EnaryFeniel EnaryFeniel komentáře u knih

Aliance Aliance Veronica Roth

V této knize mi nejprve trochu vadil styl psaní. Ze dvou nazíracích hledisek.. Tris a Tobias a jelikož jsem byla zvyklá na vyprávění hlavní hrdinky, tak jsem si občas řekla.. proč o sobě mluví v mužském rodě? Jo aha to je zase jeho část.. :) Nu, má to svůj důvod. S většinou souhlasím, že tento díl byl nejslabší, ale když už jste začali číst, určitě dočtěte. :) ( Ještě zpětně dodávám že autorka nejspíše při soustředění na co nejdojemnější konec, opomněla vysvětlit to výrazné.. ,,proč právě ona'' nebo já si tam toho nikde nevšimla.. :) )

26.10.2019 4 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Moc se mi to líbilo. Ihned jsem si tu malou vílu zamilovala, i jejího taťku. Držela jim pěsti aby to vše zvládli. A byla naštvaná když se jim na záda neustále lepil někdo z Dílny. Žádná zářivá vyhlídka na život beze strachu. Dílně jsem přála jedině pořádnou apokalypsičku z jedné malé hlavičky!

06.09.2019 5 z 5

Vražda v Mezopotámii Vražda v Mezopotámii Agatha Christie

Jako malá jsem s rodinou ujížděla na seriálovém zpracování. A teď, ( po vzoru mé maminky :-* ) můj zájem přitahují i knížky o tomto slavném detektivovi. Rozuzlení všech dílů si nepamatuji..( nu zrovna zde jsem si jej pamatovala ).. avšak zážitek z četby to nezmírnilo. :)

22.07.2019 5 z 5

Růženky Růženky Stephen King

To mě tedy příběh zaujal od první stránky a na velmi dlouhou chvíli nepustil. Jeho sevření ochablo právě asi 50 stránek před koncem, kde jsem si řekla.. ať už to skončí. Kniha je přecpaná postavami, ve kterých jsem se občas ztrácela. Ale naštěstí je hned na začátku seznam většiny vystupujících. Mezi nimi jsem si samozřejmě našla své oblíbené, či nějak zajímavé postavy.. plastický chirurg, krotitelka koní, starý děda dobrovolník.. i ta šílená Angel.. a pak samozřejmě i postavy, které bych nejradši vytrhla, zmuchlala a zahodila. Mezi nimi je i pan Frank.. ale.. zde je to rozporuplné..ačkoli jeho počínání bylo více než ospravedlnitelné.. jako člověk se mi nelíbil. Byla to hezká kniha, ale ten konec je takový moc málo King..

17.07.2019 4 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Já se tedy začetla hned od začátku. Četla jsem a nemohla jsem přestat. Nevím zda lze Poutnici nenávidět, já si ji zamilovala. Prožívala s ní radosti i utrpení. Objevovala s ní krásný i nebezpečný svět. :) Určitě knížku zařadím mezi nejoblíbenější. :)

22.05.2019 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Tak jsem si v průběhu čtení říkala, co se ještě může pokazit? ... No úplně vše! Od části která se odehrávala s Donnou a jejím synkem mi kolikrát vyletělo: ,, No to snad ne! ´´ Ke konci čtení mi občas bylo kapku horko, ačkoli přes den ještě moc teplo není. Konec byl překvapivý, ale to je King. :) Mně tedy Cuja líto nebylo.. nu možná trošku, když nahlédnu že se to stalo náhodou.. ale i tak jsem se těšila kdy konečně zaklepe bačkorama.. záporák jeden. :) ( Ale ano, bylo mi líto hafana, ale i tak jsem mu přála ať už jeho nešťastné utrpení skončí ) - Jo a asi jsem celou dobu jeho jméno četla špatně.. ,,Kchujo´´ asi to mělo být spíše ,,Kudžo´´ :)

17.04.2019 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Není to žádná detektivka, ale rozbor zničené lidské duše a její následné hojení. Odpuštění myšleno, že se musíme posunout dál jelikož, co se stalo, se už nedá vrátit. A trápit se v myšlenkách, to člověka srazí na nejnižší dno. Život je někdy nespravedlivý a nikdo neví, na koho padne ta smolná chvilka.

13.01.2019 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Velice poutavé. Knížka se snadno čte, když přijde na nějaký dějový zvrat, tak skončí ještě dříve než začal Žádné zdlouhavé popisování, což si myslím, že špatně není. Příběh nikde neodbíhá, pro nenáročného ( spíše mladšího ) čtenáře to je příjemné čtivo. :) Neměla jsem ani jednou potřebu knížku odložit a po dlouhé době jsem zase ponocovala, abych toho stihla přečíst co nejvíce. Zvláštní mi přišel styl psaní.. ich-přítomná forma, ale zvykla jsem si. Občas jsem byla ze čtení zmatená, dělalo mi problém představit si určité lokace, jako třeba základnu Neohroženosti..Jámu a Propast a to mám velice silnou představivost. :)

13.01.2019 5 z 5

Knihu jsem četla až po zhlédnutí filmu, naštěstí jsou tak moc rozdílné, že jsem se o nic nepřipravila. :) Vskutku zajímavý nápad psát příběh podle náhodných podivných fotek. :)

01.12.2018 5 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Měla jsem ze začátku trošku problém se do knihy ponořit. Nakonec jsem tu hráz překonala a je neskutečné, jak King dovedl příběh natáhnout. Jessie byla vskutku v nezáviděníhodné situaci. Jak zdánlivě obyčejný příběh ,,o ženě která si povídá sama se sebou´´ Ale právě podvědomí nutí k činům, jelikož lehnout si a zemřít je příliš jednoduché. :)

27.10.2018 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Sen Jane Austenové. Líbí se mi autentický náhled do života, zde starý přes dvě stě let. Jak veliké je to číslo a jak nedávno to bylo. Ten život bohatých musel být neuvěřitelně nudný. Nedovedu si představit, že bych první polovinu života strávila vyšíváním a druhou hraním na klavír. :) Stačí bohatství, moc a lidé hned jako by spapali moudrost světa..pompézní Lady Catherine. Moc se mi líbilo, jak se Elisabeth nedala ani touto dámou o tolik ji převyšující zaskočit. :)

25.08.2018 5 z 5

Vždy s láskou, Petra Vždy s láskou, Petra Petra Němcová

Úryvek hned prvních stránek jsem přečetla známému a ten jen mávl rukou: ,,No jo, modelka, lepší kdyby jela na hory.'' Překvapila mě lhostejnost s jakou to řekl, nevím jak moc vážně to myslel, ale přírodní katastrofa se nedá ovlivnit. Člověk nejlépe pochopí, když se ocitne tváří v tvář, do té doby nemáme ani zdání. A srovnávat mi to s kluzkou vozovkou a silným větrem.. tuna valící se vody se nedá ani strhnout na stranu, ani zastavit. Nebezpečí číhá všude, na silnicích končí denně desítky životů, ale většinou bezohledností řidičů. Taková voda, tornádo, sopka své působení nijak neovlivní. Nikdy člověk neví, co se může stát, nikdy není připraven, záleží na reakci a štěstí. My si také nikdy nepomysleli, že by u nás roku 2013 mohlo být čtyři a půl metru vody.

15.08.2017 4 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Před započetím četby jsem z této knihy znala jen název. Její obsah a tedy.. o jaký druh prokletí půjde mi zůstal úspěšně skryt a jsem za to ráda. :) Docela jsem se ztrácela v té hromadě jmen a musela se vracet o stránky dozadu, abych se přesvědčila, zda je to skutečně ta osoba o kterou jde. :) Nu, chvilku mi trvalo, než jsem se do čtení dostala, ale po polovině příběhu už se nedalo jen tak odtrhnout. :) Příběh mě bavil, byl temný, strašidelný a nelítostný. A budu stále doufat, že ten kdo mi v noci škrábe na okno je pouze hladový kocour a ne někdo jiný. :))

28.07.2017 5 z 5

Zdánlivě jednoduchý příběh... Holčička se ztratila v lese. Hrůzu celé situace snižuje krásně popisovaná příroda a myšlenkové pochody hlavní hrdinky, které bych tedy podle příběhu hádala o pár let více. Noční můra každého milujícího rodiče.

01.06.2017 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Díky bohu za moji mamku, která mi dávala prostor, jak k růstu, tak k rozhodování. Že za ní mohu kdykoli přijít a vím, že se mi dostane podpora. To, co Carrie neměla. Takový nešťastný člověk, se naučí držet zlost v sobě, až se to jednou nedá vydržet.

20.05.2017 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Když jsem otevřela knihu, opět jsem byla plna očekávání a nenapadalo mě jakým směrem by se mohl ubírat příběh o prokletém hubnutí, jinak než snahu kletbu prolomit. O to samozřejmě šlo, ale trošku jinak, než by mě bylo napadlo...mafiáni... a noční komando útok... nu, Mistr opět překvapil a opět ten krásný konec, který Vás nechá přemýšlet. Ať žije fantazie, která mě na několik dní bude zase obtěžovat přemýšlením a domýšlením. :) A domácí váhu chovám v posvátné úctě.

05.05.2017 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Krásné čtení, příběh mě stejně jako ostatní díly moc bavil. Až jsem se sama divila, jak stránky rychle ubíhají. :) Vrchní vyšetřovatelka byla dokonale otravná ( ,,ehm ehm,, ,,nechcete prášek proti kašli?,, ) Mnoho vtipných částí, kterým jsem se od srdce zasmála. :) Harry mě mnohokrát v tomto díle štval svojí paličatostí. Konec zlomí čtenářovo srdíčko, když na konci chvilku Harry doufá při rozhovoru s Nickem. A velmi mě bavila postava Lenky. :)

11.03.2017 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Krásné, čtivé, zábavné i napínavé. Pobavila mě část, kdy Brumbál vysvětluje, že ani on nezná všechna tajemství Bradavic. :) Stále se člověk dozvídá něco nového. Není možné do filmu zasadit vše. A i když je to vlastně prosté, tak mě překvapilo vysvětlení jídla ve Velké síni. :D :)

18.02.2017 5 z 5

Jessie a Morgiana Jessie a Morgiana Alexandr Grin (p)

Příběh nelze srovnávat s filmem, jelikož film stojí výhradně na hereckém výkonu Janžurové. Na jedné straně sestra, která je ztělesněním čisté duše, lásky a dobra a na druhé... ne přímo zlo, ale závist, která přechází až do nenávisti.. a přeci v sobě tu lásku skrývá.

15.01.2017 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Na filmové sérii jsem vyrůstala. Knížku jsem poprvé četla až teď v jednadvaceti a má fantazie nadšeně jásá. :) Jsem ráda, že jsem se k tomu konečně dostala. Dozvím se věci, které se do filmu nevešly, nebo byly úplně vynechány. Jako třeba Protiva. :)) Krása

11.01.2017 5 z 5