Erlif Erlif komentáře u knih

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Tak tahle kniha mě opravdu nenadchla. Přitom začátek vypadal slibně. Navíc v knize bylo až příliš náhod.. náhodou jede pro kočky a.... náhodou jede pro psa a....
Asi jsem náročnější čtenář, tohle mělo ale do thrilleru daleko. Spíše mi přišlo, že šlo o vztahy a k tomu tam byla jistá zápletka ztracené dcery.
Jediné, co mě v knize dostalo, byl ten popis o těch kočkách, to na mě bylo moc a nic to v té knize nepřekonalo.

08.04.2020 2 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Trošku zmatek v lidech, možná kdyby jim začátek knihy byl věnován, třeba o každém páru kapitola.. jen aby si čtenář mohl udělat brázek...
Napětí v příběhu bylo, člověk listoval a listoval, takže i čtivost nechyběla.. A přesto odhalení vraha a jeho pohnutek mi přišlo takové "odfláknuté" , asi bych ocenila psychopata, který zabíjí pro radost nebo že mu hrábne, protože je klaustrofobik :D

01.04.2020 3 z 5

(M)Učednice (M)Učednice Ali Land

Kniha byla psaná čtivě, ale něco tomu chybělo... Možná větší hloubka, jde spíše o psycho než thriller. Kniha je hodně předvídatelná a tak nějak mi přišlo, že se tam dost věcí omílá stále dokola, ani pohovory s psychologem nejsou víc do hloubky. Soudní stání nebo nějaká křížová debata s matkou.... prostě mi přijde celá kniha taková "nedovařená" :-)
SPOILER
Ani zvrat v závěru knihy, který určitě všichni čekali a i si ho možná i přáli, hodnocení opravdu nevylepšil :(

01.04.2020 3 z 5

Krásný holky Krásný holky Karin Slaughter

Jedním slovem bomba :) V téhle knížce je autorka opravdu ve formě a píše stylem, jako když začínala psát sérii s Willem Trentem. Nechybí napětí, akce, potřeba knihu v žádném případně neodložit, navíc autorka má kapitoly delší, takže říct doma "zlato jen dočtu kapitolu," nemělo zrovna nadšené ovace...

Jediné, co pro jistotu označím za SPOILER:
hodně mi to připomínalo film Gothika a 8mm - pro mě oblíbené filmy :)

A jestli mě překvapil závěr knihy? Vůbec! :)

23.03.2020 5 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Nikdy bych se nechtěla dostat do situace jako Audry :-) Matky - ty normální bojují o své děti jako lvice. A jsem ráda, že hlavní hrdinka nebyla ufňukaná labilní ženština.
Kniha se četla dobře, 352 stránek bylo akorát. Jen závěr mi přišel zrychlený, klidně bych si ráda přečetla kousek i z pohledu Danyho v závěru knihy. Ale souhlasím s některými názory, že zápletka a chování je jako z typicky amerického filmu :) Vracení se v čase mi nevadilo, chápu proč to autor zvolil, ale pro mě to bylo rušivé, zajímala mě současnost a né minulost :)

17.03.2020 4 z 5

V lesích V lesích Tana French

Na 486 stranách, což není málo, je řešena pouze jedna jediná vražda, což za mě knize škodí. I přesto se detektivka špatně nečte. A další hvězdu jsem strhla za to, že se člověk ani nedozví všechny odpovědi. Další knihy v sérii jsou o jiných detektivech, asi se odpovědi ani nikdy nedozvím a nemám chuť si půjčovat další díly.

17.03.2020 3 z 5

Úplněk vlka Úplněk vlka Lincoln Child

Patřím k těm, kteří mají všechny knížky od dua "Preston Child". Tito dva spisovatelé píšou skvěle. Tohle je opět počin samotného Childa a nemůžu říct, že bych byla úplně spokojená, předchozí díl ze série Zapomenutý pokoj se mi líbil, ale tady mi něco chybělo, byť byla kniha čtivá, možná to chtělo více napětí, více vražd, větší zápletku... Kniha celkem předvídatelná, bohužel...

27.02.2020 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Kniha mě bavila.. Neřadila bych ji ke své TOP, proto dávám "jen" 4 hvězdy. Theo Cray je zvláštní člověk, trochu jiný, trochu víc profesor/akademik, který neumí moc fungovat v běžném životě - nic neuvěřitelného. Když jsem si zvykla na jeho chování a rozebírání a myšlení, začala jsem ho mít ráda a fandila mu. Sem tam se člověk i zasměje. Řekla bych, že jde o velmi slušnou detektivku.

06.02.2020 4 z 5

Magie vítězí Magie vítězí Ilona Andrews

Zakončení série, vysoké hodnocení, tak jsem asi čekala něco víc... Přišlo mi to lehce roztahané, hodně se tu mluvilo/řešilo, samozřejmě když došlo na akci, byla super, neměla chybu. Ale stejně, asi bych od autorky čekala něco víc a lepší rozloučení s touto sérií.
Po dočtení knihy si stejně říkám, že si autorka nechala otevřená vrátka a pokud něco napíše, nesmí to v mé knihovně chybět :)

14.01.2020 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Jedním slovem bomba, možná bych řekla, že jde snad o nejlepší knihu. Od začátku strhující, napínavé a poutavé. Kniha člověka snad nenechá ani vydechnout. Krátké kapitoly, člověk musí stále číst. Od konce už se člověk neodtrhne a tady je to opět taková pecka, že člověk nemůže napsat víc, aniž by cokoliv prozdradil. A to hodnocení si tady opravdu zaslouží.

10.01.2020 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Přiznám se, na knize mě nalákalo příjmení "Craven" - jeden z nejlepších režisérů hororů pro mě :) A tak jsem byla i velmi mile překvapena knížkou... Celá kniha se točí z pohledu vyšetřujících, z pohledu vraha, tam nic není a u této knihy mi to vůbec nevadilo. Kniha je tlustá a psaná menším písmem, vrtalo mi hlavou, co se na zbylých stránkách bude dít... A ono se dělo pořád něco, kapitoly jsou relativně krátké, takže se to dobře čte a případně i na chvilku odkládá. V knize jsou i vtipné scény, které celkový dojem nekazí a jestli autor napíše další, rozhodně bude zabírat část místa v mé knihovně :)

02.01.2020 5 z 5

Verše pro mrtvé Verše pro mrtvé Lincoln Child

Kniha opět poněkud tenčí a myslím, že autoři udělali dobře. Zbytečně nic nenatahovali. Kniha je samostatná, takže si ji člověk může přečíst a nemusí mít přečtených přechozích 17 knih :) Je to klasická detektivka, žádné tajemno, mystika či něco podobného, prostě "vyšinutý" vrah a dva detektivové, kteří spojí své síly, aby ho dostali.
Jen jak knihy vydávají po roce, a už je to delší dobu, úplně jsem zapomněla, že Smithback měl bratra a chvilinku jsem si říkala, jestli snad autoři nešli zpátky v čase...

30.12.2019 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Musím říct, že začátek mi přišel strašně zamotaný, spousta dějových linek, spousta jmen a trošku jsem se bála, jak tohle dopadne... samozřejmě jak má autorka ve zvyku, stačilo vydržet a už člověk tušil :) Ke konci téměř došlo na kousání nehtů a knížka nešla odložit. Hodnotila bych asi stejně jako ostatní díly. Ale na zadek jsem si z ní nesedla... proto o hvězdu méně...

17.12.2019 4 z 5

Ostrov poslušnosti Ostrov poslušnosti Marina Anderson

Mám ráda thrillery, ale občas si vyberu knížku, u které nemusím přemýšlet, u které si vydechnu a jedu na vlně tématu :-) Knížka sexem opravdu nešetří, kdo hledá knížku s pořádným příběhem, se vztahy alá červená knihovna, tak tohle nebude nic pro něj.. tady opravdu až na malý úvod/seznámení, kousek prostřední části (kdy si člověk říká, sakra ať už se vrátí na ostrov), je jen sex sex sex a sex :-)

Líbí se mi autorčin závěr, který tady snad můžu napsat, i když pro jistotu označím jako SPOILER, že vlastně muže mají ženy omotané díky sexu kolem prstu, a i když jsou Pánové v posteli, my víme, jak to opravdu je :-))))))

02.12.2019 4 z 5

Křik Křik Nicolas Beuglet

Křik je kniha, ve které se pořád něco děje, málokdy člověka nechá vydechnout. Tématikou mi docela připomíná sérii s Pendergastem, ale chyběl mi tu charismatický detektiv. Inspektorka Sarah je fajn, obestírá jí tajemství, ale když se do něčeho zakousne, tak to nepustí. Ale přesto mi v knize něco k úplné spokojenosti chybělo.

28.11.2019 4 z 5

Podivný Thomas Podivný Thomas Dean Koontz

Vlasně vůbec nevím, jak knihu hodnotit, viděla jsem jako první film a až potom přečetla knížku. Čtivé to bylo, jen mi přišlo, že bylo až zbytečně moc popisů, takové rozevláté. Knihu jsem neměla problém odložit, často jsem jisté části jen rychle přejela očima... No uvidíme, jak na mě bude působit pokračování :)

19.11.2019 3 z 5

Hra na nikdy Hra na nikdy Jeffery Deaver

Deaver má asi pocit, že toho napsal málo a tak pro nás vymyslel dalšího hrdinu :-)
Colter je vskutku zajímavá osoba. Kniha úplně špatná nebyla, nechtěla jsem to srovnávat s Rhymem, je to úplně něco jiného. Jen mi tu chyběl pohled vraha, pohled obětí. Někdo někoho unesl, Colter pátrá. Vše jen z jeho úhlu pohledu. Což mi přišla škoda. Jinak se kniha četla příjemně. A konec navnadil na další díl, kde se víc dozvíme o Colterově rodině.

11.11.2019 3 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Jak okomentovat tuhle knihu a přitom nespoilerovat :-) B.A.Paris si drží takový svůj styl, který mě vcelku baví a nijak nevybočuje. Kniha je čtivá, byť opakující se, myšlenkové pochody Finna mnohdy překombinované až lehce paraniodní, ale kdo by v tu chvíli nebyl? Kdyby se ocitl na jeho místě...
Kdo čeká mrazivý thriller bude zklamán.. já bych spíš knihu řadila někam mezi "vztahové", "ze života", "romantika", ale rozhodně ne thriller, to by ten příběh autorka musela pojmout zcela jinak.

07.11.2019 4 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Tak kde začít... Knížka se rozjede hned na začátku... To bylo milé překvapení. Kniha se vrací v kapitolách o roky dávno před letem balonu a tak se čtenáři odkrývá vše, co potřebuje vědět. Bohužel si myslím, že 422 stran bylo moc, hodně se popisovalo, možná i natahovalo a dost věcí jsem prostě jen přelétla rychle očima. Samotný příběh špatný nebyl, něco člověk vytušil, autorka samozřejmě něčím i překvapila. Prostě relativně povedená detektivka. Nějak mám pocit, že autorka ze sebe vše vydala v sérii s Lacey Flint, která byla úžasná.. a ostatní samostatné knihy jsou hop nebo trop...

31.10.2019 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

B.A. Paris si drží v knize svůj styl, je to čtivé, krátké kapitoly jsou fajn. V půlce knihy jsem si říkala, jestli už to trošku nenatahuje... Ale rozhodně to bylo milé pohodové počtení. Psychologický thriller, který neurazil a i potěšil.

25.10.2019 4 z 5