Všechno je dar

Rod Kinských patří mezi nejstarší šlechtické rody u nás. Constantin Kinský vzpomíná na své dětství, nabízí pohled do zákulisí slavné rodiny, včetně exkluzivních fotografií z rodinného archivu. Důležitým tématem je rozvoj jeho zámku ve Žďáře nad Sázavou a jeho okolí, s tím souvisí i soužití s přírodou a demonstrace základních lidských hodnot, které mohou čtenáře ovlivnit. Předmluvou knihu opatřil Constantinův bratranec Karel Schwarzenberg....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452468/big_vsechno-je-dar-ONJ-452468.jpg 4.111

Kniha Všechno je dar

Mabie

Kniha plná myšlenek noblesního člověka. Není to žádný román, spíš soubor glos a názorů, na druhou stranu nic, co by člověk “zhltnul” na posezení, pokud se chce nad jednotlivými postřehy zamyslet.
Kniha obsahově minimalistická, přesto plná inspirativních myšlenek. Myšlenka, že “jsme jediným živočišným druhem, který umí vyprávět pohádky” se mi moc líbí, stejně jako řada jiných poznámek v duchu: “Být, nebo mít?”
Určitě se vydám na návštěvu žďárského zámku, abych si prohlédla jak pokračuje jeho obnova a rozhlédla se po okolí. Kniha se mi opravdu líbila.

essidaven
02.06.2021

Inspirativní čtení o názorech pana Kinského na různé aspekty života. Během čtení nutí k zamyšlení nad spoustou věcí. Kniha je psaná formou krátkých vyjádření vždy k určitému tématu, doplněna o střípky ze soukromého života. Taková duchaplná jednohubka na odpoledne:)

Evelin2506
01.01.2021

Zajímavé čtení o životě a názorech Constantina Kinského. V roce 2018 jsem Žďárský zámek navštívila a bylo příjemné si tuto návštěvu připomenout.