esfinge esfinge komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Pro mě doteď neznámý Tribeč zůstane i nadále místem neznámým. Místem, které nenavstivim. Protože co kdyby...

Jinak kniha napsaná jako reportáž se mi líbila. Pomalejší rozjezd s neustálým náznaky, že se TO brzy stane a že se TO nemuselo stat vykompenzuje, když se TO zacne dit. A v tu chvíli knížka nešla odložit.

28.04.2022 4 z 5

Pohádkový dědeček Pohádkový dědeček Eduard Petiška

Krásná knížka, krásné kresby. Mně ji v dětství četl tatínek a ja ji právě dočetla synovi. A jako ja v dětství ráda poslouchala, tak i syna zaujala. Krátké příběhy vyprávěné dědečkem ve vlaku, kde jede s vnoučkem za babičkou.

21.04.2022 5 z 5

Pravomil aneb Ohlušující promlčení Pravomil aneb Ohlušující promlčení Petr Stančík

Tak pro me drsná kniha s prvky černého humoru, která mě provedla 20.stoletim formou deníku Pravomila. Hodně událostí k zamyšlení.

08.04.2022 4 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Čtivý příběh, který jsem zhltla za dva večery. Film jsem neviděla, takže jsem věděla pouze podle anotace do čeho jdu. Život pana Mikoláška mě zaujal a jeho těžký osud spíše rozesmutněl.

21.03.2022 5 z 5

Celou tu dobu Celou tu dobu Rachael Lippincott

Přečetla jsem, ale moc mě to nebavilo.

11.03.2022 2 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Tak za mě velice příjemné odreagování. Samozřejmě, pár věcí a situací mi přišlo trochu mimo realitu, ale i tak se skvěle četlo.

13.02.2022 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Na knížku jsem se moc těšila a bylo na co. Krásně vyprávěný příběh jedné zapadlé vesnice kdesi v lesích, kde každý občan je více či méně spojen s ledním hokejem. Všechno je v pohodě, dokud se vyhrává a chod Medvědína nic a nikdo neohrožuje. A to se právě stane během jedné oslavy vítězství... dochází ke zvratu, nespravedlivemu a silenemu honu, emoce ve vesnici jsou neudrzitelne a vše se hrouti.

09.02.2022 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Knížka z meho dětství, kterou jsem již několikrát četla synovi. A má úspěch. Příběhy, jak měli tuze špinavou podlahu nebo kterak pekli dort, pysnou kosilku nebo jak kočička zašila pejskovi díru v kalhotách, ty zná úplně nazpaměť. A ja se při čtení vracím opět do dětství a úplně slyším krásný hlas pana Högera .

28.01.2022 5 z 5

Robin Robin Zdena Frýbová

Naprosto oddechova a vtipná knížka. Cetla jsem podruhé a to asi po 20 letech a pamatuji, že mě bavila kdysi a bavila i nyní. Někdo má dluhy, někdo vředy a někdo foxteriera:)

28.01.2022 5 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Krásná dojemna kniha. Buddy, Molly, Max a Toby a jejich psí cesta prolínajíci se celým příběhem.

23.01.2022 4 z 5

Tento díl mě, bohužel, nebavil. Stále dokola alkohol...

16.01.2022 1 z 5

Sestry Sestry Martin Uhlíř

Kniha mě zaujala a dobře se četla. Závěr byl takový useknutý, vlastně nevím, jak to dopadlo.

16.01.2022 4 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Predem jsem tušila, že příběh bude smutný. Přeci jen, jde o ztraceni malého kluka. A pri te představě už mi bylo prave předem uzko. A ano, celou knihu jsem se opravdu bála, jak to s Billym bylo, kde teda je... Přečteno rychle a za ten konec jsem vlastně ve finále spokojená.

08.01.2022 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Krátký příběh o dlouhém a smutném putování pejska. Na své cestě se setkává se spoustou lidského zla...pro mě nepochopitelneho. A to nejsem majitelem pejska a ani netoužím být. Ale celé dětství mě pes doprovázel a nikdo se neměl líp v naší domácnosti, než právě on:).
Knížku jsem jinak přečetla za jeden večer a tak nějak mi ten konec přišel useknuty a celý příběh zrychlený. Já bych strašně ráda četla o Gumpovi víc a víc.

02.01.2022 4 z 5

Srdce v Atlantidě Srdce v Atlantidě Stephen King

Povídkova kniha, tak trochu jiný King, kterého jsem si tentokrát dávkovala delší dobu. Možná i proto nedávám plný počet, že mně dovolil knihu úplně v klidu odkládat, že mě nechytil tak dokonale. Ničemni muži ve žlutých plastich byla nejlepší.

28.12.2021 4 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Uff, to byla síla. Přečteno za dva dny, protože neslo odložit. I když jsem od začátku tušila, že Andílek nebude úplně andílek, tak scény popisované v příběhu mě mrazily v zádech.

27.12.2021 5 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Přečíst se dala, ale žádný zázrak to teda nebyl... Mně se hodila do ČV

23.12.2021 2 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Pro mě, jako velkého fanouška S.K., je tato kniha jedna z nejlepších. Krásný, i když smutný příběh z prostředí věznice, z míst, odkud už cesta nevede. Skvele napsane charaktery postav, jasně dané, které milujete a které nenavidite. Několikrát slza ukapla za všechnu nespravedlivost, za Coffeeho.... Prostě nádherná kniha.

23.12.2021 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Přečteno za den. Jde o útlou knížku napsanou krásným slohem. Láska a tragédie doby 1.sv.války.

23.12.2021 5 z 5

Mlýny osudu Mlýny osudu Johan Theorin

Tentokrát za mě Theorin průměr. Přečetla jsem celou sérii z Ölandu, ze všech byla nadšená, ale závěrečný díl mě prostě nechytil. Popisy ostrova a atmosféry opět skvělé, ale ty postavy nudné a pro mě nevěrohodné a celý příběh zdlouhavý. Ani Gerlof už situaci nezachránil.

30.11.2021 3 z 5