essidaven essidaven komentáře u knih

Spáčka a vřeteno Spáčka a vřeteno Neil Gaiman

No upřímně nevím, zda se mi kniha vlastně líbila. Byla bezesporu velmi originální a ilustrace jsou naprosto úchvatné a rozhodně knize přidávají velkou hodnotu. Nejsem zvlášť konzervativní, ale toto pojetí tradičního pohádkového příběhu mě minimálně překvapilo. Ale proč vlastně ne? Ty staré příběhy už zná každý, že, tak proč je vyprávět stále stejně. Takže za originalitu a ilustrace 4 hvězdy.

13.10.2017 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Souhlasím s větou uvedenou na přebalu, že se jedná o lehké čtení o těžkém životě. Příběhy všech kamarádů mě velmi bavily a místy rozesmály, akorát ten konec, poslední odstavec, mě docela překvapil, to jsem opravdu nečekala. Prostě život, no.

31.07.2017 5 z 5

Hasičské pohádky Hasičské pohádky Zuzana Pospíšilová

Takový průměr, některé dceru bavily, jiné ne. Za mě některým příběhům chyběla pointa a ilustrace nic moc. Pár jich bylo úplně mimo mísu, ale např. O zvědavé jiskřičce jsme četly opakovaně.

04.06.2024 3 z 5

V pavučinách času: Dobrodružný život našich předků V pavučinách času: Dobrodružný život našich předků Jaroslav Čechura

Rozhovory mě opravdu bavily. Pan Čechura je hodně vzdělaný člověk s obrovským rozhledem v historii, což velmi cením. Přesto mám ke knize drobné připomínky stran autora. Chápu, že kniha je poskládaná s časopiseckých rozhovorů, ale nechápu, že si autor nedal práci s tím, aby se témata a často i odpovědi v knize neopakovaly vícekrát. Jako opakování je matka moudrosti, ale když čtete stejnou informaci v knize potřetí, tak je to nuda. Také jsem měla pocit, že rozhovory nikam nevedou (již tu někdo zmínil). Řeší se zajímavé téma a autor to zabije otázkou úplně mimo mísu. To mě štvalo hodně. Bezesporu přínosná kniha, Čechura má co říct, ale pan Kašpar má jisté mezery.

20.01.2024 4 z 5

Dovolená s moderním fotrem Dovolená s moderním fotrem Dominik Landsman

Tak toto mě moc nenadchlo. Neznám předešlé knihy z této série, ale tato nebyla nic moc. Poslouchala jsem v audioverzi, jako nenáročná literatura k procházkám s kočárkem se to dalo, v knižní podobě bych asi měla problém s dočtením. Vlastně to není vtipné ani humorné, ale tak trochu na hraně trapnosti. Klasické klišé, kdy si manželka stěžuje na chlapa. Kdyby měla doma takového neschopného blbečka, jak popisuje, myslím, že by s ním dlouho nevydržela. Chápu, že je to psané s nadsázkou, ale tohle nebylo zábavné, ale spíše otravné.
Souhlasím s komentářem _Michelle_.

02.06.2021 2 z 5

Všechno je dar Všechno je dar Natalie A. Rollko

Inspirativní čtení o názorech pana Kinského na různé aspekty života. Během čtení nutí k zamyšlení nad spoustou věcí. Kniha je psaná formou krátkých vyjádření vždy k určitému tématu, doplněna o střípky ze soukromého života. Taková duchaplná jednohubka na odpoledne:)

02.06.2021 4 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Nemůžu si pomoct, ale ty knížky o strašidelných domech mě baví, přestože autorka jede stále podle stejného schématu a knihy nepřináší nic nového. Dokonce už jsem se smířila i s tím, že knihy Darcy Coates končí spíše dle žánru harlequin než v hororovém duchu. Vlastně možná je to tak dobře, strávíte příjemné čtení duchařského příběhu, ale žádné drama a krvák vám nezkazí náladu. V tomto posledním případě jsem měla dokonce pocit, že příběh byl méně uhozený než ty předchozí

02.06.2021 5 z 5

Zážitky z karantény Zážitky z karantény Halina Pawlowská

Neurazí, nenadchne, čekala jsem trochu více. Takové záchodové čtení - díky krátkým kapitolám úplně ideální na toaletu:-) Nebylo to ani moc vtipné. Měla jsem pocit, že autorka knihu vydala jen proto, aby "něco" napsala.

19.04.2021 1 z 5

Tajemství černé orchideje Tajemství černé orchideje Lucinda Riley

Lucinda Riley je skvělá vypravěčka, takže kniha se četla dobře, ale místy to na mě bylo až moc sladkobolné, hlavně příběh ze současnosti. Retrospektivní příběh z Thajska byl samozřejmě zajímavější, ale čekala jsem nějaké větší zapojení orchidejí, když to má kniha v názvu. Jinak příjemná oddechovka, kdy je vám jasné, že happy end tam prostě bude, ačkoliv tady byl možná až překombinovaný. Měla jsem pocit, že autorka chce život postav dotáhnout prostě k dokonalému štěstí, což samozřejmě není ve výsledku moc uvěřitelné.

05.04.2021 3 z 5

Nepřátelé a milenci Nepřátelé a milenci Simona Ahrnstedt

(SPOILER) Je to klasická červená knihovna, což by se jako oddechovka na dovolenou dalo snést, kdyby kniha nebyla jedno velké klišé za druhým. Bylo to tak předvídatelné, až bylo nudné to číst. Téměř jakoby autorka knihu psala podle příručky "jak napsat harlequinku" a snažila se tam nacpat vše, co by v takovém příběhu mělo být - pomsta, zakázaná láska, dávná křivda, rodinné tajemství, nemanželské dítě, odpuštění a nechutně sladký happy end se svatbou a dětičkami. Prostě vše co vás napadne při slově harlequin. Takže za mě ne, ale musím uznat, že jsem knihu dočetla, protože jsem chtěla něco, u čeho nemusíte přemýšlet, což jsem dostala. Ale pokud bych si měla knihu koupit, bylo by mi líto peněz.

30.07.2020 1 z 5

Podle názvu knihy jsem nejdříve myslela, že se jedná o nějakou zvrácenou satiru:) Pak jsem si nebyla jistá, zda není kniha fikce, ale když jsem se začetla, vlastně to bylo docela zajímavé. Hvězdy ubírám hlavně proto, že kniha není ničím výjimečná. Prostě takový soubor vybraných historických perliček v krátkých kapitolách. Problém je, právě ten výběr, ačkoliv spousta příběhů byla zajímavých, až příliš jich bylo z druhé světové války nebo zbytečně brutálních, snad ve snaze šokovat, takže to nebylo moc veselé. Pravdou také je, že tyto zajímavosti lze najít velmi snadno na internetu a literární hodnotu kniha nemá žádnou. Druhý díl nemám potřebu číst.

01.11.2019 2 z 5

Jíme zdravě s Fitrecepty II. Jíme zdravě s Fitrecepty II. kolektiv autorů

Některé recepty jsme již vyzkoušela a musím říci, že mňamka a hlavně rychlé a jednoduché!

23.11.2018

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

Některé hlášky docela pobavily, neuvěřitelné, jak jsou lidé občas hloupí:-) Akorát v knize bylo spousta chyb v tisku, jako například jedna hláška napsaná ob jednu stránku nebo konec hlášky chyběl apod.

12.08.2018

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Po zklamání z Mariany jsem dala autorce ještě jednu šanci, ale ani tentokrát jsem se do knihy nějak nemohla ponořit. Příběh se dost vleče, a naopak posledních sto stran uplynulo rychle, takže je to takové nevyvážené, navíc děj ze současnosti mě nijak zvlášť nebavil, nebylo v něm nic nového, klidně bych ho vypustila a četla pouze o jakobitech. Také podání skotského přízvuku v podobě šišlavého "so" místo "co" a "ba" místo "ano" bylo prapodivné a ke konci mě už iritovalo (neviděla jsem originál, ale v ČJ byla tato slova jediný náznak přízvuku), ale to bych vytkla spíše překladu. Za co, ale dávám velké plus je reálnost postav. Jak je uvedeno v doslovu, mimo Sofie byly všechny postavy v minulosti opravdu historické a autorka musela mít s ověřováním historických faktů a zasazením do příběhu opravdu práci. No a druhá hvězda je za krásnou obálku, která láká k přečtení a půl hvězdy celkově za námět. Ale Ohnivý pták mi asi knihovnu nezahřeje, i přes jeho krásnou obálku...

23.07.2018 2 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Jak se dalo čekat, nic náročného, knihu jsme slupla za jedno volnější odpoledne a opravdu se mi líbila, dokonce jsem se několikrát smála opravdu nahlas. Díky tomu, že je to "vydaný" blog, připomnělo mi to knihu Kafe a cigárko, ale prostředí vesnice mi bylo asi milejší. Hvězda dolů je pouze za to, že jsem měla až příliš pocit, že čtu několik náhodných blogových příspěvků, které nemají přílišnou návaznost. Jasně, od knihy tohoto formátu se to dalo čekat, ale ačkoli blog neznám, působila na mě kniha jako takový výtah z blogu a já stále marně čekala knižní přidanou hodnotu, která na mě nedýchla. Na druhou stranu se jedná o prvotinu autorky pod třicet, takže povedené.

21.06.2018 4 z 5

Pod brněnskými věžemi Pod brněnskými věžemi Marta Šrámková

Dnes jsem knihu "přečetla" jako kulisu k práci, protože se mi hodí do výzvy. Takový průměr, pověsti jsem neznala, ale myslím, že mi ani nijak neutkví v paměti. A paní, která knihu četla měla lehce uspávací hlas, takže to možná také dělalo hodně.

29.03.2018 3 z 5

Pětkrát out Pětkrát out Eva Pospíšilová

Ve výsledku je kniha spíše průměr, ale mě bavila. Pustila jsem se do ní hlavně kvůli autorce Daruj mi křídla, jelikož tato kniha se mi líbila. Lépe se četly tři "gay" povídky než dvě zbylé. Ani ne tak protože by mi vadily ženské hlavní hrdinky, ale prostě byly lépe napsané. Na druhou stranu všechny povídky byly hodně podobné a nijak zvlášť propracované a nevím, zda mi za týden nesplynou do jedné, moc nebylo ani poznat, že každá mají jinou autorku. Zajímavá byla postava Lukáše z první povídky - fialové vlasy a linky mi evokovaly postavu čaroděje Magnuse ze seriálu/knihy Shadowhunters a ten je fajn:)

27.02.2018 3 z 5

Rubínový pokoj Rubínový pokoj Pauline Peters (p)

Knihu jsem četla nezvykle dlouho, jelikož jsem se pořád nemohla ponořit do děje. Nakonec byla kniha čtivá a měla i zajímavý příběh, ale ničím nevybočuje z průměru. Styl psaní byl příjemný, ale možná až zbytečně rozvleklý děj, který byl na konci opět vyřešený na pár stránkách. Očekávala bych větší spád a gradaci při vyvrcholení zápletky, ale musím uznat, že jako prvotina dobré. Jen si nejsem jistá zda sáhnu po avizovaném volném pokračování s názvem Tajemství růžového pokoje.
A na závěr jedna poznámka k překladu, nechápu co je špatného na oslovení paní, slečna a pane. Ponechané anglické (zvlášť když originál je německý)zkratky Mr., Mrs a Miss byly rušivé.

10.02.2018 3 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Souhlasím s tím, že třetí díl byl asi nejslabší díl série. Zápletka byla zajímavá, ale nebyla příliš propracovaná a děj se celkem dost rozvláčně táhl bez zajímavějších momentů a naopak závěr byl velmi useknutý a narychlo odbytý. Celková nepropracovanost a odfláknutý závěr mě celkem zklamal. K trilogii se asi již nevrátím a ani k autorce.

07.01.2018 3 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Včera jsem přečetla první díl, dnes druhý. První mě tolik nenadchl a měla jsem několik výhrad k ději. Ovšem druhý to trochu napravil, i když je stále neuvěřitelně klišoidní a dost předvídatelný. Potěšilo mě, že nešlo jen o to ach miluje mě nebo ne? Zápletka s Brooke měla šťávu, chtěla jsem tý mrše vyrvat vlasy! Co ale musím vytknout jsou málo uvěřitelné poměry na střední škole. Nejsem si jistá, že by takovéhle brutální šikany procházely náctiletým před zraky učitelů, kteří, jak je uvedeno, se těch dětí bojí. To bylo trochu moc. Co mě opravdu potěšilo byl vývoj postavy Cullema, konečně tatínkovi narostly koule! Konečná bomba mě napadla chvíli před vybuchnutím, ale ta úplně závěrečná vybuchla opravdu nečekaně:-) Na třetí díl jsem zvědavá. Nejoblíbenější postavou zůstává Easton, má vtipné hlášky.

04.01.2018 4 z 5