Nespoutaná dáma

Anglie, někdy kolem roku 1750 Lady Chastity Wareová je odhodlána pomoci své ovdovělé sestře s dítětem, a tak neváhá sáhnout k naprosto zoufalému činu: v mužském převleku přepadne kočár. Navzdory jejímu toužebnému přání však uvnitř nesedí postarší šlechtic nebo zámožný kupec, nýbrž arogantní aristokrat Cynric Malloren. Chastity nemůže tušit, že její zajatec má za sebou několik nudných měsíců, během nichž se zotavoval z válečného zranění, a přepadení pro něj tudíž představuje vítané zpestření života - zvláště když je na první pohled zřejmé, že drzý loupežník je ve skutečnosti půvabná žena. V opuštěném sídle, kam Chasity svého zajatce dopraví, se do sebe nesourodá dvojice zamiluje. Všechno jako by však hrálo proti nim - Chastitin otec by nikdy nesvolil ke sňatku své dcery s mužem z rodu Mallorenů, a pro Cynricova vlivného bratra je zase nepřijatelná myšlenka, že by se k nim měla přivdat žena s tak pošramocenou pověstí, jakou má Chastity…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15328/mallorenovi-nespoutana-dama-p9v-15328.jpg 4.2123

Mallorenovi 1.

Vydáno: , Domino

My Lady Notorious, 1993

Kniha Nespoutaná dáma

katkaq

Na můj vkus až moc překombinovaný příběh. Nelíbila se mi naivita až hloupost, která sálala z inteligentní hrdinky. Chvíli byla opisována jako velmi uvědomělá a chvíli jako naivka. Na druhou stranu mě potěšilo, že se autorka nebojí i do červené knihovny vložit trochu reálného světa. Je jednoduché u těchto příběhů zapomenout, jak se muži chovali k ženám a jakou nad nimi měli moc. I když bych ocenila trochu jemnější propojení tohoto tématu s příběhem.

ariel platto
26.12.2019

První půlku jsem přečetla jedno odpoledne v neděli, ale pak už mi vadila naivita s převleky a knihu to kazilo. Ke konci zase dobrý.

miruska1
21.11.2019

dobry pribeh.......

zimolka
02.07.2019

Krásné romantické oddechové čtení.

Trilobata
02.06.2019

Skvělá knížka. Přečetla sem ji jedním dechem.

munka
02.12.2018

Keď potrebujem vypnúť tak siahnem po romantike. Nenáročné čítanie, plné zvratov a romantiky.

michaela8804
21.08.2018

Vůbec mě to nebavilo! Začátek byl fajn, ale pak mě to už začínalo unavovat, nemělo to žádný spád a pořád se to táhlo a řešení v nedohlednu. To, co se stalo hlavní hrdince mi přišlo příliš drastické. Možná to bylo i dobou, do které je příběh zasazený. Dávám přednost viktoriánskému období a tohle spadá ještě do 18. století, tomu odpovídá i způsob myšlení hlavních postav. Cynricovi je jenom 24 let, přijde mi nevyzrálý a to mi prostě nesedí. Autorka mě vůbec neoslovila a neplánuji si od ní ještě něco přečíst.

ketvin
19.03.2018

Sympatičtí hlavní hrdinové a lákavé uvedení do rodiny Mallorenů. Zajímavý a neotřelý příběh, vtipné momenty i napínavé části. Vše jak má být, ale nic navíc.

Nutí mě to ke srovnávní s Malory family od J. Lindsey - to je mnohem lépe napsaná série a dost dobře nechápu, jestli tam šlo o nějakou inspiraci...? Ale myslím, že ano, protože druhý díl od Beverly odpovídá 5. dílu Lindsey, který vyšel dříve... Se sérií od Beverly budu pokračovat jen proto, že mě zajímá kniha o Beowulfovi a nechci ji číst bez předchozích dílů... tam ale sérii ukončím...