Klíče království

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Životní pouť katolického kněze Francise. Pro své moderní a lidské pojetí víry je přeložen do Číny, tam staví misii a kostel. ...

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111795/klice-kralovstvi-111795.jpg 4.753
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , ELK - Evropský literární klub
Originální název:

The Keys of the Kingdom, 1941


více info...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Klíče království

Josh
17. února

A.Cronin je pro mne PAN AUTOR. Jeho kniha to je vždy „nádherný nadčasový neuvěřitelný“ příběh. Tenhle navíc v neznámém prostředí - jednak katolické církve a budování misie, jednak to vše v Číně. Rozjezd na pár stránkách mi vždy sice trvá, ale pak se zastavím až na posledním řádku a nechápu jak to, že už je zase konec!! Co chcete od knihy víc?!

intelektuálka
05.09.2021

Dárek, který jsem nedokázala odmítnout - a nyní mám o čem přemýšlet ....

" Církev je veliká matka, která nás vede vpřed .... hlouček poutníků, bloudící hlubokou nocí .....
Ale možná, že je někde opuštěný poutník, který klopýtá domů zcela sám ...."

A takovým poutníkem je kněz František, je jako tryskající horský pramen - čistý, bez předsudků, bez bigotnosti ....

Jeho cesta je strmá a on jde stále dál - s nezlomnou vírou v Boha - a člověka ....

Taková pokora, taková humánnost - pokud se autorův přítel, kterému je kniha věnována za misionářskou práci v Číně, podobal hlavnímu hrdinovi, klobouk dolů .....

Ale nebude to kniha pro každého ....


Felix-Jan
26.01.2021

Nádherná kniha (čtivá a děj má spád) o obyčejném klukovi s nelehkým životním příběhem, který se stane knězem. Čtenář může během vypravování nahlédnout do nitra hlavního hrdiny a objevit velikost člověka, který druhé neodsuzuje, ale dívá se na všechny s láskou. O knězi, jehož silnou stránkou nejsou slova, ale činy.

lencin
07.09.2020

Román ze Skotska a Číny počátku 20.století.
Hrdinou je duchovní František, nepřítel církevního farizejství a pompy. Po smrti rodičů žije u zlých pěstounů,pak u tety Poly. Po tragické události se rozhodne pro cestu katolického kněze. Po několika letech je pro svoji nekonformnost za trest vyslán do midie v Číně. Zde zakládá misii, domov pro opuštěné děti a provizorní nemocnici.
Rozvíjí své hluboké lidství a milostrdenství.
Velmi silný humanistický román.
(2009)

kacaabba
28.10.2019

Kniha o knězi Františkovi byla velice milá, lidská. Řada věcí byla k zamyšlení a to i pro křesťany. S některými myšlenkami bych mohl sice polemizovat, ale celkově jsem knihou získán.

Evenstar
27.04.2019

K tejto knihe som sa dostala náhodne, predtým som o tomto spisovateľovi nepočula. A to bola chyba, pretože táto knižka je jednou z tých, ktorá vás prinúti zamyslieť sa nad sebou samým, svojím svedomím, čistotou ducha a dovolím si tvrdiť že táto kniha z vás môže urobiť lepšieho človeka. Nádherné dielo, ku ktorému sa určite vrátim.

helenah
05.08.2018

Úžasná kniha

evask
30.01.2017

Zase mám o čem přemýšlet.

1