Doktorka z Boloně

Boloňa 1552. Carla se narodí se znetvořujícím ohnivým znamením – pro inkvizici ostudným znamením hříchu. Aby se ho zbavila, sní o tom, že se stane lékařkou. Ale studium medicíny je jí jako ženě nedostupné. Carla se nevzdává a všechny své naděje vkládá do mladého charismatického chirurga Gaspara Ragliacozziho, do něhož se ke všemu beznadějně zamiluje......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/142189/doktorka-z-bolone-qDh-142189.jpg 476
Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Knižní klub

Die Medica von Bologna, 2010

Kniha Doktorka z Boloně

Marryzlis
26.11.2020

Doktorka měla našlápnuto na 5*, ale nakonec ten konec jí to pokazil.

mcabr
20.02.2020

Pěkná knížka, dobře se četla.

Agatha84
20.08.2019

Nemohu hodnotit,neboť jsem nedočetla. Na jednu stranu je mi to líto,na druhou je však spousta jiných,poutavějších a čtivějších knih. Třeba někdy jindy,Carlo.

Babo
04.08.2019

Tak tato kniha mi sedla. Dobře se četla a když se nad tím lehce zamyslím,tak vlastně se autor vyhýbal ,aby konec byl lehce předvídatelný .
Hlavní postava se mi líbila svojí touhou po vědění ,svojí cílevědomostí v době pro ženy nelehké .
Takový druh knih mám ráda a takovým lidem patří můj obdiv .
Nejen výkřiky o nespravedlnosti ,ale konkrétní činy .

pingu1
24.02.2019

Kniha se četla celkem dobře, ale byla trochu moc rozvleklá, zkrátila bych o třetinu :-)

hankapimi
14.10.2018

Mám ráda historické romány, 16. století byla doba byla těžká a žena jako lékařka pro všechny absolutně nepřijatelná. Knížku jsem přečetla s chutí, nicméně nebyla tak propracovaná jako Ranhojič, Šaman či Porodní bába... Svítání mne u čtení nezastihlo...

Zdenik
15.07.2018

Pohodové čtení, trošku bych řekla nereálnéh příběhu, kterému ale chyběla nějaká razance a rychlejší spád. Nemohu si pomoci, ale kniha mi přišla taková plytká.

evaicka
19.11.2017

Pěkná kniha, chvilkama příliš popisná, ale celkově dojímavá a zajímavá.