Eva88 Eva88 komentáře u knih

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Odpočinkové čtení. Nic hlubokomyslného, přesto příjemně plynoucí děj. Lenka Lanczová pro dospělé je výstižné shrnutí. :-) Já jsem si při čtení ale oddechla a odreagovala.

14.05.2017 4 z 5

Hovory s porodní bábou Hovory s porodní bábou Jana Doležalová

Skvělá knížka o porodnictví, porodech, zažitých stereotypech a zapomenutých intuicích. Určitě mi hodně dala. Doporučuji k četbě každé (nejenom) prvorodičce.

10.04.2017 4 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Kniha mě úplně pohltila. Drsné prostředí Sovětského svazu, boj obyčejných lidí s krutým režimem, naivně ideologický hlavní hrdina a do toho dechberoucí kriminální případ zakládající se na skutečném případu. Hrůza a děs. Žádný odpočinkový příběh, vždy jsem knihu odkládala se zvýšeným tepem. Ale četla se výborně.

25.03.2017 5 z 5

Umíráme na objednávku? Umíráme na objednávku? Tomáš Kašpar

Knihu doporučuji a už teď posílám do oběhu, ať si ji přečte co nejvíce lidí. Jak níže zmiňuje Jack Bauer, někomu se informace týkající se pharma kartelu mohou zdát jako konspirační teorie, ale kdo se aspoň trošku zajímá o tuto problematiku, ví, že na tom není nic nemožného. Rozdělení na dvě skupiny lékařů - ti, kteří vidí v nemoci zdroj peněz a pacienty si udržují a ti, kteří vidí v nemoci nepřítele, kterého je potřeba porazit. Moc pěkné a výstižné.

21.03.2017 5 z 5

Pohádky pro malé Buddhy Pohádky pro malé Buddhy Nagaraja Dharmachari

Nádherné pohádkové příběhy. Každá pohádka je zakončena moudrým poučením, které z daného příběhu vyplývá a navíc jsou pohádky doprovázeny pěknými ilustracemi. Jsem nadšená. :-)

15.03.2017 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Ke knize jsem přistupovala s opatrností, jak to asi může dopadnout, když se autor pokouší navázat na cizí dílo. A za mě musím říct, že autor na Larssona navázal bravurně a nemá se za co stydět. Plnohodnotné pokračování edice Milénia.

12.03.2017 5 z 5

České pohádky České pohádky Slávka Kopecká

Je pravda, že jsou pohádky hodně zestručněné. Ale na večerní předčítání děťátku nebo první čtení školáka asi ideální.

27.02.2017 3 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Průměrná detektivka. Nenadchne a neurazí.

25.02.2017 3 z 5

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Jeffery opět nezklamal. Knihy má tučnější a tučnější a děj se čte rychleji a rychleji. :-) Téma zneužití moderní technologie super; padouch, kterého je vám až líto; návrat milence; nový člen týmu...No, přečtené stránky letěly, jak divé.

12.02.2017 4 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Tři hvězdičky jen díky konci, který měl oproti zbytku knihy plynulý a napínavý děj.

23.01.2017 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Skvělá oddechovka, kde se mísí radost se smutkem, vtip s erotikou, sny s realitou. Patrika Hartla sleduji už delší dobu, jen jsem ještě neměla možnost dostat se k jeho knihám. Proto jsem ráda za tento vánoční dáreček. Začala jsem číst Veronikou a přesto, že se mi její část četla moc dobře, nemohla jsem jí přijít na chuť. Mé sympatie si rozhodně nezískala. :-) Navíc mi její příběh chvilkama připomínal film Jak vytrhnout velrybě stoličku. :-)) Jáchymův příběh jsem přečetla jedním dechem, jeho radosti a strasti jsem prožívala a Veronika mě na základě některých událostí naštvala ještě víc. :-)

07.01.2017 4 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Zajímavý historický román, ve kterém si určitě každý najde své. Za mě neuvěřitelný obdiv k autorovi, který musel nastudovat jednotlivá náboženství a medicínu středověku, a to dost dopodrobna. Dávám jen tři hvězdičky z toho důvodu, že chvilkama se mi děj zdál zbytečně zdlouhavý.

31.12.2016 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Perfektní počtení. Předchozí díly jsem nečetla, k Infernu jsem se dostala úplně náhodou. Okolí mě odrazovalo, ze je to nejhorší Langdonovka. Jestli je Inferno opravdu ze série nejslabší, to se mám na co těšit. :-)

08.12.2016 4 z 5

Mnoho životů, mnoho mistrů Mnoho životů, mnoho mistrů Brian L. Weiss

Knihy na téma reinkarnace, hypnózy či regresní terapie mám velice ráda. A tato od doktora Weisse mě vůbec nezklamala. Jedná se o osobní příběh pacientky, který je příjemně přetlumočen široké veřejnosti. Určitě si přečtu i Weissovi ostatní knihy.

03.11.2016 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Úžasná kniha s krásnou myšlenkou a příjemně plynoucím příběhem. Úplně jsem se ponořila do děje a spolu s Čiperou a Jemem prožívala jejich dobrodružství, starosti, radosti a především nepochopení světa dospělých. Ne vždy je vše tak, jak to vypadá. A ne vždy jsou lidé ochotni pro dobro, pro pravdu, něco obětovat.

12.10.2016 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Nádherný příběh! Opravdu silný, originální, dlouho po přečtení jsem Charlieho nemohla vyhnat z hlavy. Pro mě to nebyla "hltací" kniha - že bych ji nemohla pustit z rukou, to ne. Četla jsem ji pomalu a pozorně a o to hlubší dojem ve mně zanechala.

29.09.2016 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Hypnotizér je první kniha, kterou jsem od tohoto manželského páru četla a jsem nad míru spokojená. Detektivka jak má být - čtivá, rychle plynoucí, dobrá zápletka a chvílemi i mráz po zádech. Těším se, jak se pustím do dalších dílů. :-)

10.09.2016 4 z 5

Uzdrav své tělo Uzdrav své tělo Louise L. Hay

Hezká knížka. Pro někoho může být plná nicneříkajících blábolů, pro jiného je biblí. Pro mě důležitá myšlenka, jak moc nás ovlivňuje pozitivní myšlení a jak si sami sobě (i nevědomky) způsobujeme různé komplexy a nemoci.

22.08.2016 3 z 5

Tak trochu šílení Tak trochu šílení Jeffery Deaver

Trhá mi to srdce, povídkám dávám jen tři hvězdičky. :-) Ale jen proto, že jsem přečetla většinu díla Jefferyho a neubráním se srovnání s romány a thrillery, které jsem vždy přečetla jedním dechem. I tak je to ale kniha velmi povedená, některé příběhy horší, ale počtení příjemné. Jak jinak, pořád je to přeci mistr Jeffery Deaver. :-)

20.08.2016 3 z 5

Carol Carol Patricia Highsmith

Knihu jsem začala číst bez žádného velkého očekávání. Prostě se mi jen líbil námět knížky. I přesto jsem ale byla zklamaná. Táhlý děj, pro mě absolutně nečtivé. Chvilkama jsem se dokonce přistihla, že přeskakuju řádky, abych to měla "rychle za sebou". :-) Jediné plus, co můžu knize Carol přičíst - snad jen možnost nahlédnout do minulosti, kde se musely hrdinky potýkat s tabu homosexuality, což je pro nás v dnešní době asi zcela nepředstavitelné.

05.08.2016 2 z 5