Královské tajemství

Chtěli byste mít schopnost vidět do minulosti? Viki tuto schopnost má, ale zrovna dvakrát nadšená z ní není. Ono ani není divu; nikdo jí nevěří, nemá se komu svěřit. Všechno se ale začne měnit, když se rozhodne vypátrat, kdo je tajemná dívka z jejích vidin. Podaří se jí to? A za jakou cenu? Co při hledání najde a co naopak ztratí? A jak odhalení pravdy změní její život? Román o studentce vysoké školy, která v rámci praxe pracuje jako průvodkyně na hradě, vás zavede až do jednoho z nejslavnějších období českých dějin a možná vyřešíte i velkou záhadu české historie. Všechno totiž souvisí se vším a současnost se prolíná s minulostí možná víc, než si myslíte....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/165174/kralovske-tajemstvi-165174.jpg 3.852
Romány, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Královské tajemství

lucie9313
08.08.2019

Podle mého názoru to chtělo ten vztah s Viki tak nepřehánět a neprožívat. Na můj vkus mi to přišlo až moc pohádkově dokonalé a měla jsem problém v něco takového uvěřit, navíc nikdy nebyl žádný problém vytušit další krok. Přijde mi, že to tím ztrácí své kouzlo.

Kika162
28.10.2018

Nejlepší kniha co jsem kdy četla a to jsem jich četla opravdu hodně. Četla jsem ji už víckrát a pokaždé žasnu nad tím, jak úžasný to je příběh. Víc takových knih. Díky autorce ♡

Jolana.b
22.10.2017

Plně souhlasím s předchozím komentářem. Kniha má nápad, má švih a je čtivá. Pokud se autorka rozhodne pokračovat v literární tvorbě, ráda si od ní zase něco přečtu. Mě se kniha moc líbila. Jen mě mrzelo, že v označení místa hradu a města nebyla konkrétnější. Ale asi to tak má být. Za mě super. Doporučuji.

essidaven
28.03.2017

Souhlasím s většinou komentářů tady, že historická část knihy byla zajímavá, pěkné romantické vysvětlení jedné ze záhad české historie:-) Proč ne? Škoda, že příběh byl tak rychle "odbytý".Ale část ze současnosti byla bohužel slabší, hodně předvídatelná, klišoidní a naivní, připomínala mi románky pro dívky ve stylu Lenky Lanczové. Bohužel ty mě bavily naposledy v pubertě...nicméně musím uznat, že kniha měla spád, zbytečně se děj netáhl a na to, že je to prvotina to bylo napsáno celkem čtivě a lehkou rukou. Rozmýšlela jsem se v hodnocení, tak asi tak 3 a kousek *.

helča5
24.03.2017

Kniha se velmi dobře četla,má zajímavý příběh,který mě zaujal a přiblížil nám určitou část dějin,i když čtenáře milující historii asi nezaujme,ale neurazí a je to skvělá oddechovka.

carollfu
02.02.2017

Kdysi jsem na české autory zanevřela, ale při koupi téhle knihy jsem jim dala "druhou šanci". Zprvu mě odrazoval český humor, česká jména a celkově takový ten "český" pohled na svět, ale na druhou stranu byl děj plynulý, svižný, občas i překvapil a hlavně se nepřeskakovalo od jednoho k druhému. Konec a několik situací mi přišlo jako strašné klišé, autorka to tam dala nejspíš jen proto, aby tam byla alespoň nějaká akce. Jinak příjemná jednohubka, znovu bych ji ale nečetla.

lucka040
09.07.2016

Kniha má velmi zajímavý a neortodoxní příběh. Ovšem problém je, že autorka (nejspíš nevědomky) předem prozrazuje co se bude dít...kniha je velmi čtivá, ale občas je až pro čtenáře předvídatelná a fádní.
Chyběla mi pořádná zápletka a chvilky překvapení.
Podle mého laického názoru má kniha sice zajímavý příběh, ale je špatně napsaná.
U většiny knih mám problém s jejich filmovou adaptací, ovšem u téhle knihy si myslím, že horší ztvárnění už přijít nemůže

Luciska13
08.05.2016

Dlouho jsem přemýšlela, jestli tři nebo čtyři hvězdičky, ale vzhledem k tomu, že mě knížka nakonec celkem vtáhla do děje, jsem se rozhodla pro čtyři... Nejradši bych to rozdělila na historickou část za čtyři a současnost za tři. Nápad je určitě skvělý, ale musím stejně jako v předchozích komentářích zkonstatovat, že nějaké ty mouchy to má :D Mně osobně vadila, tedy především ze začátku, povaha Viki. Podle mě musela být láska ze strany Teda opravdu slepá, protože s takovou ... by snad nikdo nemohl vydržet :D Ale to je samozřejmě věc názoru... No a potom mě celkem překvapily milostné scény, kterých bylo na můj vkus až příliš a celkem dost popsané...