Eneo Eneo komentáře u knih

Tato knížka pro mě byla ze začátku utrpení, pak jsem ji nějak dočetla, ale rozhodně to není jedna z těch, kterou bych doporučovala...

27.12.2012 3 z 5

Narcis v řetězech Narcis v řetězech Laurell K. Hamilton

Připadá to jen mně, nebo s narůstajícím číslem dílu se poněkud ztrácí děj pod tíhou lehkých scén?

05.12.2012 4 z 5

Horečka Horečka Lauren DeStefano

Oproti prvnímu dílu mi přijde taková utahaná, něco jí chybí. Začala mě pořádně bavit až při návratu do již známého prostředí (nechci spoilerovat), kde se děj konečně začal znovu hýbat.

19.11.2012 3 z 5

Půlnoc Půlnoc Jacqueline Wilson

Moje nejoblíbenější od J. W., připadá mi, že má svoje osobní kouzlo.

11.11.2012 5 z 5

Poutavý příběh Ransoma Riggse jsem měla přečtěný během dvou dní, jelikož je velice poutavý. Musím uznat, že se mi více líbila první polovina knížky, než rozuzlení zápletky, kdy jsem se snažila přijít na kloub veškerým tajemstvím, které jsou v knížce naznačeny. Moc se mi líbí i fotografie v knížce, dodávají jí na přesvědčivosti. Když to vezmu kolem a kolem, pohodové a odpočinkové čtení.

11.11.2012 4 z 5

Okurková sezóna Okurková sezóna Jiří Žáček

Žáček není autorem jen pro děti. Píše jednoduše a srozumitělně přesně tak, jak to je. Možná právě jeho jazyk, který se zdá, ale není, jednoduchý, mu dovolil vydávat v době, kdy to jiným bylo zakázáno. Okurková sezóna je o životě. Ale není tomu tak, že by tam žádné metafory nebyly, jenom jsou podávány jinak,než jsme tomu zvyklí.

07.11.2012 4 z 5

Obsidiánový motýl Obsidiánový motýl Laurell K. Hamilton

Anita? Vážně? Trochu mě mrzí, že buď je sága dokonalá, ale končí moc brzo, nebo je dílů přehršel a mám radost, že mě čekají další, ale tomu na úkor upadá kvalita... Anita nám trochu edwardovatí, což je zajímavý posun. Na můj vkus však byl 9. díl trochu moc a zbytečně roztáhnutý.

30.10.2012 3 z 5

V jako Vendeta V jako Vendeta Alan Moore

Film jsem sice neviděla, a tak nemůžu srovnávat, ale komiks můžu vřele doporučit.

24.10.2012 4 z 5

Alchymista Alchymista Michael Scott

Nápad se mi líbil, jen mi přijde všechno moc rychle prolétnuté, takové nedotažené...

23.10.2012 3 z 5

Město kamene Město kamene Jason Lutes

Nikdy jsem se moc o historii Německa nezajímala, ale toto dílo mi ji přiblížilo způsobem, který se mi líbí. Jednotlivá okénka komiksu jsou moc pěkně provedená, postavy sympatické a děj... Děj je poskládaný z desítek drobností, které spolu dohromady tvoří ucelený kousek, který vám (myslím si, že docela věrohodně) přiblíží, jak vypad Berlín ve dvacátých letech minulého století. Líbí se mi, že se autor nedrží jen hlavní dějové linky, ale dodává spoustu úlomků z života postav, které s dějem nic moc podstatného společného nemají. Možná mi jen trošku vadí, že jsem se občas ztrácela v postavách, ale ty se v komiksu těžko představují, že?
"Dějiny lidstva jako velká řeka, která si razí cestu podél nejnižších bodů v krajině, a každá stránka je pak kámen. Házejí se do řeky jen tak, aby to šplíchlo, ale tisích jich už může zvednout hladinu, až se nakonec voda vylije z koryta."

17.10.2012 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

S některými předchozími komentáři musím nesouhlasit. Docela mi totiž vyhovuje, že hlavní hrdina není bezchybně jistý charakter, který musí figurovat jako hlavní naprosto ve všem. Autorka dala prostor i ostatním a tak se příběh rozvíjí z více stran a dává mu lepší plynulost a přirozenost...

11.10.2012 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Mockrát se mi nestalo, abych váhala nad tím, jestli je lepší kniha než film. Tady se tomu tak stalo a to díky tomu, že jak kniha, tak film jsou naprosto brilantní. Konečně si režisér a scénárista vzali příběh z knihy, nejen že se jím nechali inspirovat. Celý příběh je strhující a námět nemá jen dobrý nápad, ale také až mrazivě reálný podtext.

04.10.2012 5 z 5

Modrá je barva nočních děsů Modrá je barva nočních děsů Laurie Faria Stolarz

Vše, co potřebuji k hodnocení této knihy, je možnost dát jí 3,5 hvězdičky. Musím říct, že oddechovka to není špatná.

02.10.2012 4 z 5

Nejsem sériový vrah Nejsem sériový vrah Dan Wells

Než se autor dostal k něčemu, co mělo spád, bylo to podle mého názoru příšerně rozvleklé. Námět se mi líbil.

29.09.2012 3 z 5

Modrý měsíc Modrý měsíc Laurell K. Hamilton

Začátek byl trošku natáhlý, ale pak to vzalo rychlý spád. Jen mi trošku přijde, že to Anita se svými rolemi už trošku přehání...

08.09.2012 4 z 5

Modrý měsíc Modrý měsíc Laurell K. Hamilton

Jen kvůli ní? O Anitě ty knížky přece jsou, proto je ústřední hrdinkou, ne? :)

04.09.2012 4 z 5

Roztomilé malé lhářky Roztomilé malé lhářky Sara Shepard

Taky se v české verzi tolikrát opaku je slovo "strop" jako v originále?

04.09.2012 4 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Moje jediná přečtená foglarovka, je to hodně věrně napsané.. hned jsem musela běžet do sříně a zkoumat našeho ježka v kleci.

08.08.2012 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Co říct? Všechno už asi bylo řečeno.. nicméně mi to trochu Wilda připomíná alespoň stylem, kterým jsou příběhy psány

05.08.2012 3 z 5

Nokturna Nokturna John Connolly

Mně se sbírka líbila. Četla jsem ji ve čtrnácti a byla jsem spokojena - i konce byly pro mě dost překvapivé.

02.08.2012 4 z 5