esterkucerova esterkucerova komentáře u knih

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Nádhera.

07.04.2020 4 z 5

Na útěku Na útěku Harlan Coben

No nevím, nějak mě to sektařské téma úplně neoslovilo...
Celkově málo uvěřitelné, pomalý rozjezd, zmatek v postavách a pro mě spoustu nezáživných pasáží.

26.03.2020 3 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Kanibal z Nine Elms si drží Bryndzovský standard čtivosti, nicméně jedna z jeho nejlepších knih to rozhodně není.
Námět je vcelku hezký, linie s Peterem mě moc bavila a klidně bych jí více rozvedla. Hlavní hrdinka Kate mi k srdci nepřirostla vůbec, není pro mě ničím zajímavá a až na první a poslední scénu knihy, kde byla napínavá akce, mě její pasáže moc nebavily.
Celkově je to takové ne uplně uvěřitelné, motiv vraha a to, jak má vlastně zcela neomezené prostředky a co vše si může dovolit udělat mi přijde směšné.

09.03.2020 3 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

mnohem lepší, než autorovo druhé dílo - dark between the stars.
Bohužel jsem nesehnala aj verzi, takže čteno v českém překladu, který je místy opravdu tristní a vůbec se nehodí. Celkově mi přijde, že angličtina má spoustu slov a výrazů, které v překladu nezní ani trochu dobře.
Co se týče obsahu, jak už to bývá u Atticuse zvykem, sbírka je rozdělena na tři části a některé jeho myšlenky (záměrně nepíšu básně, protože podle mě to básník rozhodně není), byly moc hezké a k zamyšlení, je vidět že v něm něco je, bohužel pokračování, ačkoliv graficky je ještě hezčí, obsahově je na sílu vydřené a vůbec ne tak dobré jako tento první díl.
3/5*

"Seděla ve svém bezvadném domě
s bezvadným manželem
a přála si, aby to její bezvadné žití
skončilo."

26.02.2020 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Strašně smutné, strašně krásné...

08.02.2020 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

D E C H B E R O U C Í

Po dočtení jsem nabyla dojmu, že se jedná o dosud nejlepší díl v sérii, ale pro jistotu jsem si dala pár dní na srovnání myšlenek a ano, pořád si to myslím.
Perfektní, leč smutný příběh s Harrym Holem v hlavní roli.
Vražda oběti mi vážně vyrazila dech a "padoucha" mi bylo vlastně moc líto.
Pro lepší prožitek, pochopení postav a vcítění se do děje doporučuji číst nejdříve předešlé knihy ze série, přišlo mi, že kdybych je všechny neznala, nezapůsobilo by to na mě takovým dojmem.
Zajímavá je perspektiva, se kterou na Harryho v tomto dílu nahlížíme, tzn. jako na potencionálního viníka a jsem moc zvědavá jak Nesbo v dalším knižním pokračování na alternativní konec naváže a jakým směrem se nakonec HH vydá.
5/5*

04.02.2020 5 z 5

Tma mezi hvězdami Tma mezi hvězdami Atticus (p)

Tma mezi hvězdami je po grafické stránce velmi povedené dílo. Bohužel co se obsahu týče, jedná se o shluk frází bez jakékoliv hlubší hodnoty, kterým by bylo lépe, kdyby zůstaly pouze příspěvky na instagramu.
Kdyby mi bylo 15 a prožívala jsem první lásky, asi jásám, teď mi to přijde pouze jako hezky provedené, ale silně nadhodnocované dílo.
Čteno v originálním znění.

"As his time dawned
he looked up to death
'please' he said...
'just one more life
I promise I'll be quick.'"

19.01.2020 2 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Ze začátku mě kniha moc nebavila, asi to bylo zapříčiněno absencí Harryho, nicméně pak jsem se do děje dostala a jako vždy mě moc bavil, ke konci jsem jen hltala každé další slovo.
Skvělý příběh, zápletky jako vždy geniální, děj pěkne plyne, Harry zase přežije vlastní smrt a vypadá to, že možná najde i trochu toho štěstí, ale s vraždou posledního policisty mě teda Nesbo pěkně naštval...
4,5/5*

08.01.2020 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Příběhy s Harrym Holem lze třídit na velmi dobré nebo ještě lepší. Levhart je ta ještě lepší.
Jako vždy mě Nesbo nezklamal a ačkoliv by tloušťka knihy mohla někoho odradit, děj je napínavý a krásně plyne.
Harry se, jak už bývá zvykem, dostane do kontrastu s tím, že je to na jedné straně nenapravitelný alkoholik, který teď padá i k něčemu horšímu a jehož život je v troskách, ale na stranu druhou je to génuis, který během jednoho příběhu vlastně tak trochu nereálně dvakrát přežije vlastní smrt.
Tohle je sci-fi, které Harrymu Nesbo daroval a mně zase nenásilně vnutil chuť tomu věřit, takže mi to vlastně nevadí.
Nicméně mrzí mě, jakým stylem Nesbo Harryho vede, přála bych mu trochu štěstí, aspoň na chvíli.
Vymýšlení příběhu a zápletek je jako vždy naprosto mimo chápání obyčejné lidské mysli, prostě brilantní.
Moc se těším na další přízrak s Olegem v hlavní roli.
4,9/5

28.10.2019

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Přílišná překombinovanost působí u většiny autorů jako rušivý element.
Nesbo ale není jako většina autorů.
To, jak dokázal dva předměty vyšetřování paralelně proplést tak, aby to bylo pro čtenáře zajímavé, napínavé, ale zároveň se v tom neztrácel je famózní.
Nemesis mě vážně bavila moc a těším se na další Nesbovku.

08.09.2019 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Další díl ze série s detektivem šéfinspektorem Erikou Fosterovou.
Musím říct, že kniha si drží takový ten svůj klasický bryndzovský standart, tzn. nikdy to nemůže být špatné, nicméně tento díl se mi líbil ze všech asi nejméně.
Přišlo mi to bez dostatečného napětí, až na scénu s Mossovou i poměrně málo akční, konec tak nějak rychle uplácnutý.
Oproti předešlému dílu s Maxem a Ninou malé zklamání, nicméně špatné to rozhodně není.
Jako vždy se těším na další díl a doufám, že se Petersonovo odhalené tajemství nějak dál rozvine.
4/5*

01.07.2019 4 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Také se přikláním k hodnocení série jako celku, jednotlivě bez sebe knížky nefungují.
Jedná se o fresh teen verzi padesáti odstínů, akorát s přijatelnějšími postavami a mnohem reálnějším jádrem.
Samozřejmě nemluvíme tu o vrcholném skvostu v celých dějinách světové literatury, ale když se člověk odprostí od toho plytkého klišé, dostane se mu kvalitní oddechovka, která funguje přesně tak, jak má.
První díl, tedy polibek, hodnotím jako nejlepší díl celé série. Spoustu syrových emocí, záhadný Hardin, naivní Tessa.. to hmatatelné, ale nevyřčené souznění perfektně hraje a já po dočtení skoro propadla hysterii, že ještě nemám další díl.
Ten však hodnotím naopak jako nejslabší. Celý se nese až moc v duchu pocem x vypadni. Tessa se často podle mě chová iracionálně a pasáže se příliš často opakují. Jedna z výhod je ta, že začínáme na příběh nahlížet taky z Hardinovi perspektivy.
Zato Tajemství , to řadím těsně pod polibek, fakt mě baví, jak dokázala autorka přenést tu chemii dvou hlavních hrdinů na čtenáře. Nahlížíme hlouběji do emocí všech postav a poznáváme je lépe.
Poslední pouto je takové půl na půl.. konec mě nechci říct úplně zklamal, ale myslím si, že mohl být zvolen lépe - moc mi to tam nesedí.
Všechno se odehrálo moc rychle a vůbec to nezapadá do rámce chování Tessy a Hardina, který nám Todd celou dobu podsouvala. Přišlo mi, jako by to už chtěla mít rychle za sebou. Buď bych preferovala ne tak přehnaný happyend s otevřeným koncem, anebo klidně tenhle přeslazený happyend, ale rozvedla bych ho postupně, zvolna, klidně na další krátkou knížku, ve které bysme nahlédli, jak se k tomu vlastně propracovali, co je k tomu vedlo...

08.04.2019 5 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Všechno se odehrálo moc rychle a vůbec to nezapadá do rámce chování Tessy a Hardina, který nám Todd celou dobu podsouvala, přišlo mi, jako by to už rychle chtěla mít za sebou. Buď bych preferovala ne tak přehnaný happyend s otevřeným koncem, anebo klidně tenhle přeslazený happyend, ale rozvedla bych ho postupně, zvolna, klidně na další krátkou knížku, ve které bysme nahlédli, jak se k tomu vlastně propracovali, co je k tomu vedlo...

08.04.2019 3 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

08.04.2019 4 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

08.04.2019 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Námět dobrý, zpracování jedna velká katastrofa od začátku do konce.

30.03.2019 odpad!

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Po sněhulákovi příjemná změna.
Všechno působí tak nějak torchu víc lidsky, děj hezky plyně hned od začátku, počet zbytečných a zavádějících odboček, které ve finále v nic nevyústí je mnohem méně, spíš mi přišlo, že se Nesbo zaměřil na detailnější popis nitra postav.
poslední třetina napínavá, i když možna maličko překombinovaná, nicméně otevřený konec dobrý, doufám, že na něj naváže.
4/5*

22.03.2019 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Na to, že je to autorčina prvotina dobrý, ALE..
Napětí a kvalita směrem ke konci knihy bohužel spíše upadá než roste.
Snaha zřejmě co nejvíce šokovat vyústila jen v naprosto zbytečnou překombinovanost, trochu ve stylu vraždy v orient expresu, neb ať hodí kamenem, kdo je bez viny žejo.
Palec nahoru snad jen za zajímavé prolínání minulosti se současností, které ne vždy funguje jak by mělo, naštěstí tady jo. Pasáže, kdy Eddie popisuje svoje dětství jsou velmi autentické.
Neurazí, nenadchne - znovu si kříďáka určitě nepřečtu.

23.02.2019 3 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Kvalitní dílo od kvalitního autora, ovšem na můj vkus až příliš mnoho dějových odboček, které ve finále k ničemu nejsou.
Opravdu jsem se hodně přemlouvala k tomu, abych knihu dočetla a to i přes to, že konec napínavý je.
Vrah jasný cca od půlky knihy, nicméně určitě dám Nesbovi ještě šanci a zkusím následujícího levharta.

19.02.2019 3 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Na balíček jsem se moc těšila, ačkoliv jsem po přečtení v pasti lží měla obavy, aby mě taky nezlamal a... Nezklamal!
Pravdou je, že si určitě neřeknu wow, nejlepší kniha, jakou jsem za poslední dobu četla, nicméně dobrá je.
Nápadité balení knížky je vážně super a samotný obsah rozhodně neurazí. Co se týče zmiňované překombinovatelnosti, ta mi až tak nevadila, příběh díky ní plynul velmi rychle. Velké plus dávám také za to, že mě ani ve snu nenapadlo, kdo za tím vším vlastně stojí a to se mi stává málokdy.
Jediné mínus je pro mě osobně špatné vykreslení postav tak, že mi všechny byli nesympaticke a také fakt, že onen balíček, podle kterého se celá kniha jmenuje a na němž si zakládá i svůj popis je spíše jen doplněk v celém příběhu, nikoliv jeho hlavní podstata.

4,5/5*

20.01.2019 4 z 5