Příhody z černého kufříku

Do menšího „zapomenutého“ skotského městečka přijíždí mladý lékař dr. Finlay. Sledujeme humorné i vážné příhody, které zažívá při léčení svérázných pacientů. A často je nucen pomáhat jim v řešení i jejich osobních problémů. Některé případy však také doktor Finlay řeší dost svérázně.

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34840/big_prihody-z-cerneho-kufriku-UUK-34840.png 4.764
Literatura světová, Povídky

Vydáno: , Knižní klub

Adventures of a Black Bag, 1943

Kniha Příhody z černého kufříku

Terka_Bohmova
19.06.2021

Knížka z doktorského prostředí, kapitoly jsou někdy dobré, někdy slabé, někdy smutné, někdy legrační a někdy opravdu k popukání! Knížka je o mladém doktorovi, který jede na venkov pracovat se starším doktorem. Hodně jsem se nasmála u kapitoly, kde malému miminku hvízdalo při dýchání na plicích :)
Četla jsem si kapitoly „na dobrou noc“, každý den několik. Líbilo se mi to tak moc, že jsem přečetla i podruhé.

Rozari
29.03.2021

“Počasí bylo přísné, hanebné a ohavné - všechny přívlastky, které si zaslouží skotské počasí, když je pod psa.”

Příjemné čtení. Někdy případy dopadnou dobře, jindy bohužel ne, ale takový je prostě život.

Han-nah
19.03.2021

K této nádherné povídkové knize. Ó, jak ráda bych se vrátila v čase a byla chvíli obyvatelem Levenfordu žila s těmi lidmi. Životy, kdy si každý vidí až do světnice, náročnost práce lékaře.
Krásný komentřář přede mnou - Josh
Mě úplně dostala poslední povídka "Konec asistenta"

Josh
09.02.2021

Klobouk dolů, pane Cronine!! Poprvé vůbec se mi povídky ne líbily, ale rovnou mne nadchly:o)) Tohle byly nádherné příběhy. Každý každičký!! Autorův kultivovaný styl včetně slovní zásoby dané nejen překladem (díky též) a charakter hlavního hrdiny F byla prostě lahoda číst. Empatický a morálně úžasný lékař, který mne s každým dalším pacientem překvapoval a lidsky zasahoval. Tohle není jen o Skotsku a své době, ale je to o životě, jeho hodnotách a smyslu vůbec.

Knihu vytipovanou pro ČV´21 mi v knihovně museli jako léta nepůjčovanou najít ve sklepě. To mi věřte, že se to změní:o)) Moje sbírka osobních TOP knih je rozšířena!

knihoun
12.01.2020

re: Ilithyia, Radka ..pobavila? já většinou brečela jako želva.. :) je to jako v životě, něco dopadne dobře, něco špatně.

Ilithyia
12.02.2019

Skvělá vtipná kniha příběhů venkovského lékaře. Autor skvěle popisuje jednotlivá onemocnění a jejich léčbu v dané době. Odpočinková kniha, kterou jsem rychle prolouskala a dobře se pobavila :)

Radka1911
15.11.2018

Tato knížka povídek ze života skotského lékaře je stálicí v mé knihovně. Poprvé jsem ji četla v dětství, později ještě několikrát, a vždycky znovu a znovu mě tyto milé a lidské příběhy pobaví.

Jajulina
09.04.2018

K tomuhle skvělému čtivu jsem se dostala úplně omylem během čekání na vlak u pár poliček "Kniha do vlaku". Tenhle omyl byl velmi příjemný.
Máte pocit, jako byste patřili k obyvatelům Levenfordu. Líbí se mi postupné poznávání obyvatel tohoto městečka, odhalování různorodých charakterů a zajímavých životních příběhů a i když ne každá povídka má happy end, takový je prostě život...