Etule Online Etule komentáře u knih

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Myslím, že žádná slova nedokáží dostatečně vyjádřit tu nádheru, která se za příběhem skrývá.

03.04.2016 3 z 5

Londýnský prostopášník Londýnský prostopášník Suzanne Enoch

Nemohu si pomoci, ale kniha mě lehce zklamala. Ano dalo se to číst, to rozhodně. Dokonce i rychle. Původně jsem myslela, že je to druhý díl knihy Lekce lásky, ale to ani tak nevadilo. Mám však několik výhrad:
- Georgianino chování vůči jejímu manželovi mi rozhodně přišlo lehce nepřiměřené, nehledě na to, že se mi nezdála až tolik zamilovaná
- absolutně mě iritovalo, že si Michael sám nechal říkat Svatoušek... Kvůli tomu jsem skoro nedočetla
- ten konec... Nevím, ale bylo to prostě jako hop na krávu a je z toho tele
Avšak mělo samozřejmě i své plusy. Mezi ně počítám i to, že si chci díky tomu přečíst knihu o Wiclifových a o tom jak se seznámili.

02.04.2016 3 z 5

Seznam skandálních snů Seznam skandálních snů Sarah MacLean

Moc hezká kniha. Oba hrdinové mě bavili, ale Nicholas... Ach, těším se na jeho díl. :3
Moc se mi líbilo, jak jí Ralston říkal císařovno. Neobvyklé oslovení, pro mě o dost lepší než třeba miláčku.

29.03.2016 4 z 5

Tajemství noci Tajemství noci Jo Beverley

Knihu jsem četla po letech a opět se mi líbila. Mám ráda Branda, takže jsem se na jeho příběh velice těšila. Je pravda, že před lety mi připadala asi o něco uvěřitelnější. Nebo je to možná jen tím, že jsem stále cyničtější a nevěřím v lásku na první pohled. ;) Přesto jsem se do příběhu ráda ponořila a na chvíli, opravdu jen na malinkou chvíli, tomu zkusila uvěřit.
Krom toho s Mallorenem přece nic není nemožné. ;)

26.03.2016 4 z 5

Hrej hráčem Hrej hráčem Emma Hart

Přiznávám, že už jsem v tomhle žánru četla mnohem lepší knihy. Dokud se neprovalilo, že šlo o sázku tak se to číst celkem dalo. Ve chvíli kdy se to provalilo, bych oba aktéry prolískala z obou stran, aby se probrali. Přesto jsem dočetla a chystám se i na další díly. Spíše ze zvědavosti.
Každopádně na J. Lynn to zdaleka nemá, ačkoliv nesrovnávám nějak obzvlášť ráda. Jednoduchá a předvídatelná oddechovka, což je ale mnoho knih tohoto typu.

26.03.2016 3 z 5

Nuselskej punk Nuselskej punk Metoděj M. Alexa

Páni tak to teda byla jízda! :)
Na knihu jsem víceméně narazila náhodou, kdy jsem tady na databázi narazila na Punkový prapor. Chtěla jsem si ji půjčit v knihovně, ale u nás ji bohužel nemají. Nicméně tam měli právě tuhle tak jsem pro ni sáhla. Rozhodně to byla skvělá volba!
Od druhé třetiny sice už trošičku pokulhával po té smršti před tím, ale i tak se mi moc líbila. Smích se prolínal se smutkem, protože tam byly i smutné příběhy, ale řekla bych, že do celku zapadly. Nic není jen růžové, že?
Dostala mě scéna s mikuláši, totálně mě odbourala na veřejnosti, smála jsem se jako blázen. No myslím, že dost lidí si myslelo, že jsem blázen.

24.03.2016 4 z 5

Hříšná dáma Hříšná dáma Jo Beverley

Další kniha mých oblíbených Mallorenů. Jako vždy pěkné počtení, dokonce i ten závěr tam sedl, ačkoliv (a to už jsem knihu jednou četla) jsem byla chvíli zklamaná. Ale čím déle nad tím přemýšlím, tím lepší mi závěr připadá. Přece jen je nenáviděl. ;)
Všimli jste si také toho, že v každém příběhu je někdo maskován či v převleku? Zajímalo by mě jestli je to jen náhoda, nebo zda autorka udělala tohle úmyslným pojítkem příběhů. ;)
A nyní přichází na řadu můj nejoblíbenější Malloren - Brandon. :3

23.03.2016 4 z 5

Ledový drak Ledový drak George R. R. Martin

Moc hezounká pohádka. :) Smekám, protože na to jak málo měla stránek byla opravdu moc pěkná. První kniha, kterou jsem od autora četla, protože do Hry o trůny se prostě nemohu dokopat. Tak snad časem. ;)
Nádherné ilustrace, pro mě ještě o kousek víc, protože draky opravdu miluji.

23.03.2016 4 z 5

Pokušení Pokušení Jo Beverley

Bohužel se musím přiklonit k názoru, že Porcie byla v druhé polovině knihy skutečně na střelení. Bryght je miláček, ale já mám slabost pro Branda. :) Nemůžu se dočkat, až se dostanu k jeho příběhu, ale tentokrát to chci vzít popořádku, takže mě čeká ještě jedna kniha.
Mallorenovi mám od autorky nejraději, takže ačkoliv byla kniha o něco slabší, ani po druhém přečtení nijak zvlášť nezklamala ani nenadchla. Tak vzhůru na další díly. :)

19.03.2016 3 z 5

Nespoutaná dáma Nespoutaná dáma Jo Beverley

S Mallorenovými jsem se setkala před několika lety, kdy jsem si přečetla příběh Brandona. Ten se mi moc líbil a nedávno jsem si na něj nostalgicky vzpomněla, takže jsem si řekla, proč si to nepřečíst znovu? Tentokrát hezky popořádku. :)
Kniha i po druhém přečtení nezklamala a moc se mi líbila. Ta jejich arogance, že Malloren dokáže vše, mě pobavila. A ono jim to vychází. :D Těším se, jak se opětovně ponořím do jejich světa a na chvíli jim uvěřím, že je opravdu možné vše.
Jak to tak sleduji, od doby co jsem je četla naposledy se knihy nějak rozrostly, tak že mám co dohánět.

17.03.2016 4 z 5

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Tuto knihu jsem si vybrala hned z několika důvodů.
1. Obálka. Úžasná, dechberoucí a tajemná, která nutí zvědavého čtenáře chtít vědět, kdo je ten tajemný cizinec, ze kterého vidíme jen ruku.
2. Paříž! Miluju Francii, ačkoliv jsem tam zatím nikdy nebyla. Díky knize jsem se po ní mola projít.
3. Étienne. To jméno má pro mě velice zvláštní význam. Jen díky němu vznikla má přezdívka. ;)
4. Když má člověk načteno z červené knihovny tolik co já, kniha, kde je jen pusa a ne hodiny a hodiny sexu, je příjemným osvěžením.
A taková celkově kniha byla. Příjemné zpestření, které se skvěle četlo. Občas mi hodně lezlo na nervy St. Clairovo chování (pokaždé běžel za Elle), ale i Anna byla sem tam na pěst, takže se vyrovnali. Beru v potaz, že to byla mladá ucha.
Fajn oddychovka, další díly si určitě zařadím k přečtení.

12.03.2016 4 z 5

Jezero snů Jezero snů Lisa Kleypas

Líbilo se mi více než první díl. Zamlouvalo se mi, že Zoë nebyla dokonalá modelka 90-60-90. A taky to jak Alex zoufale bojoval s přitažlivostí, se kterou musel zákonitě prohrát. ;)
No a duch... To je kapitola sama o sobě. Myslela jsem si, že mi to bude vadit. Nemám moc ráda tohle míchání "normálna" a "duchovna", obzvlášť v červené knihovně. Nicméně tady mi to tolik nevadilo, zřejmě pro jeho okouzlujícího ducha a jeho jízlivé poznámky. :3

12.03.2016 4 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Přiznávám, že jsem měla problém se do třetího dílu se symbologem Langdonem začíst. Zároveň jsem, ale měla problém přestat číst. Nejspíš to bylo proto, že jsem si říkala: "Vydrž, ono to přijde." Přišlo. :) A pak už to jelo samo přesně jak jsem u Browna zvyklá. A najednou byl konec a já si řekla jen "No do prčic, to už jsem vážně na konci?"
Naprosto mě učaroval Malach. Já vím, je to zvrácený, on byl přece vrah a magor. Ale tak nějak jinej magor. Fanatickej, charizmatickej magor. To je ono!

12.03.2016 3 z 5

Lekce lásky Lekce lásky Suzanne Enoch

Pro mě první kniha od autorky a rozhodně ne poslední. Jak zmiňuje zp87, hrdina byl úžasný a člověk se díky němu rozhodně nenudil. :) Jeho sestřenice, kterou měla Alexandra učit mi ale vyloženě nesedla. Tak ukňouranou osobu bych s největší pravděpodobností do pár hodin prostě uškrtila. Nedivím se, že ji Lucien nemohl vystát. ;)
Jediné co mě mrzí je, že autorka nenapsala, jak Alexandra reagovala na obrazy, které pro ni koupil.

25.02.2016 4 z 5

Duhová ulice Duhová ulice Lisa Kleypas

Asi mi vadí, že dali dohromady dvě knihy. Proto se mi to asi četlo trošku hůře, než je u mé milované Lisy zvykem. Nicméně se mi příběhy líbily oba. Přesto se nemohu zbavit pocitu, že příběh Marka a Maggie byl lehce ošizen. Nicméně se moc těším na příběh Alexe.
Přesto kniha nijak zvlášť nezklamala, ačkoliv od Lisy mám prostě mnohem raději její historické romány. Snad se k nim brzy vrátí.

22.02.2016 4 z 5

Noc s princem Noc s princem Sabrina Jeffries

Nemůžu si pomoct, ale něco mi tam chybělo. Kniha se mi samozřejmě líbila a četla se opravdu lehce. Ale na Byrna jsem se opravdu těšila a nakonec byla trošku zklamaná. Ale ne zas tolik. :)

20.02.2016 4 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Pro cílovou skupinu, kterou už já nejsem určitě super čtení. Mě osobně se moc líbil nápad se zápisníkem! :)
Proč mám pocit, že najednou se protrhl pytel s vedlejšími postavami s homosexuální orientací? Možná je to jen volbou mých knih, byť je vybírám ze zcela odlišných důvodů.

18.02.2016 3 z 5

Láska jako z filmu Láska jako z filmu Victoria Van Tiem

Moc se mi kniha líbila. Když nad tím tak přemýšlím, tak většinu filmů z jejich seznamu jsem viděla, ale rozhodně si je nepamatuji tak dokonale jako oni dva. :)

13.02.2016 4 z 5

Operace Redwing Operace Redwing Patrick Robinson

Nevím, jestli budu k téhle knize schopná napsat nějaký smysluplný či kvalitní komentář. První jsem viděla film, který mě totálně srazil na kolena. Věděla jsem, že je podle skutečné události, ale už mi nějak nedocvaklo, že předlohou byla nejspíš kniha.
Ta mě srazila ještě o kousek níž než film. Jsem cíťa, takže jsem si u toho taky pěkně pořvala (dokonce i v autobuse cestou z práce). Na začátku jsem sice měla trošku problém se prokousat popisem míst, ale vytrvala jsem a jsem rozhodně ráda.
Obvykle knihu přečtu velmi rychle, ale při téhle to prostě nešlo. Musela jsem si dávat přestávky, abych to "vydejchala".
Je neuvěřitelné, co ti chlapi dokázali. Všichni do jednoho. Myslím, že my civilové nedokážeme plně pochopit, jak moc je to muselo dostat, ztráta tolika chlapů. Ale díky této knize se tomu můžeme přiblížit.
Nemluvě o tom, jak strašné musí být, být ten jediný kdo to přežil. Docela chápu Marcusovi děsivé sny a neskutečně obdivuju jeho sílu se znovu vrátit do aktivní služby. Je toho hodně, co jsem chtěla napsat, ale nějak se mi to po dočtení prostě vykouřilo z hlavy.
Dodám snad jediné - neskutečně mě dostalo, jak se pro ně vrátili. Já vím, že pro ně je to očividně samozřejmost, ale myslím, že právě tohle - ta naděje, že ho tam prostě nenechají - udržela Marcuse opravdu naživu.
A jak se zmínil Patricio, to co se odehrávalo na farmě jeho rodičů je v dnešní době těžko uvěřitelné - to jak lidé v těžké chvíli skutečně drží při sobě. A přítomnost členů Navy SEAL musela být neskutečnou oporou s jejich neochvějnou jistotou, že Markus prostě žije.
Děkuju čtenářské výzvě tady na databázi, protože jinak bych se ke knize zřejmě nedostala.

10.02.2016 5 z 5

Buzíčci Buzíčci Jan Folný (p)

Jak píše většina lidí i mě první povídka téměř odradila, měla jsem problém se jí prokousat. Čekala jsem tak trochu víc. Některé povídky se mi četly hůře, jiné lépe. Ale nezanechaly nějak zvlášť velký dojem.
Mrzí mě, že žádná vlastně neskončila dobře.
Jediná, která mi uvízla v paměti tak je Dán jen se dvěma rukama. Ta se mi líbila nejvíc z celé sbírky. :)

07.02.2016 3 z 5