninovy romány na mě svou atmosférou zapůsobily hlouběji.

18.05.2017 4 z 5

Citadela Citadela Archibald Joseph Cronin

Lékař Ondřej, v osobním životě ho provází neštěstí. V profesi lékaře si vede dobře, a přece musí čelit intrikám kolegů. Cronin je můj oblíbený autor, ale tento román se mně zas až tolik nelíbil.

16.05.2017 4 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Asi jsem čekala něco jiného. Víc vyprávění.

06.05.2017 4 z 5

Hrad mistra kloboučníka Hrad mistra kloboučníka Archibald Joseph Cronin

Poutavé čtení hned od začátku. Být profesorem češtiny a literatury, rozhodně bych Cronina zařadila do výuky.

06.05.2017 5 z 5

Skála Skála Peter May

Dala bych 4+. Pohnutka, která vedla kamaráda hlavního hrdiny k nenávisti, mně není tak úplně jasná. Asi ponecháno čtenářově představivosti.

06.05.2017 4 z 5

Zdánlivý klid Zdánlivý klid Peter Watt

Četlo se to dobře, ale mám pocit takového přislazení, obvyklý v románech pro ženy.

18.04.2017 4 z 5

Dvojče Dvojče Tess Gerritsen

Detektivka se zajímavou zápletkou.

18.04.2017 4 z 5

Václav IV.    Sám sobě nepřítelem Václav IV. Sám sobě nepřítelem Jaroslava Černá

Čtivá knížka. Vadily mně pravopisné chyby: země Koruny české, Staré Město pražské.

10.04.2017 4 z 5

Tchaj-pan Tchaj-pan James Clavell

Vypsala jsem si na papír jména hlavních aktérů a ten pak sloužil jako záložka i tahák zároveň. Kniha má zvláštní neodolatelnou atmosféru. Ačkoli je šíleně dlouhá, člověk jakoby stále neměl dost. Jak to zvládneš, Culume?

31.03.2017 5 z 5

Deštivý den Deštivý den Jiří Kostka

Knížku jsem dostala od autora. Jak hodnotit. Když se nad tím zamyslím, já asi rozlišuji kategorii Spisovatelé a spisovatelé, potažmo Knihy a knihy. Těžko hodnotit třeba Na východ od ráje od Steinbecka a poté si přečíst a dát hvězdičky Kostkovi. Čili ho škatulkuji do spisovatelé a v tomto oboru musím říct, že to nebylo špatné. Vytkla bych neustálé používání zdrobnělin u vlastních jmen, štvala mě Erička i Karolko. Velmi kladně hodnotím zvrat v ději koncem knihy, vede nutně k zamyšlení, jak bych se k tomu postavila já coby Erika. Dávám čtyři, doporučuji, knížku nechám kolovat.

18.03.2017 4 z 5

Zrození horského pramene Zrození horského pramene Vladimír Körner

Dobře se to četlo.

18.03.2017

Slavík Slavík Kristin Hannah

Přečtěte si.

10.03.2017 5 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Kdyby mně bylo patnáct, dala bych pět hvězd. Ale protože jsem podstatně starší, vnímám s nelibostí určité nesrovnalosti a zjednodušení. Např. oslovení "mladá dámo", nebo Sudety, kde jsou kaolínky, takže nejspíš Karlovarský kraj, a tam jsou v zahradách broskve?

05.03.2017 3 z 5

Útěk z tábora smrti Útěk z tábora smrti Erich Kulka

Skvělá knížka.

05.03.2017 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Zajímavé.

03.03.2017 4 z 5

Místo na slunci Místo na slunci Elizabeth Haran

Román pro ženy. Všechno nakonec dopadlo jak mělo.

03.03.2017 3 z 5

Dámy z Grand Avenue Dámy z Grand Avenue Joy Fielding

Dost dlouho jsem si říkala, zase další román pro ženy, ach jo. Ale tedy poslední třetina knihy, to bylo vymakaný.

03.03.2017 5 z 5

Klíče království Klíče království Archibald Joseph Cronin

Zase mám o čem přemýšlet.

30.01.2017 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

U každé kapitoly jsem musela nejdřív přemýšlet, kdo je kdo. Prostředek se trochu vlekl. Ale závěr, to tedy paní Moriarty vymyslela opravdu dobře.

24.01.2017 4 z 5

Hodina mrtvých očí Hodina mrtvých očí Harry Thürk

Určitě poutavá kniha. Ale jako kdybych z toho nějak cítila, že autor žije v NDR, že musí Rusy a vše sovětské podávat tak, aby byla spokojená i cenzura (třeba myšlenka, že pro německé vojáky bude zajetí dobré kvůli převýchově).

17.01.2017 4 z 5