essidaven essidaven komentáře u knih

Ryanova pomoc Ryanova pomoc Leila Meacham

Kniha se mi dostala do ruky přesně v době, kdy jsem potřebovala tento druh románu. Takže jsem si čtení vážně užila a byla jsem moc spokojená. Je pravda, že kniha se hodně liší od současných románu, které autorka píše, ale když vezmeme v úvahu, že je to její prvotina...akorát mě trochu rušilo množství překlepů a chyb v českém vydání.

18.10.2017 5 z 5

Spáčka a vřeteno Spáčka a vřeteno Neil Gaiman

No upřímně nevím, zda se mi kniha vlastně líbila. Byla bezesporu velmi originální a ilustrace jsou naprosto úchvatné a rozhodně knize přidávají velkou hodnotu. Nejsem zvlášť konzervativní, ale toto pojetí tradičního pohádkového příběhu mě minimálně překvapilo. Ale proč vlastně ne? Ty staré příběhy už zná každý, že, tak proč je vyprávět stále stejně. Takže za originalitu a ilustrace 4 hvězdy.

13.10.2017 4 z 5

Prokletý rod Palmisanů Prokletý rod Palmisanů Rafel Nadal (p)

Právě jsem dočetla, ale na to že kniha má jen 300 stran jsem jí četla nezvykle dlouho. Také velmi váhám s hodnocením. Kniha byla čtivá a napsaná zajímavě, mám velmi ráda lidské příběhy na pozadí válečných událostí, ale bohužel tentokrát knize něco chybělo. Nebylo to úplně ono, líbili se mi věrně popsané historické události i osudový příběh, ale v knize bylo trochu moc beznaděje. POZOR SPOILER!!! Na mě také trochu moc brutální, jelikož v knize v podstatě přežila jediná důležitá postava z poměrně velkého počtu. Nemusím happy endy, ale tohle bylo až moc. KONEC SPOILERU. No takže znovu asi číst nemusím tak tři a půl hvězdy.

08.09.2017 3 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

První knihou, kterou jsem od autorky četla bylo Tajemství letního odpoledne a naprosto mě uchvátila, téměř až do konce jsem netušila rozuzlení. I tato kniha byla stejně výborně a do detailu propracovaná. Krásný příběh, prolínající se časové roviny,zajímavé postavy, detektivní zápletka. Četlo se s s příjemným napětím. Ale rozuzlení nebylo tak překvapivé, alespoň z pohledu hlavní zápletky, ale minimálně nějaké detaily mi během čtení nedocvakly, takže nějaké překvapení bylo:-) Ovšem konec byl až moc "happyendovský". Také mě překvapil velmi rychlý konec na to, že kniha celou dobu plynula velmi vláčně, ale v případě odhalení tajemství to musí být asi rychlé, aby si autor nevyčerpal nápovědy a čtenář to neuhodl ještě před vyvrcholením záhady:-) Takže za mě 4 a půl *.

15.08.2017 5 z 5

Kabinet milostných dopisů Kabinet milostných dopisů Alyson Richman

Velmi poeticky napsaná kniha, i když téma není tak veselé. Chvílemi jsem měla problém se začíst a hltat děj. I když příběh byl zajímavý, bylo dost jasné už od začátku jak asi kniha dopadne. Možná jsem čekala více nebo četla ve špatnou dobu. Autorka má ale velké plus za to, že kniha byla z velké části inspirována skutečnými příběhy a reálnými postavami z italského odboje.

03.08.2017 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Souhlasím s větou uvedenou na přebalu, že se jedná o lehké čtení o těžkém životě. Příběhy všech kamarádů mě velmi bavily a místy rozesmály, akorát ten konec, poslední odstavec, mě docela překvapil, to jsem opravdu nečekala. Prostě život, no.

31.07.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Opět moc pěkná kniha, pan Hartl zkrátka umí...četla jsem nejprve kapitoly na přeskáčku, ale pak zůstala u Jáchyma, jeho pohled mě zaujal víc. Dočetla jsem nakonec i z pohledu Veroniky, jen mě to pak až tak moc neoslovilo, jelikož jsem už věděla, jak to dopadne. Ale psaní z obou pohledů bylo zajímavým nápadem.

01.07.2017 5 z 5

Naděje na konci světa Naděje na konci světa Sarah Lark (p)

Příjemné čtení na víkend, škoda, že kniha nebyla obsáhlejší, četlo se moc pěkně. Jelikož jsem četla celou trilogii o Novém Zélandu moc mě potěšilo dozvědět se o dalších osudech obyvatel farmy Kiward a doufám, že se s nimi třeba setkáme ještě v nějakém dalším pokračování. Také mám na této autorce ráda, že se snaží o co nejvěrnější historickou přesnost a neupravuje si události příliš potřebám příběhu.

25.06.2017 5 z 5

Titáni Titáni Leila Meacham

Příběh byl velmi pěkný, čtivý a krásný, ale ve srovnání s ostatními knihami autorky, byla tato kniha asi nejslabší, proto hvězda dolů. Přišlo mi, že všechna rozuzlení a důležité situace se udály velmi rychle, popsané jednou větou ve stylu "a tak mu to celé řekla..." nebo " a tak se vzali...". Chybělo mi více časového prostoru jako v předešlých knihách, vlastně se vše seběhlo ani ne za rok, což by tak nevadilo, kdyby nebyl děj tak zkratkovitý.

23.06.2017 4 z 5

Císařská vyhlídka Císařská vyhlídka Hana Marie Körnerová (p)

Myslím, že krásné zakončení celé revoluční série. Opět přečteno během dvou dnů, stále musím obdivovat lehkost a čtivost stylu, jakým autorka píše. Od knížky se nedá odtrhnout, v knize není ani jedna nudná pasáž nebo slovíčko navíc. Výborný příběh a doufám, že se dočkáme pokračování v podobě příběhu další generace z vojenské akademie:-)

07.06.2017 5 z 5

Královské tajemství Královské tajemství Lenka Cyprisová

Souhlasím s většinou komentářů tady, že historická část knihy byla zajímavá, pěkné romantické vysvětlení jedné ze záhad české historie:-) Proč ne? Škoda, že příběh byl tak rychle "odbytý".Ale část ze současnosti byla bohužel slabší, hodně předvídatelná, klišoidní a naivní, připomínala mi románky pro dívky ve stylu Lenky Lanczové. Bohužel ty mě bavily naposledy v pubertě...nicméně musím uznat, že kniha měla spád, zbytečně se děj netáhl a na to, že je to prvotina to bylo napsáno celkem čtivě a lehkou rukou. Rozmýšlela jsem se v hodnocení, tak asi tak 3 a kousek *.

28.03.2017 3 z 5

Motýlí ostrov Motýlí ostrov Corina Bomann

Právě jsem knihu dočetla, ale trochu mě zklamala. Příběh byl pěkný, ale nějak jsem se nemohla do knihy začíst. Prvních 300 stran se vlastně nic nestalo a pak byla celá "záhada" a její rozluštění nahuštěné na sto stranách. Také objevy důkazů z minulosti nebyly moc věrohodné a nevěřila jsem, že by čekaly 120 let až přijde naše hrdinka a objeví je.

22.03.2017 2 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Pokud bych měla knihu charakterizovat jedním slovem tak by to asi bylo "kouzelná". Opravdu mě uchvátil styl psaní, jaký autorka používá. Zpočátku mi přišel naprosto šílený, ale v tom je právě to kouzlo knihy. Naprosto čtivé, strhující, úsměvné, hřejivé, kniha úplně hladí:-) Spousta popisů situací je velmi humorná, až jsem se občas smála nahlas. Více se mi líbily části psané Noahem, zvláště mě bavilo představovat si jeho PORTRÉTY. Vůbec se mi nechtělo po dočtení knihu odkládat a mrzelo mě, že se musím s postavami rozloučit. Krásně napsaný příběh a nesouhlasím s tím, že je určen pouze pro puberťáky, jak zde bylo zmíněno. Již dávno jím nejsem a byla jsem nadšená!

A ještě musím dodat, že pokud by Bůh byl opravdu Clark Gable, tak se snad stanu věřící:-))

16.03.2017 5 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Krásně dojemné...

21.02.2017 5 z 5

Mariana Mariana Susanna Kearsley

Téma příběhu bylo mé oblíbené, mám ráda prolínání současnosti s minulostí ve stylu knih Barbary Erskine. Ovšem tento příběh mi přišel takový nedotažený a bez šťávy. Hlavní hrdinka mi nepřirostla k srdci ani v jedné časové rovině. Jedna hvězda za námět a druhá za pěknou obálku.

21.02.2017 2 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

No kniha byla jedna velká beznaděj a deprese:-) Ale byla velmi čtivá a i když se mi nelíbilo, jak se hlavní hrdinka chová, tak jsem stále musela číst dále až do samotného závěru, takže asi na ní něco bude:-)

21.02.2017 4 z 5

Nebe nad Darjeelingem Nebe nad Darjeelingem Nicole C. Vosseler

Musím přiznat, že jsem čekala nějak víc. Téma mě velmi zaujalo a lákalo ke čtení, ale knížka mě moc nechytila. Příběh pěkný, ale nějak jsem s postavami necítila, v podstatě mi bylo jedno, jak kniha dopadne.

21.02.2017 2 z 5

Tak upřímně...velké zklamání. Zápletka na mě působila jako špatný vtip, byla velmi chabá a dost kostrbatě natahovaná na dvě divadelní hry. Nemohla jsem uvěřit, že toto opravdu pochází z hlavy samotné Rowlingové, já měla spíše pocit, že čtu slátaninu nějakého velkého fanouška na blogu Fanfiction ze světa Harryho Pottera. Dokonce mi přišlo, že některé dialogy popíraly ráz a charakter postav z původní série HP. Také jsem měla pocit, že některé postavy tam byly "do počtu" jen proto, aby se s nimi věrní fanoušci mohli opět setkat, ale v ději to příliš neklapalo (Snape, Dolores,...). Draco také mimo svůj původní charakter a teorie o tom, že jeho syn není jeho synem byla směšná. Vzpomínám si na starý rozhovor s JKR, když se jí novináři ptali, zda má Voldemort děti. Její odpověď byla: „Ne. Voldemort jako otec, to není hezká představa, že?“ A pak nám naservíruje tuto špatnou parodii?

11.10.2016 2 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Výborně vypointované povídky, četlo se skvěle!

15.06.2016 5 z 5

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Hana Marie Körnerová (p)

Včera jsem knížku koupila a dnes odpoledne dočetla. Opravdu jedním dechem, je to velmi čtivé a velmi pěkně napsané. Jen doufám, že bude ještě nějaké zakončení příběhu obou sester. Tato část byla pouze o Hermíně a spíše dobrodružná, na mě málo romantiky.

01.06.2016 5 z 5