evaicka evaicka komentáře u knih

Snílci Snílci Karen Thompson Walker

Četlo se to dobře. Ze začátku rychlý spád. Ale potom mi přišlo, že se to dost opakuje. Čekala jsem asi trochu jiné rozuzlení a závěr. Ale jako oddechovka dobrý.

21.04.2024 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Taky nejsem až tak nadšená, jak jsem očelávala. Některé pasáže byly super, ale bylo jich i dost, co mě nebavily. Konec mi přišel hodně natažený..

30.01.2024 3 z 5

Geniální potraviny Geniální potraviny Max Lugavere

(SPOILER) Kniha je velmi čtivá, zajímavá, ale..pozor trochu SPOILER
Je vidět, že si autor vyzobe ze studií jen co se mu hodí. Se spoustou věcí lze zcela jistě souhlasit (cukr, přemíra některých tuků a sacharidů , zdravý olivový olej, ryby aj), ale ohledně x potravin, které zmiňuje neexistuje žádný jasný důkaz, že by škodily- typicky lepek (ano jde o množství- jíme ho hodně, ale samotná bílkovina lepku u lidí, kteří netrpí nějakou formou intolerance nebo dokonce alergií, není nijak nebezpečná), to stejné řepkový olej, údajná škodlivost dlouhého intenzivního běhu. Na druhou stranu doporučuje užívat velké množství kokosového oleje, ghí (pořád obsahuje velké množství nasycených MK) atd. Takže zajímavá kniha, ale berme s rezervou.

03.06.2023 3 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Neoslovila mě. Přišlo mi, jak kdyby tomu chyběl příběh. Takové povrchní, i přesto, že byly popisovány hrozne události, působilo to vlastně bez emocí. Četla jsem s tematikou určitě mnohem zajímavější knihy.

13.06.2022 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Nebavilo, měla jsem problém se začíst, mnoho postav a zmatek..

17.02.2021 2 z 5

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

Pěkné, jen roztahaný a překombinovaný závěr

13.12.2020 4 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Úplně jiné než jsme od Larse Keplera zvyklí, ale musím říct, ze se mi to libilo. Zajímavé.

22.04.2020 4 z 5

Cesta na sever Cesta na sever Virginie Grimaldi

Jednoduché, trosku romantické, zábavné, s dobrým koncem. Přesně to, co čekám od dovolenkoveho čtení ☺️

25.02.2020 4 z 5

Cit slečny Smilly pre sneh Cit slečny Smilly pre sneh Peter Høeg

Nevím proč , ale vůbec mě to nechytlo, přišlo mi to zmatené.. možná někdy zkusím znovu, ale nedočetla jsem..

20.02.2020

Tma Tma Bernard Minier

Dlouho jsem nečetla tak dobrou detektivku!

10.10.2019 5 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Ze začátku mě příliš nebavilo a vadilo mi podrobný popis napr. svatby Gervaise a Copeaua, ale dále se to rozvine a velmi dobre čte.PS: hlavně, jak si zvyknete na zvláštní styl psaní.

24.12.2018 4 z 5

Filuta Filuta Terry Pratchett

Bohužel nezaujalo

21.04.2018 2 z 5

Osudné rozhodnutí Osudné rozhodnutí Jilliane Hoffman

Hodně natažené, ke konci mě kniha ani už moc nebavila...

11.04.2018 3 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Strašně dlouho mi trvalo, než jsem se dokázala začíst. A ani tak se mi to úplně nepovedlo .. moc napínavé se mi to taky nezdálo, jen místy a vůbec ten závěr mi přišel divný a vrah mi vůbec neseděl...

13.02.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Moc se mi do knihy nechtělo, protože české autory moc nečtu. Ale tahle kniha se mi opravdu moc líbila. Příběh z období války, to je moje

24.12.2017 5 z 5

Doktorka z Boloně Doktorka z Boloně Wolf Serno

Pěkná kniha, chvilkama příliš popisná, ale celkově dojímavá a zajímavá.

19.11.2017 4 z 5

Šamanka Šamanka Christophe Ono-dit-Biot

Občasné pasáže zajímavé, ale z větší části mě dost nudila

05.06.2016 2 z 5

Zavolejte sestřičky Zavolejte sestřičky Jennifer Worth

Tato kniha se mi velmi líbila. Ze začátku jsem se toho bála, že to budou spíš povídky, které nemusím.
Nakonec to byl ale krásný příběh a témata dost zajímavá. Po dlouhé době dávám nějaké knize 5 hvězdiček.

27.07.2015 5 z 5

Čas vlků Čas vlků Jan Padych

Docela zajímavě zpracované téma o společnosti v období pravěku.

23.12.2014 3 z 5