Pokušení

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Anglie, někdy kolem roku 1750 Porcia St. Claire má problémy. Její nevlastní bratr Oliver prohrál v kartách rodové panství, a tak se oba sourozenci vypraví do Londýna, aby požádali o pomoc vzdáleného příbuzného, mocného hraběte z Walgravu. Ten však není k zastižení, navíc Oliver opět podlehne hráčské vášni a prohraje další peníze. Vymahatelé dluhů mu vyhrožují zabitím a zdá se, že své varování myslí zcela vážně. Porcia se odhodlá zachránit bratra tím, že získá požadovanou sumu prodejem svého panenství na aukci ve vyhlášeném londýnském nevěstinci. Bryght Malloren se s mladou ženou již několikrát setkal a její odvaha ho zaujala. Když se dozví, jaké výše dosáhly Oliverovy dluhy, rozhodne se vzít Porciin osud do svých rukou a nabídne jí sňatek. Všem to připadá jako lukrativní nabídka, ale Porcia je rozhodnuta neprovdat se za hazardního hráče, přestože ji Bryght silně přitahuje. Dokáže odolat jeho kouzlu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15329/big_pokuseni-B0h-15329.jpg 3.9129
Série:

Mallorenovi 2.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Domino
Originální název:

Tempting Fortune, 1995


více info...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Kniha Pokušení

drnda13
13.02.2021

Začala jsem číst druhou sérii autory Jo Beverley a moc se mi líbí, i když souhlasím s názorem jedné čtenářky, že hlavní hrdinka občas nevěděla co chce.

ariel platto
10.03.2020

Hodně nemusím děj, kde vystupuje hloupý bratr, který prohrává opakovaně peníze v kartách, takže jsem to na straně 80 vzdala, protože jsem z anotace věděla, že mě ještě čeká další prohra, neb bude prodávat to své panenství...


miruska1
24.11.2019

skvely pribeh, romantika, napetie, a zaroveň som sa aj bavila. Ale ta hlavna hrdinka.............bola na facku.

zimolka
06.08.2019

Nádherný příběh.

rampapa
18.02.2019

Krásná knížka o pěkném příběhu.

munka
06.12.2018

Ďalší príbeh o Mallorenovcoch. Bryght rozvážny, Porcia niekedy zbrklá, ale spolu tvoria ideálny pár. Teším sa na ďalšieho zo súrodencov.

moudivlacek
19.06.2018

Krásný romantický příběh, v té době byly dvorské intriky pověstné, stejně tak jako bezmoc žen a zlovůle mužů, kdy muži vládli a ženy slepě poslouchaly, kdy láska byl vzácný poklad zvláště mezi vysokými kruhy.
Milovala jsem Porcii, možná byla naivní, ale rozhodně měla dobré srdce, asi bych nikdy nebyla ochotná udělat to, co ona pro bratra, který prohrál rodinný majetek, a přesto se stále oddával karbanu.
Bryght je sice zámožný a mocný muž, přesto nikdy neublíží ženě, i když by některé měl.
Já jsem s knihou spokojena a těším se na další příběhy mocné rodiny.

ketvin
19.03.2018

Hlavní hrdinka byla totální tupka. Asi nejhorší ženská postava ze všech historických románů, co jsem četla. Příběh se mi také příliš nelíbil, kromě toho, že to bylo úplně to samé jako "Řekni, že mě miluješ" (Malory family od Lindsey - mnohem lépe napsané), to nebylo ani moc zajímavé, vůbec napínavé... a jediné co na tom bylo dobré byl hlavní hrdina a jeho rodina :) Mrzí mě, že v díle vůbec nebyly postavy z předchozího dílu - Chastity a Cyn... Takže tento díl "na nic" a kdyby mě tak nezajímal markýz Bey, tak na sérii kašlu.... ale jede se dál :)

1