evask evask komentáře u knih

Řekni mi svůj sen Řekni mi svůj sen Sidney Sheldon

Napínavé čtení i zajímavé téma k přemýšlení.

29.08.2017 5 z 5

Sršeň létá v noci Sršeň létá v noci Ken Follett

Četlo se to hezky, ale ty nástrahy, které musel Harald překonat, to už bylo trochu jak pohádka pro dospělé.

26.08.2017 5 z 5

Bojíš se tmy? Bojíš se tmy? Sidney Sheldon

Napínavé to je. Ale to, jak hlavní hrdinky vždycky nakonec šťastně vyvázly, ty náhody, to staví příběh mimo realitu. Odpočinkové čtení. Tři a půl hvězdičky.

26.08.2017 4 z 5

Ostrov Ostrov Victoria Hislop

Zajímavý, poutavý příběh. Děj má spád, dobře se čte. Jen ten styl psaní mně úplně nesedí. Tři až čtyři hvězdičky.

18.08.2017 4 z 5

Santini: Peklem duše k světlu světa Santini: Peklem duše k světlu světa Jaroslava Černá

Četlo se to dobře, ale stylem mně to připomínalo romány pro ženy.

09.08.2017 4 z 5

Hněv andělů Hněv andělů Sidney Sheldon

Napínavé. Super čtení na dovolenou.

07.08.2017 5 z 5

Désirée Désirée Annemarie Selinko

Knížka se mně líbila, ale místy se mně zdála trochu zdlouhavá.

05.08.2017 4 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Knížka s atraktivním názvem, ale obsahem mě zas tolik nezaujala.

01.08.2017

Poslední bitva Poslední bitva Cornelius Ryan

Tohle je zvláštní kniha. Není to román, není to dokument. Řekla bych reportáž. O víc než tři sta stranách. A ačkoli se o bitevní strategie a taktiky moc nezajímám, tahle knížka mě zaujala moc.

18.07.2017 5 z 5

První muž Říma První muž Říma Colleen McCullough

Do téhle knížky jsem se nedokázala začíst. Hned od začátku spousta postav.

13.07.2017

Krutá volba Krutá volba Diane Chamberlain

Paráda. Jsem moc ráda, že se mně tahle knížka dostala do ruky.

12.07.2017 5 z 5

Dědictví otců Dědictví otců Robert Merle

Přečetla jsem si reference a pustila se do čtení. Čekala jsem víc. Líčení často zdlouhavé. Líbí se mně jazyk, kterým je kniha napsána, resp.přeložena. Čtenář také dobře pochopí rozdíl mezi katolickým a protestantským pojetím křesťanství. Nechci kazit celkové hodnocení knihy, dávám čtyři hvězdy a pokusím se číst druhý díl.

09.07.2017 4 z 5

Via Mala Via Mala John Knittel

Poutavý příběh. Vytkla bych podle mě až zbytečně podrobné líčení méně podstatných věcí, ale to asi právě dodává románu punc hodnověrnosti a poctivosti. Mám ráda knížky starších autorů, jsou opravdové a bez pozlátka. Četla jsem vydání z roku 1993. Na přebalu vzadu je uveden celý obsah knihy, to jsem naštěstí zjistila až po přečtení knihy. Poslední věta, viz přebal: "Tak se i on (Andreas) vydává na cestu zla " atd. O tom bych ráda s někým polemizovala, jestli se hrdina svým rozhodnutím vydal taky na cestu zla. Prostě přečtěte. Je to zážitek.

01.07.2017 5 z 5

Hakim Hakim John Knittel

Poutavé čtení.

23.06.2017 4 z 5

Příhody z černého kufříku Příhody z černého kufříku Archibald Joseph Cronin

Příjemné čtení.

23.06.2017 5 z 5

Kateřina Zaháňská Kateřina Zaháňská Helena Sobková

Ráda se dozvím něco z historie, zvlášť když je to podané tak zajímavou formou.

09.06.2017 5 z 5

Tereza Etiennová Tereza Etiennová John Knittel

Možná se prostředek trochu vlekl, přesto pět hvězd. Dobré čtení.

29.05.2017 5 z 5

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Barbara Erskine

Mé první setkání s touto autorkou. A asi poslední. Příběh malířky Evie mě bavil, ale je stále prokládán současností a duchařinou a to mně nesedlo.

27.05.2017 3 z 5

Velká neznámá Velká neznámá Archibald Joseph Cronin

Je to krimi. A hlavně je to Cronin.

24.05.2017 5 z 5

...a hvězdy mlčí ...a hvězdy mlčí Archibald Joseph Cronin

Kam to dotáhne šikovný neřád a kde skončí poctivec. Croninovy romány nejsou oddychovky. Vedou k zamyšlení.

18.05.2017