České pohádky

České pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/238268/mid_ceske-pohadky-NyD-238268.png 3 11 5

Sofinka_1
17.07.2019 2 z 5

Tato kniha je pro začátečníky s velkýma písmena. Docela hezké Ilustrace

Kočičáci
22.11.2018 2 z 5

Klasické pohádky psané velkými písmeny - ideální na nácvik čtení pro začínající čtenáře. Obsahově velmi osekané.

Eva88
27.02.2017 3 z 5

Je pravda, že jsou pohádky hodně zestručněné. Ale na večerní předčítání děťátku nebo první čtení školáka asi ideální.

Alizon
14.05.2016 2 z 5

Souhlas s předchozím komentářem. Pohádky jsou zkrácené opravdu důkladně, což se u některých dá u jiných je to katastrofa. Navíc jsem měla u některých vět pocit jako by je psal cizinec nebo automaticky překladač jak jsou strašně kostrbate (pri cteni je sama upravuji). Puvodne jsem dala jednu hvezdicku, nektere z tech pohadek zase tak spatne nejsou (a dceru - je hodne mala - to bavi a zkracena verze ji nevadi) takze budu hodna a necham dve.

Alcea
14.10.2015 odpad!

Bohužel jsme tuto knihu dostali (vlastně děti dostaly) a byla jsem nucena ji pro dobrovolný výběr dětem číst. Každému jednou, víckrát naštěstí nechtěly. Převyprávěčka zkrátila originál tak důkladně, že z pohádky zůstalo jen její torzo. Kolikrát v podstatě vymizela zápletka, nebo se vešla do jedné věty. Samozřejmě je úplně marné pátrat po kráse češtiny a co do slohu zůstává kniha na úrovni čtenářského deníku žáka ZŠ. Tam se také zhruba dovíme, o čem dílo je, a jinak šlus. Tady chybí ještě to otřepané: pohádka se mi líbila...