Velká neznámá

Velká neznámá https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51309/mid_velka-neznama-4JF-51309.jpg 4 43 7

Pavel Mathry se na konci svých studií na universitě dozvídá, že jeho otec, o kterém si myslel že zemřel, byl odsouzen za vraždu a sedí ve vězení. Pavel tomu nemůže uvěřit a tak se rozhodne dozvědět se o zločinu, který se odehrál už před patnácti lety, víc...

Literatura světová Romány
Vydáno: , Svoboda

Beyond This Place , 1953

PeterBahn
17.01.2021 5 z 5

Zatím jediná kniha od A. J. Cronina, kterou jsem přečetl. Vtáhlo mě, jak hlavní hrdina opustil předpřipravené a vyhřáté místečko v životě, ale vydal se na cestu, kterou podle všech predikcí nemohl úspěšně dokončit. Nakonec se mu to povedlo a sympatické je, že po dosažení svého cíle vše nenasládlo a nezrůžovělo.

mgeisselreiter
10.12.2017 4 z 5

Čtivý a poutavý příběh typu soudního dramatu, drží čtenáře u knihy jako lepidlo. 80%, 9.12.2017.

evask
24.05.2017 5 z 5

Je to krimi. A hlavně je to Cronin.

flanker.27
07.08.2014 5 z 5

Nádherný příběh o boji za spravedlnost, plný sugestivních popisů míst a lidí, kteří v románu vystupují. Myslím, že jde o jednu z nejlepších knih, které jsem vůbec kdy četl.

mentoska
09.02.2013 4 z 5

V tom mém mladém věku, kdy nevím kam dřív skočit a jakou cestu si vybrat a točím se stále dokola jak v labyrintu snů najdu v kontejneru tuhle knihu. Je tu kluk, mladý student, který chce ospravedlnit svého otce. Je to krásný příběh o tom, že stojí za to vydržet, a že především se musí vydržet a vše ostatní už nějak dopadne.

Boogeyman
14.01.2013 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohl chytit a myslel jsem, že snad ani nedočtu, nějak mě to zkrátka nebavilo. Ale časem mi kniha začala přirůstat k srdci a opravdu mě zajímalo, jak to s Pavlem a jeho pátrání po otcově (ne)vině dopadne.

jitka
19.04.2012 5 z 5

Tato kniha mě udržela v napětí od začátku až do konce.
Zdá se mi, že Cronin má popisy hrozně plastické (od popisu postav přes znázornění místa až po odehrávání se děje)...
Opravdu hezká knížka, všem doporučuju k přečtení!

Kniha Velká neznámá je v