Narcis v řetězech

Další dobrodružství Anity Blakeové, lovkyně upírů a ženy s nerozhodným srdcem. Narcis v řetězech je desátou knihou Laurell K. Hamiltonové o lovkyni upírů a oživovačce mrtvých Anitě Blakeové. Její dobrodružství navazuje na předchozí knihu Obsidiánový motýl. Anita se po šesti měsících vrací zpět do St. Louis. Půlroční celibát a stálá neschopnost vybrat si z dvou nápadníků muže, s nímž chce být, se podepíše i na ní. Spolu s vládcem upírů Jean Claudem a vlkodlačím alfou Richardem tvoří zdroj obrovské moci, o kterou projevují nepříjemný zájem i ostatní upíři a magické bytosti. Anita se po návratu ihned pouští do práce, ale brzy je nucena požádat své muže o pomoc. Dva leopardodlaci, které sleduje, jsou uneseni z pokoutního nočního klubu s názvem Narcis v řetězech. Anita se je snaží osvobodit, ale dostává se do potíží, je zraněná a hrozí nebezpečí, že se sama stane lykantropem. Richard zuří, drží leoparda v zajetí a hrozí okamžitou exekucí. Anita musí leoparda zachránit i když se tak vystavuje riziku konce vztahu nejen s Richardem, ale i s celou jeho vlkodlačí smečkou. Navíc si je vědoma faktu, že neznámý, který unesl oba leopardy jde po všech lykantropech. To znamená, že jeho dalším cílem může být právě ona nebo Richard. zdroj: www.knihcentrum.cz...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/126639/narcis-v-retezech-126639.jpg 4.2257

Anita Blakeová, lovec upírů 10.

Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno, Epocha (ČR)

Narcissus in Chains, 2001

Kniha Narcis v řetězech

havrmoni

Takže odtud začíná úplbě nová Anita a já při hodnocení tím pádem musím zapomenout na tu předchozí. Bavila mě spíš ta detektivní práce a práce oživovatelů, ale autorka bohužel tyhle prvky ubíjela až je ubila úplně. Podle mě jí jde spíš tohle, fantasy se spoustou olizování a otlapkávání a sex všude kam se podívá. I když aktu jako takového tam zas moc není. Kdyby od začátku byla série v tomto duchu bylo by to asi lepší a nemusela bych se rozčilovat kam že zmizela detektivní zápletka v záplavě nepodstatných blbostí. Takže pokud to bude od teď takhle, fajn docela mě to bavilo. Páč tohle je celkem nekomplikované fantasy s nějakou tou erotikou a spoustou mučení a mrtvol a skoro žádný obyč lidi. Ještě bych ubrala popis všeho co měl kdo na sobě včetně zbraní a účesy (to přeskakuju), ale jinak přiznávám, že i přes všechny výhrady se to dobře čte a že se přistihnu, že po dočtení otvírám bez přestávky další díl.

JointlieKat94
14.04.2019

Rozečetla jsem na 2x v mobilu. A nedočetla, kvůli apce, která se mi vypla, po druhé jsem četla zase od začátku a skončila asi stejně v polovině. Po třetí už budu číst knihu. :D
Stejně jsem tu byla zmatená, je tu moc lidí a já už nevím kdo, komu a kam patří, objevil se zde i Micah, kterému tedy docela i fandím, z Anity už je nymfomanka a tak.. Ale.. ztrácim se už.
Beru další díl. :)

Evka3814
27.08.2018

No teda,tento díl se opravdu rozjel. Naše cudná Anita ma menší harém:) moc pěkně se to četlo akorát mě to překvapilo to s Richardem

Laf
14.06.2018

Tak tahle kniha, to byla jízda. Neskutečné zvraty, nové postavy a zase nové poznatky o starých postavách. Těžko se mi od knihy odtrhávalo. Doporučuji všem :)

Sarfias
25.10.2017

Kniha jako taková (nečíst předchozí díly) je opravdu hodně povedená. Anita je velmi barvitá postava (i když bych ji občas ráda propleskla, protože se chová v některých situacích jako pitomec), nicméně i tak se mi ta postava líbí, dodává ji to na autentičnosti. Co se mi ale už moc nelíbí je, že se mi zdá, že díl od dílu je Anita více podobná Chuckovi Norrisovi.. (=nezničitelná). Nevím, je citlivá, má své chyby a svým způsobem mě baví, že začíná být pomalu ale jistě nejmocnější ze všech.. Na druhou stránku netuším, kam další knihy povedou.
Rozhodně ale hodlám číst dál, protože tento svět je prostě vykreslený až příliš dobře, než abych na něj zanevřela! :-)

kleo9554
10.06.2017

Absolutně bomba! Anitu jsme měla ráda hned od začátku, jen mě štvala tou svojí sexuální upejpavostí... Konečně mohu říci, že ji miluju,jen tak dál :-D

Trina1
07.05.2017

Nedávno jsem někde četla, že čtenáři se dělí na ty, kteří mají rádi Anitu do desátého dílu a ty, kterým se líbí Anita po desátém dílu. Já se neřadím ani k jedné skupině, mně se líbily první asi čtyři díly a pak už to šlo do háje. Navíc mi strašně vadil Richard, fandila jsem Jean Claudeovi.
Nicméně po delší době jsem po Anitě opět sáhla, protože mi začaly chybět její superhlášky.
No, líbila se mi až ta druhá půlka, ale jinak se knížka četla velmi dobře.
Co se děje týče, kdyby to byl příběh někoho jiného, prostě nová série s jinou hlavní hrdinkou, bylo by to super. Stará Anita je zkrátka stará Anita. Chybí mi Dolph, Zerbrowski, Edward, Ronnie atd... Děj se mi zdál trochu překombinovaný, ztrácím se v tom, který dlak komu patří, vyskytuje se tam čím dál víc druhů a příště možná můžeme očekávat šnekodlaky a žížalodlaky :-D.
Ale Micah je skvělý a dokonce, světě div se, mu fandím víc než JC (kdo by to byl kdy řekl?).
Takže když to shrnu, není to už ono, ale stejně budu v sérii pokračovat, jsem zvědavá, jak to bude s Micahem.

evik.sv
23.11.2016

Knihu jsem slupla jako malinu.Víc sexu mi nevadí , líbí se mi , že se postava Anity vyvíjí , že není jako Richard kolikrát je mi z něho fakt špatně pořád fňuká jako malej.Snad se v dalších dílech vzpamatuje a bude z něj opravdový vlčí Král.Narcis super postava a chiméra taky překvapil.Konečně se objevil někdo jako Micah hurá hurá hurá...:)

Dvanáctka
Dvanáctka