evask evask komentáře u knih

Boží tajemství Boží tajemství Marcel Pagnol

Dojemné, krásné. K zamyšlení.

19.12.2017 5 z 5

Myši Natálie Mooshabrové Myši Natálie Mooshabrové Ladislav Fuks

Já jsem to dočetla, protože jsem čekala, co se z toho vyklube. Nevím, co si mám o té knížce myslet. Myslela jsem, jestli se to neodehrává v blázinci. Nebo jestli je to nějaká parodie? Prostě jsem to nepochopila.

19.12.2017 3 z 5

Jak voní tymián Jak voní tymián Marcel Pagnol

Příjemná, milá knížka. Poslední část, Čas lásek, už mě bavila míň. Čtyři a půl hvězdičky.

08.12.2017 5 z 5

Na konci samoty Na konci samoty Benedict Wells

Hezká knížka. Někdo propluje životem bezstarostně, někoho jakoby provázelo neštěstí.

03.12.2017 5 z 5

Dveře Dveře Magda Szabó

Zajímavý, neotřelý příběh, ale na můj vkus vypravovaný moc zdlouhavě. Přeskakovala jsem odstavce. Za stručnější zpracování bych dala pět hvězdiček.

26.11.2017 3 z 5

Sarum: román o Anglii Sarum: román o Anglii Edward Rutherfurd (p)

Russkou jsem byla nadšena, tenhle román mě bavil asi do jedné třetiny, pak už jsem nedokázala udržet pozornost.

15.11.2017 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Dala bych 3 a půl hvězdičky. První třetinu jsem tak nějak přeskákala a kolem strany 250 mě to začalo bavit. Ale závěr mě zase trochu zklamal.

01.11.2017 3 z 5

Labyrintem smrti Labyrintem smrti Ariana Franklin (p)

Když jsem konečně dospěla k rozuzlení, už jsem zapomněla, kdo je kdo. Taky se snažím ignorovat, jak Adélie stále zdůrazňuje, že nevěří v žádného boha. Tím se chce vlichotit dnešnímu modernímu čtenáři?

29.10.2017 3 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Hluboký příběh.

23.10.2017 5 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Čtyři a půl hvězdy bych dala. Během čtení jsem přemýšlela, jaký fígl má ten vyřčený ortel. A rozuzlení - to teda bylo docela riskantní. Ale myšlenky zajímavé, to zas jo.

22.10.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tak pěknou knížku od českého autora už jsem dlouho nečetla. Propracovaný děj, neotřelá přirovnáni a obraty, krásná čeština. Zážitek.

18.10.2017 5 z 5

Maxmilián I.: Mexický císař z rodu Habsburků Maxmilián I.: Mexický císař z rodu Habsburků Jiří Pernes

Sympatický Maxmilián, proč se jen nechal zlákat mexickým trůnem...

16.10.2017 5 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Celkem dobrý, ale další díly už asi číst nebudu.

16.10.2017 4 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Zvláštně napsaná knížka. Občas mě bavila víc, občas míň.

10.10.2017 4 z 5

Russka Russka Edward Rutherfurd (p)

Sponkou na vlasy jsem si založila rodokmen a do něj jsem nahlížela dost často, abych se zorientovala v přibývajících postavách. Na tuhle knížku si udělám čas a přečtu si ji za nějakou dobu ještě jednou.

07.10.2017 5 z 5

Alžběta: Císařovna proti své vůli Alžběta: Císařovna proti své vůli Brigitte Hamann

Poutavě napsané.

23.09.2017 5 z 5

Denní dům, noční dům Denní dům, noční dům Olga Tokarczuk

Půjčila jsem si v knihovně, protože autorka žije v našem sousedství, na opačné straně hranice. Lákalo mě téma: původní obyvatelé, noví obyvatelé. Styl knihy mně ale vůbec nesedí, přeskakovala jsem, nedočetla jsem. Asi nechápu. Proto nehodnotím.

14.09.2017 1 z 5

Sudetské osudy Sudetské osudy Matěj Spurný

Škoda že autor nepřidal i vzpomínání původních vysídlených obyvatel Sudet, kteří teď žijí v Německu. Jinak pět hvězdiček.

13.09.2017 4 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Nejdřív jsem četla zrychlenou formou. Ale vyprávění bylo stále poutavější.

13.09.2017 5 z 5

Následník trůnu Následník trůnu Ludwig Winder

Čtivá, poutavě napsaná. Autor vykreslil Františka Ferdinanda jako popudlivého podivína, snad až příliš špatných vlastností, z textu je cítit, že nemá Habsburky rád.

11.09.2017 5 z 5