Příhody z černého kufříku

Do menšího „zapomenutého“ skotského městečka přijíždí mladý lékař dr. Finlay. Sledujeme humorné i vážné příhody, které zažívá při léčení svérázných pacientů. A často je nucen pomáhat jim v řešení i jejich osobních problémů. Některé případy však také doktor Finlay řeší dost svérázně.

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34840/prihody-z-cerneho-kufriku-UUK-34840.png 4.756
Literatura světová, Povídky
Vydáno, Knižní klub

Adventures of a Black Bag, 1943

Kniha Příhody z černého kufříku

knihoun

re: Ilithyia, Radka ..pobavila? já většinou brečela jako želva.. :) je to jako v životě, něco dopadne dobře, něco špatně.

Ilithyia
12.02.2019

Skvělá vtipná kniha příběhů venkovského lékaře. Autor skvěle popisuje jednotlivá onemocnění a jejich léčbu v dané době. Odpočinková kniha, kterou jsem rychle prolouskala a dobře se pobavila :)

Radka1911
15.11.2018

Tato knížka povídek ze života skotského lékaře je stálicí v mé knihovně. Poprvé jsem ji četla v dětství, později ještě několikrát, a vždycky znovu a znovu mě tyto milé a lidské příběhy pobaví.

Jajulina
09.04.2018

K tomuhle skvělému čtivu jsem se dostala úplně omylem během čekání na vlak u pár poliček "Kniha do vlaku". Tenhle omyl byl velmi příjemný.
Máte pocit, jako byste patřili k obyvatelům Levenfordu. Líbí se mi postupné poznávání obyvatel tohoto městečka, odhalování různorodých charakterů a zajímavých životních příběhů a i když ne každá povídka má happy end, takový je prostě život...

Chesterton
08.02.2018

Četla jsem na doporučení a přesto, že povídky úplně nemusím, nebyla jsem zklamaná:)

evask
23.06.2017

Příjemné čtení.

h2220
19.09.2016

povídky, při kterých autor čerpá z mládí z lékařské praxe na venkově ... vtipné a humorné, s důrazem na sociální tématiku, chudobu, vykreselením svérazných venkovkých postav

petřička
15.08.2016

Chtěla jsem tuto knihu nabídnout do bazaru, ale po přečtení komentářů, jsem si ji raději přečetla. A nejsem vůbec zklamaná. Povídky jsou moc pěkné a krásně napsané. Trochu mi to i připomíná Heriota. Až se mi do ruky dostane další kniha od p. Kronina, určitě si ji ráda přečtu.

Horečka

lékaři

Archibald Joseph Cronin
skotská, 1896 - 1981

všech 15 knih autora

Kniha Příhody z černého kufříku je v