eva3992 Online eva3992 komentáře u knih

Sousedky Sousedky Cass Green (p)

Detektivní příběh o dvou různých ženách - sousedkách.
Hester - starší dáma, která nebyla dobře přijata do rodiny své sousedky Melissy. Ta si užívá rodinný život lepších poměrů. Hester se rozhodla to změnit a chce, aby spolu byly jako nejlepší kamarádky.
Nakonec je spojí vražda, ale ne takovým způsobem, jak Hester doufala.
Knížka je vyprávěna na střídačku každou z žen, kdy vyprávění na sebe navazuje a vidíme tak příběh z obou stran.
Příběh má vcelku spád, postupně odkrývá další a další tajemství obou žen.
Ze začátku jsem povídání o Hester musela brát spíš jako komedii, než detektivku. Kdybych to nevzala s úsměvem, přišlo by mi to trapné.

12.08.2019 3 z 5

Americký roadtrip Americký roadtrip Patrick Flores-Scott

Tuhle knížku jsem si vybrala jen podle názvu. Miluji filmy i knížky typu road movie. Vůbec jsem nevěděla o čem je a co od ní mám očekávat. A možná právě proto mě nadchla.
Teodor se v sedmnácti moc nestará o školu, dokud nepotká svou kamarádku z dětství, do které se okamžitě zamiluje. Rozhodne se, že se kvůli ní začne učit, aby se dostal na stejnou vysokou školu jako ona.
V tu dobu se vrátí domů jeho bratr Manny z války z Iráku. Zjistí, že potřebuje pomoc rodiny, aby se dostal do normálního života. Jejich sestra Xochitl neváhá a všichni tři sourozenci vyrážejí na cestu po svých oblíbených místech z dětství....
Jednoduchý romantický příběh, který je velice čtivě napsán. Silná část o vojácích, kteří se vrátí z války domů a jaké mají problémy začlenit se, mě opravdu dostala.
Ač je knížka spíše pro mladší čtenáře, tak jsem si ji moc užila a doporučuji si přečíst.
P.S. Ano, sestra se skutečně jmenuje Xochitl :-)

11.08.2019 4 z 5

Zúčtování Zúčtování John Grisham

Na prvních stránkách knížky se stala vražda, každý věděl, kdo je vrah a měl začít soud. Tak jsem si říkala, že je to vše jasné a co budou dělat na dalších 400 stranách? Ale postupně se objevují různá překvapení a zajímavé příběhy....
Pete Banning, válečný hrdina, farmář a vážený občan, jednoho rána zajel do města a zavraždil... U soudu se neobhajoval a nechtěl ke svému činu nic říct a tak se blížil zasloužený trest.
Ve druhé části knihy se dostáváme na Filipíny, kde za druhé světové války Pete bojoval a prošel si doslova peklem.
Závěrečná část knihy nám přináší osud Peteových dětí a samozřejmě se dozvíme důvod vraždy a čeká nás překvapivý konec.
Knížka je moc pěkně napsaná, velice čtivá. I když v ní je spoustu právnických a soudních záležitostí, rozhodně není nudná. Chvílemi si myslíte, že je motiv přeci jasný, ale konec Vás opravdu překvapí.

10.08.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Chcete emoce? Chcete silný příběh? Přečtěte si Hanu. Rukopis Aleny Mornštajnové je v jejich knížkách vždy dobře vidět. Dokáže skvěle vykreslit postavy a tak i Vy prožíváte příběh společně s nimi.
V kniže najdete dvě časové roviny - šedesátá léta a období druhé světové války. O ději nebudu nic víc prozrazovat, pokud jste ještě nečetli, určitě doporučuji. Moc ráda bych viděla i divadelní představení.

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem. Příběh z pohledu otce, oddaného komunisty a jeho dcery Bohdany, která se snaží odhalit rodinná tejmství.
Krásně napsané. Příběh, který Vás chytne u prvního slova a nepustí, ani u toho posledního. Klidně bych brala ještě dalších sto stránek :-)
Určitě všem doporučuji.

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Julie, která nemůže mít vlastní děti, si adoptuje romskou holčičku Agnes. Vztah matky a dcery, kdy ani jedna není šťastná. Smutný příběh, ve kterém nevíte, zda chcete "fandit" matce nebo dceři.
Věřím, že každého, kdo má děti, tato kniha silně zasáhne.

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Nová kniha od Viktorie Hanišové nezklamala. Příběh Elišky, jejíž matka zabije malého brášku a pak spáchá sebevraždu.
Tři části příběhu - malá Eliška vyrůstá bez rodičů, větší začně pátrat po tom, co se tenkrát opravdu stalo a Eliška v dospělosti, kdy ne všechno je jednoduché.
Čtivá knížka ze života - reálná, drsná, smutná.

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Vtipné, zábavné ,čtiivé... knížka, ve které se téměř každá matka najde :-)
Běžný život rodiny s dětmi a jejich každodenní radosti a starosti ve vtipném podání. Úžasně zábavné kapitoly (např. když dorazí na návštěvu příbuzní, u toho jsem se smála celou dobu nahlas). V knížce je celou dobu "zápletka", díky níž není kniha jen o dětech, ale jste zvědaví, jak to vlastně celé dopadne.
Doporučuji jako příjemnou oddechovku, nalijte si víno, dejte si něco dobrého a pošlete děti k babičce :-)

Umění odcházet Umění odcházet Anna Stothard

Hlavní hrdinka Eva Vás v knížce provází svými myšlenkami o vztazích, lásce a odcházení. Jednoduchý příběh, který se dobře čte.

09.08.2019 3 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Silný příběh, který se odehrává jak ve válečné Anglii, kdy se potkají dva mladí lidé, kteří překonávají různé nástrahy, které jim osud klade do cesty. A zároveň v současné době, kdy mladá dívka Jess našla dopisy zamilované dvojice a díky nim začala rozplétat jejich minulost. Krásné napsané, napínavé, silné a dojemné zároveň.
Určitě doporučuji všem, nejen romantickým duším.

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Po úžasném prvním dílu Než jsem Tě poznala a po o poznání chladnějším Život po Tobě, je tu Louisa Clarková opět v plné síle. Nádherná knížka, která Vás okamžitě vtáhne do děje a nechává Vás v příjemném napětí až do posledního řádku.
Hezky napsané, čtivé, dobře vykreslené postavy. Přečteno jedním dechem a i nějaká ta slzička dojetí ukápla.
Kdo má rád romantiku, 100% doporučuji, ale je potřeba znát předchozí dva díly. A kdo neviděl film, určitě mrkněte.

Vařila jsem pro Picassa Vařila jsem pro Picassa Camille Aubray

Román o umění, lásce a jídle v čarovné Provenci - tak tahle věta tuto knížku přesně vystihuje.
Příběh tří generací žen vyprávěný babičkou Ondine, která v mládí vařila pro Picassa, a vnučkou Céline, která odkrývá minulost své rodiny.
Příběh Vás udržuje v příjemném napětí, a "nutí" Vás knížku přečíst jedním dechem. Nenajdete zde žádné nudné pasáže, pořád se něco děje. Knížku určitě doporučuji.

Sycamore Sycamore Bryn Chancellor

V městečku Sycamore se najdou lidské ostatky, které by mohly patřit dívce, která se ztratila před osmnácti lety. Obyvatelé městačka díky tomu začnou vzpomínat na svůj život a začnou čtenáři postupně rozplétat příběh, co se tenkrát stalo.
Knížka se mi bohužel nelíbila. Podobná jména a podobné osudy ,díky nimž jsem chvílemi ani netušila, o kom právě čtu.
Ani rozuzlení se mi nelíbilo, čekala jsem víc.

09.08.2019 2 z 5

Dům stínů Dům stínů Pamela Hartshorne

POZOR SPOILER
Kate, která se provdala do vážené rodiny, měla na jejich panství nehodu, při které ztratila paměť. Časem se jí začaly vracet nejen její vzpomínky, ale i vzpomínky Isabel, která žila na panství před 400 lety. Proč tomu tak je a co Isabel od Kate potřebuje? To vše se díky Kate dozvíte.
Knihu za se be bohužel nedoporučuji, prvních sto stran mě trvalo, než jsem se do ní vůbec začetla. Stále se opakovly stejné věty, bylo to zdlouhavé....

09.08.2019 2 z 5

Společnosti Společnosti Josef König

Kniha o osmi povídkách, které se vzájemně trošku proplétají. Současná témata, před kterými společnost zavírá oči. Bezcitné, materiální, současné, reálné, drsné, smutné.
Realita, od které spoustu lidí utíká, nechce ji vidět, slyšet, ale bohužel je tady s námi.
Moc pěkně napsaná knížka, která ve mně zanechala smutek a byla jsem zralá na panáka.

Hříchy Hříchy Judith Gould

Jedna starší knížka, kterou mám moc ráda. Kniha se odehrává ve dvou časových rovinách. První je ve Francii v době druhé světové války, kdy hlavní hrdince Helene je 7 let a musí prchat z rodného domu spolu se svými sourozenci a skrývat se před nacisty. Hrůzy války jsou zde vylíčeny opravdu reálně.
Druhá část je o Helene, kdy je úspěšnou podnikatelkou v New Yorku. Její cesta k úspěchu byla opravdu tvrdě vydřená.
Knížku moc doporučuji.

09.08.2019 4 z 5

Hlas poznání Hlas poznání Don Miguel Ruiz (p)

Jednou za čas by si všichni měli vzít do ruky takovýto druh knihy. Chceme-li obnovit svou radost ze života, musíme přestat věřit lžím a to jak vlastním, tak i ostatních lidí.
Zbavte se domněnek, věřte emocím :-)

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Příběh princezny, která se má vdát do domluveného manželství. Příběh vojáka, který bojuje za svou čest a lásku. Příběh lovkyně, která loví démony a jejich dým. Příběh zrádce, který zradil pro svůj lid. Příběh zloděje, který jak se ukáže, až tak zloděj není.
Každý je jiný, každý má svou cestu, do té doby, než se jejich cesty spojí a všichni musí bojovat o svůj život.
Nádherně napsaná knížka, která Vás zaujme u první kapitoly a pak Vás nepustí, dokud ji nepřečtete celou. Poutavé příběhy, které prožíváte současně s každým hrdinou.
Nejsou zde žádné záludné pasáže, žádné dlouhé popisování. Vše je jasné, srozumitelné, hezky napsané.
Jediné, co mi trochu vadí, je otevřený konec, ale to je můj problém a neubírá knize na kráse :-)
Ještě musím zmínit nádherný obal. Zlatě ražená písmena, fialové hrany stránek, drobné ilustrace uvnitř knihy.
Jsem ráda, že Zloději dýmu zůstanou v mé knihovně.

Spánek Spánek Haruki Murakami

Spánek znamená opočinek, tak to prostě je. Ale co když někdo nespí 17 dní v kuse a stejně funguje normálně. A nebo vlastně nenormálně?
To se dozvíte v tomto krátkém příběhu. Úžasné je to, že když hrdinka nespí, tak čte. Bojím se, abych nedopadla stejně :-)
Musím ještě zmínit nádherné ilustrace od Kate Menschik, které knížce dodávají tajuplné kouzlo.

09.08.2019 4 z 5

Příběh mladého Cukura Tazaki, kterého po přestěhování do Tokia na vysokou školu opustí jeho parta dobrých přátel ze střední. Cukuru je z toho moc špatný a dostane se i na pokraj svých sil. Nakonec ho jeho přítelkyně Sara přesvědčí, aby se po letech vydal za svými přáteli a zjistil, co se tenkrát vlastně stalo. Tím začne Cukurovo putování a odhalování tajemství z minulosti.
Zajímavý příběh, ve kterém mi vadily jen dlouhé pasáže přemítání a opakujících se myšlenek.

09.08.2019 3 z 5