Enefersis Enefersis komentáře u knih

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Jedna z nejkrásnějších a nejsmutnějších knih, jaké jsem kdy četla. Nepopsatelně silný příběh hluboké a něžné lásky, která se zrodila ve špatné době. Několik posledních stránek jsem probulela, i když jsem od začátku věděla, jak to skončí. Ale bylo mi to tak strašně líto. Na druhou stranu, kdyby se konal happy end, možná by zmizela i část toho, co dělá tuhle knížku tak skvostnou. Doporučuju!

07.11.2013 5 z 5

Na půl cesty do hrobu Na půl cesty do hrobu Jeaniene Frost

Jsou knihy, u kterých hned po několika stránkách poznáte, že přesně tohle je to pravé. Po přečtení prvních dvou kapitol, které můžete najít jako ukázku na stránkách nakladatelství, mi bylo ihned jasné, že Na půl cesty hrobu prostě musím mít.
A odhadla jsem to správně. Naprosto úžasná kniha, nemůžu se dočkat, až si přečtu další díl! :) Hlavní hrdinka je skvělá a Bones figuruje na vyšších příčkách žebříčku mých literárních platonických lásek:). Někdo může tuhle sérii zavrhnout už kvůli neoriginálnímu tématu-upírům, ale věřte, že styl psaní a postavy to plně vynahradí.

28.01.2013 5 z 5

Říkala jsem si: Ne, nesmíš mít Bree ráda. Umře, takže se opovaž dělat si k ní nějaký vztah, jasný?!
No a… asi víte, jak to dopadlo. Konec jsem málem obrečela.

21.05.2013 5 z 5

Ohnivé srdce Ohnivé srdce Richelle Mead

Komentář obsahuje spoilery!!!

Podívat se Adrianovi do hlavy bylo úchvatné, jejich romantické (a vlastně úplně všechny) chvilky se Sydney taky, pecka jsou nové objevy ohledně inkoustů a tetování, konečně jsem se dočkala posunu ve vztahu Jill a Eddieho-so sweet:3, Zoe a celý alchymistický spolek bych nejradši nakopala do prdele a tak bych mohla pokračovat ještě dlouho, ale co si budeme povídat. Zbožňuju to. ♥ A za Silver Shadows bych zabíjela! :D

10.03.2014 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Kdybych si měla vzít na pustý ostrov tři věci, jednou z nich by byla kniha. A tou knihou by dozajista bylo Společenstvo Prstenu nebo jeden z dalších dílů této úžasné trilogie, kterou doposud nic nepřekonalo a silně pochybuju, že se tak někdy stane. :)

12.03.2013 5 z 5

Předurčena do hrobu Předurčena do hrobu Jeaniene Frost

Opět skvělý díl, ale nic jiného jsem ani nečekala. Bones se sice v některých částech choval jak debil -ale kdo z nás občas ne?- i tak ho miluju♥ :D A ten humor... pokud nepočítám Mediátora, u žádných jiných knih jsem se tolik nenasmála :D "Až přijdeme na chotel, ten krásnej obličej bude mezi mýma nohama." ...nebo odpadkový hrad :DD Možná je dobře, že další díl vyjde až nevimkdy, protože jinak bych měla celou sérii přečtenou moc rychle- a co pak?

15.07.2013 5 z 5

Indigové kouzlo Indigové kouzlo Richelle Mead

Už se nemůžu dočkat! :)) Tak tohle je poprvé, kdy se těším na začátek školního roku :D

30.06.2013 5 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Nejlepší části knihy? Určitě příběh Rosie a mého milovaného Jaspera♥. A pokud jsem o Belle někdy měla dobré mínění, po Zatmění jsem ho ztratila. Říkat, jak někoho strašně moc milujete a vzápětí se nadšeně líbat s někým jiným... to se dá vysvětlit leda úplným zatměním mozku.

28.04.2013 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Jen několik málo knih můžu číst pořád dokola a pokaždé si je stejně užívám. HP7 patří mezi ně. Dokonce jsem autorce odpustila smrt mých oblíbených postav, protože mi jich zbylo ještě nespočet a navíc... je to J.K.R., která stvořila celou úžasnou Potterovskou ságu, na tu se nejde zlobit! :)
btw. Já náhodou epilogy typu "O devatenáct let později" zbožňuju, ráda si pak domýšlím, co bylo mezi tím:)

03.04.2013 5 z 5

Dopisy Děda Mráze Dopisy Děda Mráze J. R. R. Tolkien

Milé... četla jsem je letos (teď už vlastně loni) před Vánocemi a dostaly mě do té správné nálady. Tolkien musel být skvělý táta :)

08.02.2013 5 z 5

Stmívání: grafický román. Díl 1 Stmívání: grafický román. Díl 1 Stephenie Meyer

Nádherně zpracováno... přesně tak nějak jsem si to přestavovala, než přišli s filmem (k tomu se radši ani nebudu vyjadřovat).

30.01.2013 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Celosvětový fenomén Hunger Games- kdo nečetl, ten viděl aspoň film, kdo ani jedno z toho, přinejmenším o nich zaslechl. Když už jsem četla asi stou recenzi, která opakovala to samé –skvělá, dokonalá kniha, od níž se nelze odtrhnout!-, řekla jsem si, že to sakra musím taky zkusit. Knihu jsem si koupila a nelituju toho.
Je napsána naprosto strhujícím způsobem. Když jsem byla nucena přestat číst, myšlenkami jsem byla pořád v aréně s Katniss a Peetou. Rozhodně to není žádná oddechovka a i když jsem věděla, že oba musí přežít (protože o čem by byly další díly, že jo), často to byly pěkné nervy. Tohle dokáže jen málokterá kniha a já už vím, že Hunger Games jsou úspěšné právem :).

28.01.2013

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Celé je to neuvěřitelně hloupoučké, jednoduché atakdále, vše už bylo řečeno, ale mě to bavilo:D V některých částech jsem lehala smíchy (i když to asi vůbec nebylo myšleno jako vtip:D) a vůbec... napsat knihu, která tak nějak připomíná parodii sebe sama, je taky umění:D Ano, nejedná se o žádný literární skvost... ale přesto nechápu tolik zášti vůči této knize. Pokud se někomu líbí a dělá mu radost, odpad to rozhodně není. Znám horší.

16.02.2014 2 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Povedená kniha:) V žebříčku mých NEJ asi figurovat nebude, ale i tak to byl příjemně strávený čas. Jen musím konstatovat, že mě ta ,láska až za hrob´ na první/druhý pohled přestává bavit. Chtěla bych vidět něco takového v realitě. No ale to je jen detail:) Autorka dobře zpracovala originální námět, Jacinda byla jako hlavní hrdinka fajn, jen mi přišla strašně nerozhodná. Měnila názory jako aprílové počasí. Nejvýraznějšími postavami v knize jsou ona a Will, ostatním nebylo dáno tolik prostoru, což je škoda. Ráda bych se dozvěděla víc třeba o Azurce, Catherine nebo Cassianovi, jak už bylo řečeno- doufám, že si to autorka ponechá do dalších dílů:) A Tamru bych nejradši propleskla! :D Opravdu jsem se snažila vžít do její situace a byly momenty, kdy jsem ji docela chápala, ale i tak mě většinu času neuvěřitelně vytáčela.
btw. obálka je nádherná:)

18.04.2013 4 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Podle mě je nejlepší první díl, tady mi strašně vadila 2.část aneb Jacobovy kecy (no jo, nikdy jsem ho neměla ráda). Některé scény mi po čase přijdou vyloženě vtipné (např.Bellin porod, kdy se celá svíjí v křečích a stříká z ní krev, a Jacoba hned napadne, že ji vždycky chtěl vidět nahou:D), ale jako celek je to fajn:)
btw. Vážně závidím lidem, kteří mají tolik času, aby četli i knihy, které se jim z duše protiví :D Když se mi nelíbí první díl, tak se na ty další prostě vykašlu. Nebo bych je snad měla číst proto, abych mohla napsat komentář o tom, jak jsem při čtení strašně trpěla a jaká to je kravina?

13.04.2013 4 z 5

Malý bílý koníček Malý bílý koníček Elizabeth Goudge

Nádherná kniha :) Kdybych měla děti, tohle je pro ně povinná četba aneb "vedeme k fantasy už odmala"

03.04.2013 5 z 5

Jednou nohou v hrobě Jednou nohou v hrobě Jeaniene Frost

Co k tomu dodat…?Jsem šťastná, že jsem na tuhle sérii narazila. Ani druhý díl mě nezklamal. Příběh nikde nevázne a díky většímu množství postav je také zajímavější. Cat je pořád stejně držkatá, Bones vražedně sexy a autorčin styl psaní perfektní:))

13.03.2013 5 z 5

Krásné zlo Krásné zlo Rebecca James

Krásné zlo jsem četla asi před půl rokem, ale doteď si jasně pamatuju, o čem to bylo a jak silné emoce ve mně kniha vyvolala. Nenáviděla jsem Alici, Katherine jsem tolik přála, aby byla šťastná a po dočtení jsem měla chuť s knihou o něco hodit. *
Krásné zlo rozhodně doporučuji, je napsáno jedinečným a strhujícím způsobem, prolínání minulosti, přítomnosti a budoucnosti jej činí o to zajímavějším. Jedna z knih, které se vryjí do paměti.
*SPOILER: doteď nechápu, proč se ten idiot Mick na Alici prostě nevykašlal a riskoval život, aby ji zachránil. Že by byl tak ušlechtilý, že ji nechtěl mít na svědomí? Pche. Myslela jsem, že mě z toho jebne.

25.02.2013 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Aha. Zřejmě jsem úplně vypatlaná tupka bez jakéhokoli literárního vkusu, která by se měla jít upálit společně s touhle knihou (pardon, ale některé komentáře tak fakt vyzněly), ale mně se Stmívání líbí. Samozřejmě to není největší dílo, co kdy bylo napsáno, ale má své kouzlo… teď už si všímám nedostatků, které jsem předtím neviděla, ale rozhodně to není odpad. A možná právě i Stmívání vděčím za svou přetrvávající zálibu v upírech, která mě přivedla k úžasným knihám jako je například Vampýrská akademie a Na půl cesty do hrobu. Pět hvězdiček za téměř dva roky, kdy jsem ho žrala a nedala na něj dopustit :)

Varování: nedívat na film. Aspoň ne před tím, než přečtete knihu. Jinak by se lehce mohlo stát, že by vás chuť číst ji přešla.

25.02.2013 5 z 5

Označená Označená Kristin Cast

První dva díly byly dobré, ale s těmi dalšími to šlo od desíti k pěti. Kdyby to autorky utly tak u pátého dílu a vyměnily hlavní hrdinku, hned by to bylo o něčem jiném.

28.01.2013 4 z 5