Sarum: román o Anglii přehled

Sarum: román o Anglii https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12451/sarum-roman-o-anglii-12451.jpg 5 60 60

Historická freska zachycuje v literární zkratce historii Anglie od pravěku až po 80. léta 20.století.

Literatura světová Historie Historické romány
Vydáno: , BB art

Sarum: The Novel of England , 2001

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sarum: román o Anglii. Přihlašte se a napište ho.

jaja4
14.04.2024 3 z 5

Trošku moc bulvárne. Miestami zaujímavé, ale častejšie zdĺhavé. Možno by stálo za to opísať menší úsek anglických dejín. Sarum budí dojem, že si autor odhryzol príliš veľký kus koláča a došla mu fantázia. Výber udalostí z dejín bol trochu iný než by ste čakali.

Ctv
06.12.2022 5 z 5

Moje první setkání s Edwardem Rutherfurdem a rozhodně nebude poslední.
Kniha mě nadchla. Není to učebnice historie, je to román. Což autor také sám avizuje. A jako román je podle mě moc fajn. Provede vás historií Anglie od dob paleolitických lovců až do osmdesátých let minulého století. Po celou dobu čtete příběhy různých osob zasazené do historických událostí, které formovaly Anglii a určitě po přečtení poslední stránky budete o něco chytřejší.
Celou knihou se prolínají osudy několika rodových linií. Líbilo se mi, jak autor nesklouzával k žádným romantickým happy endům, někteří lidé prostě měli příjemný osud, někteří mnohem méně. Často se život hrdinů posunul někam úplně jinam, než jsem čekala. To mě bavilo.
Líbilo se mi propojení rodů a mrzelo mě, že některé spojnice (jako třeba pravěká soška ženy) se během knihy vytratily.
Kniha se mi četla jedna báseň na začátku do doby cca 17 a 18 století. Toto období už pak pro mě bylo méně záživné - všichni ti šlechtici, králové, královny, biskupové. Chvílemi jsem se v tom ztrácela. Potom 20 století už autor vzal spíš tak jenom letem světem, jako by v této době nebylo moc co vyprávět.
Každopádně já už se těším na další kousek z pera pana Rutherfurda.

zdenaR
02.07.2019 5 z 5

Asi moje nejoblíbenější autorova sága.
Velmi, rozsáhlé, velmi čtivé, tak jak to mám ráda - určeno pro milovníky dlouhé historie (která samozřejmě nemusí být přesně věrná) a spousty postav a osudů.
Užila jsem si ji :-)))

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Sarum: román o Anglii v seznamech

v Právě čtených1x