Narcis v řetězech

Narcis v řetězech https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126639/bmid_narcis-v-retezech-Mvy-126639.jpg 4 307 31

Další dobrodružství Anity Blakeové, lovkyně upírů a ženy s nerozhodným srdcem. Narcis v řetězech je desátou knihou Laurell K. Hamiltonové o lovkyni upírů a oživovačce mrtvých Anitě Blakeové. Její dobrodružství navazuje na předchozí knihu Obsidiánový motýl. Anita se po šesti měsících vrací zpět do St. Louis. Půlroční celibát a stálá neschopnost vybrat si z dvou nápadníků muže, s nímž chce být, se podepíše i na ní. Spolu s vládcem upírů Jean Claudem a vlkodlačím alfou Richardem tvoří zdroj obrovské moci, o kterou projevují nepříjemný zájem i ostatní upíři a magické bytosti. Anita se po návratu ihned pouští do práce, ale brzy je nucena požádat své muže o pomoc. Dva leopardodlaci, které sleduje, jsou uneseni z pokoutního nočního klubu s názvem Narcis v řetězech. Anita se je snaží osvobodit, ale dostává se do potíží, je zraněná a hrozí nebezpečí, že se sama stane lykantropem. Richard zuří, drží leoparda v zajetí a hrozí okamžitou exekucí. Anita musí leoparda zachránit i když se tak vystavuje riziku konce vztahu nejen s Richardem, ale i s celou jeho vlkodlačí smečkou. Navíc si je vědoma faktu, že neznámý, který unesl oba leopardy jde po všech lykantropech. To znamená, že jeho dalším cílem může být právě ona nebo Richard.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Epocha (ČR)

Narcissus in Chains , 2001

Charley
19.06.2015 4 z 5

Co se týká dějové linky, tak se mi tenhle díl moc líbil, mám ráda styl jakým Hamiltonová píše, ale to co se mi na knize nelíbilo byly pasáže o ardeur a přehnaným sexu. Nejsem moc zastánce popisů typu, nemůžu se vůbec ovládat a přetáhnu všechno, co vidím...ale když jsem přečkala tyhle kapitoly, tak jsem si čtení opravdu užívala. Jsem ráda, že se tam teď objevil někdo normálnější jako je Micah. Těším se na další díl :)

jitka7
10.04.2015 4 z 5

Anita je prostě nej, Hamilton je prostě super.... zase skvělej díl

Charmedka
23.02.2015 3 z 5

Tuhle sérii mám ráda, hodně ráda. Anita jsem hned od prvního dílu zbožňovala. Bohužel tenhle díl není tak skvělý jako předchozí. Na sérii byla vždy super hrdinka, pořádná detektivní zápletka a lehce erotiky. To tvořilo dohromady skvělé dílo. Zde ale detektivní zápletka se dostává až někam hodně do pozadí celé knihy. Je jí věnováno hodně málo prostoru, spíše jen aby se neřeklo. Naopak čeho je tu moc, tak erotiky a sexu. Nová Anita mi nesedí.

Betnka81
17.08.2014 5 z 5

Tato knia se mi moc líbila a teší se na další díl

janucha
27.08.2013

Mám docela ráda L. K. Hamiltonovou, jako oddechovou četbu. Zde na můj vkus už
trošku erotické scény vystupují do popředí víc než dobrodružná linka a samotný děj.
Stále mě ale Anita, Jean Claude a Richard , nově Micah, baví.

Sosková
22.03.2013

Eneo:
nepřipadá... opravdu lehkého či těžkého erotična přibývá...

Eneo
05.12.2012 4 z 5

Připadá to jen mně, nebo s narůstajícím číslem dílu se poněkud ztrácí děj pod tíhou lehkých scén?

Dandulka
29.11.2012 5 z 5

Než jsem se prokousala Prvníma 200 stránkama, moc mě to nechytlo, ale konec vše napravil a dostalo to spád. Možná by bylo lepší ubrat na popisech a tím by se i zmenšil počet stránek! Méně je někdy více.

lanusinka
31.10.2012 5 z 5

Ano, ano, ano. Tohle je prostě můj šálek čaje. Sice už je Anita tak husťácká, že asi nemůže plavat, ale nevadí mi to. Dokonce i vysvětlení, proč se tón knih změnil, dává docela smysl.

Senza Jenka
02.08.2012 3 z 5

Když jsem tuhle knihu na podzim přečetla v "neoficiálním překladu", první slova, která mě napadla, byla: "neředěný sex" a to jsem ještě nevěděla, co mě čeká v dalších dílech... Tahle autorka psát umí, ale je mi velmi smutno po Anitě z prvního či druhého dílu :o(

Lenny33
11.07.2012 5 z 5

Oproti 9. dílu značné zlepšení!!! Narcis je dokonce jedna z nejlepších knih ze série o Anitě. Napětí a akce po celou knihu, nové zajímavé postavy a ještě zajímavější problémy se kterými se musí Anita a spol vypořádat. Úryvek o temné místnosti plné visících těl udělal asi největší dojem. Nemluvě, že se konečně na scéně objevil Micah a s Richardem se rozešli. "Ardeur zmizela, aniž bych ji nasytila, a v ruce držím zbraň. Život je krásný." :) Skvělá kniha! (Přijde mi, že od nějakého 8. dílu čtu o úplně jiné Anitě,... jde to těžko, ale začínám si i na ní zvykat, i když s nechutí. "Stará" Anita byla bezkonkurenční. )