eva-lupen eva-lupen komentáře u knih

Baba Baba Václav Prokůpek

Nádherná, i když i smutná kniha. Četla jsem ji jako malá, ale nikdy na ni nezapomenu.

03.09.2019 5 z 5

Tři srdce, tři lvi Tři srdce, tři lvi Poul Anderson

Útlá knížka, která se čte jedním dechem. Nenásilné propojení našeho světa se světem fantasy, zajímavý, ale nenáročný příběh a sympatické hlavní postavy. Skvělá oddychovka.

15.04.2019 4 z 5

Neklidná duše Evy z Rožmberka Neklidná duše Evy z Rožmberka Jiří Hanibal

Námět dobrý, děj zajímavý, ale ten sloh... Vůbec to není psané jako román, což ubírá na čtivosti. Přesto jsem si to ráda přečetla.

28.03.2019 2 z 5

Ohnivý pták Ohnivý pták Susanna Kearsley

Tak teda nevím. Kniha byla čtivá, romantická, ale nepřeslazená, jen mi tam ta současná časová osa připadala úplně zbytečná a víc se mi líbila ta historická část. Hodně mne překvapil doslov o existujících postavách. Jak to měla autorka nastudováno, to klobouk dolů.
Zimní moře se mi líbilo víc a Mariana je super.

06.02.2019 3 z 5

Čas zapomnění Čas zapomnění Sharon Guskin

I pro mne je možnost reinkarnace úplně normální a nechápala jsem, co na tom těm lidem v knize přijde nepochopitelné a divné.
Spoustu stránek s nedůležitým dějem a úryvky z knihy Život před životem (kterou jsem už kdysi četla) jsem přeskakovala, ale jinak to bylo čtivé a příběh zajímavý.

17.04.2018 3 z 5

Karel IV. - Císař a císařovna Karel IV. - Císař a císařovna Josef Bernard Prokop

Poslechnuto jako audiokniha. Lepší než minulý díl v tom, že děj neskáče mezi minulostí a současností. Horší v tom, že se to motá převážně kolem císařovny a není to tedy tak zajímavé. Napsané je to ale moc hezky, člověk má pocit, jako když to opravdu vypráví sám Karel IV.
Žádných duplicit nebo nejasností jsem si nevšimla, ale je fakt, že jsem moc pozorně neposlouchala. Nebo, že by v audioknize nebyly?
Jdu na další díl :-).

19.03.2018 4 z 5

S vlčí hlavou v erbu S vlčí hlavou v erbu František Niedl

Kniha je napínavá a má spád stejně jako ty přechozí. Možná mne bavila i o kousek víc, ale pořád mám pocit, že jí něco chybí. Pokračuji dalším dílem, tak třeba přijdu na to co :-).

28.12.2017 4 z 5

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Pěkná, čtivá knížka, leč - místy trochu divný sloh, čárky kde být nemají, krátké věty místo souvětí... to mi ze začátku vadilo a rušilo mne to ve čtení. Jinak se mi ale tenhle styl líbí. Žádná přeslazená romantika a děj pěkně ubíhá.

16.10.2017 4 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Tak jsem se tím konečně prokousala :-). Je to opravdu dost náročné čtení se spoustou postav a jmen, v nichž se člověk lehce ztratí. Taková trochu bible a naučná historie Středozemě pro ty, kteří chtějí znát podstatu a důvot toho, co se dělo v Hobitovi a Pánu prstenů. Rozhodně to není žádný román, takže vlastně trochu nuda. Mám ilustrované vydání, ale obrázky jsou tam tak nesmyslně zařazené, že mne to spíš rozčilovalo než potěšilo.

03.04.2017 3 z 5

Poslechnuto jako audiokniha načtená Vladimírem Kudlou. Zprvu se mi to načtení nelíbilo, bylo to monotónní, čtené jako dokument, ale doporučuji vydržet. Od prvních skřetů je to lepší a lepší a pak už skvělé :-).
K téhle knize jsem se dostala až po shlédnutí filmů, protože jsem chtěla vědět jak to bylo doopravdy. Kniha je samozřejmě lepší, mnohem vtipnější a s jasným poselstvím, které z filmu tak nevyznívá. Film je víc akční, takový Matrixový, ale jo, je také hezký, ale na knihu nemá. Moc se mi líbila a jen lituji, že jsem se k ní odhodlala až tak pozdě.

23.02.2017 5 z 5

V zemi korálového stromu V zemi korálového stromu Sofia Caspari

Romantický historický román - tedy první díl ságy. Trochu lepší průměr, ale je to psané čtivě a docela napínavě. Pro mne atraktivní prostředí Agentiny, protože jsem tam byla.

25.01.2017 3 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Poslechnuto jako audiokniha. Úplně skvěle načteno Bárou Hrzánovou. Chvíli jsem se v tv dívala na záznam divadelního představení, ale vůbec mne to nebavilo. Připadalo mi, že se diváci smějou spíš Bářiným šaškárnám a vlastně ani nevnímají hlubší podstatu textu. Stejně tak netuším jestli by mne to bavilo číst. Audioknihu však mohu jen doporučit.

29.03.2016 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. 12 h 43 min. Skvěle čte Martin Stránský.
Až na delší rozjezd na začátku, jsem se výborně bavila.

20.02.2016 4 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Krásná kniha, která mne hned uchvátila. Když jsem pak viděla film, musela jsem se smát, ale spíš vzteky, jak ten příběh zmršili.

20.01.2015 5 z 5

Shledání Shledání Anne Jacobs

Nejlepší díl z celé série. Zajímavé, z německého pohledu málo zpracovávané, téma. Někomu se nelíbí otevřený konec, ale za mne byl nejlepší možný, aby to nevyšumělo do nějaké červené knihovny.

01.06.2024 5 z 5

Bouře Bouře Anne Jacobs

Díl od dílu lepší. Je moc dobře, že nezůstalo u trilogie, protože teprve v pokračování se něco děje. Líbí se mi, jak se postavy vyvíjejí a historicky jsou tyhle díly obzvlášť zajímavé.

15.05.2024 5 z 5

Návrat Návrat Anne Jacobs

Tak tenhle díl mi připadal propracovanější než ty předchozí a také mne mnohem víc bavil. Těším se na pokračování.

21.04.2024 5 z 5

Zlomené pero Zlomené pero Sabine Ebert

Nádhera. Kam se na tuhle sérii hrabe Porodní bába! Ano, má to být vlastně učebnice dějepisu čtivou formou, a ano, taková německá Božena Němcová, co měla štěstí na silné muže, kteří unesou silnou ženu. Vlastně se děj podobá našemu českému obrození, jen tam nešlo o jazyk. A teď už vím, že Hitler rozhodně měl kde navazovat.

09.04.2024 5 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Nenadchne ani neurazí. Pořád takový lepší průměr. Potěšilo mne jak se "vyvrbila" Elisabeth a vlastně i Kitty. Marie mi ale k srdci nějak nepřirostla.

22.02.2024 4 z 5

Polární běsy Polární běsy Greer Macallister

Kniha je čtivá a střídání časových os a pohledů mi nevadí. Zvláštní bylo, že jsem měla celou dobu pocit, že už jsem to četla, což je blbost, když je to nové. Možná tedy něco podobného, ale nevím. Dost mi vadila příliš pasivní hlavní hrdinka. To mi k ní vůbec nesedělo. Příběh Donnerovy výpravy znám, proto mi hned došlo, co je ta Hrozná věc, a nijak mne to nešokovalo. Asi jsem cynik, ale myslím, že plýtvání čímkoliv jedlým při hladomoru, je hřích. Tedy pokud už je to samo o sobě mrtvé.

23.10.2023 3 z 5