Americký roadtrip

Teodorovi je sedmnáct a už nechce být jen lemplem, co se protlouká střední školou. Když na vysoké škole svých snů potká dávnou kamarádku z dětství, přeskočí jiskra a Teo má o motivaci navíc. Je na nejlepší cestě za skvělými školními výsledky a vstupenkou na vysokou, když v tom se vrátí bratr Manny z vojenské operace v Iráku a najednou je všechno jinak. Teo se potřebuje učit, jenže Manny potřebuje pomoc... Sestra Xochitl neváhá, oba bratry naloží do auta a společně se vydají na road trip po místech, na kterých jim záleží....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/412694/americky-roadtrip-bHA-412694.jpg 3.26
Literatura světová, Pro děti a mládež
Vydáno · CooBoo

American Road Trip · 2018

Kniha Americký roadtrip

eva3992

Tuhle knížku jsem si vybrala jen podle názvu. Miluji filmy i knížky typu road movie. Vůbec jsem nevěděla o čem je a co od ní mám očekávat. A možná právě proto mě nadchla.
Teodor se v sedmnácti moc nestará o školu, dokud nepotká svou kamarádku z dětství, do které se okamžitě zamiluje. Rozhodne se, že se kvůli ní začne učit, aby se dostal na stejnou vysokou školu jako ona.
V tu dobu se vrátí domů jeho bratr Manny z války z Iráku. Zjistí, že potřebuje pomoc rodiny, aby se dostal do normálního života. Jejich sestra Xochitl neváhá a všichni tři sourozenci vyrážejí na cestu po svých oblíbených místech z dětství....
Jednoduchý romantický příběh, který je velice čtivě napsán. Silná část o vojácích, kteří se vrátí z války domů a jaké mají problémy začlenit se, mě opravdu dostala.
Ač je knížka spíše pro mladší čtenáře, tak jsem si ji moc užila a doporučuji si přečíst.
P.S. Ano, sestra se skutečně jmenuje Xochitl :-)

TIP: Máte rádi Databázi knih?

cesta, roadtrip

Autor knihy