EnaryFeniel EnaryFeniel komentáře u knih

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Depresivní a pochmurné čtivo, v depresivním a pochmurném prostředí plném negativních vlastností.. Dojem na postavy se mi zde často střídal. Hlavní aktér byl skutečně velmi nesympatický a hnusil se mi ,..nemuselo to tak být, samozřejmě co by kdyby..ale stalo se, proto se na chviličku názor změnil na pochopení a souhlas, zatímco ostatní se báli a dál nenáviděli to, co vlastně stvořili svým odtaživým přístupem (oběť společenských poměrů). Ve finále jsem už ani neměla moc chuť někomu fandit. A přesto se pro každého místo během čtení našlo, snad s výjimkou toho pobožného blázna, který odevzdal svůj život bohu ,,Ať se bůh postará,,

21.11.2016 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Uf, to zase byl nápor na nervy. Ale od začátku.. kniha mě nepohltila hned od první stránky, ale až někde od ustrašené Nettie, jejíž postava mi byla v celku sympatická..Nu hledejte v tomto jmény přeplněném příběhu někoho sympatického, když jsou lidé tak zlí a krutí. Několikrát jsem pocítila nad příběhem upřímný vztek, ne protože by byl špatně napsaný, ale jelikož je naopak geniálně a tak ..i s tím nadpřirozenem .. moc ze života. Hromada jmen a náhledy do jejich nitra, přátelství, nenávist. Souhlasím že konec je takový nic moc, ale po té apokalypse jsem ho přijala. :)

15.09.2016 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Knihu jsem přečetla již několik měsíců dozadu, ale s komentářem jsem chvilku vyčkávala. Byla to také má maturitní četba a moc jsem si přála si ji vytáhnout. Osud mi přál u jiných zkoušek a já s jedovatým pohledem sledovala spolužačku, která si moji Janu vytáhla hned po mně, právě když jsem se měla začít trápit s pro mě nudnou poezií. Nu že dokáže náhoda někdy pěkně potrápit, ale že až tak... :) Úžasná kniha.

05.06.2016 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Upřímně, nebýt té maturitní četby, tak bych si to možná ani nikdy nepřečetla. Drákulu jako takového samozřejmě znám, kdo by ne. A přesto jsem dnes po dočtení tak nadšená, že si jej v budoucnu jistě ještě někdy budu muset znovu přečíst. Zde je krásně vidět, že upíři nejsou krásní třpytící se Edwardi ve slunci, ale pěkně orlí nos ( z mé představy o hraběti také ošklivý, s výjimkou upírek ) a hlavně nelítostní a ďábelští. Jednoznačně za mě pět hvězdiček :)

04.12.2015 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Dnes dočteno, konkrétně kolem 0:30, vzhledem k tomu, že jsem měla vstávat v šest, ani to mi nezabránilo to konečně dočíst. Nějak jsem se nesmířila s faktem, že bych těch cca dvacet stránek měla nechat na ráno. Jinak, po prvních cca 200 stránkách s deja vu, jsem na léto přestala a pak už se nemohla odtrhnout. Někdy v polovině mi přišlo, jako kdyby skutečně v tom místě byl příběh rozdělen na dvě části, byla to zvláštní emoční chvilka ( kterých poté následovalo ještě hodně ), díky za ně, i za ty infarktové chvilky, kdy srdce bušilo a bušilo. Během příběhu jsem měla hromadu nápadů, jak by to mohlo skončit, ten správný mi také proletěl hlavou, ale po něm následovaly další a další. ( Komplikovala mi to i situace maturitní četby, které už konečně mohu otevřít náruč.. neochotně ) :D :)

03.11.2015 5 z 5

To To Stephen King

Knihu jsem dočetla tak před čtyřmi měsíci, tak už teď asi nebudu moct přesně vyjádřit ten první moment, jak moc nadšená jsem z knihy byla :) Kniha pobaví i vystraší. :) Smolaře jsem zbožňovala a zbožňuji, takové kamarády bych brala. :) Nejlepší co jsem četla. :) '' Hyjé, Stříbrňáku, do cvalu! '' :)

27.05.2015 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Právě dočteno. Jen co se příběh více rozjel ( s přítomností Abry ) jsem měla problém se od knihy odpoutat. Oblíbila jsem si jak dobré, tak i ty záporné postavy, které ani přímo záporné nebyly. Občas jsem kolikrát musela jít rozdýchávat. :D Jsem citlivka, ale asi to k tomu patří. :) A nejspíše ještě nějakou dobu budu na silnicích pozorovat obytné karavany. :D :) ( A při náhlém zastavení doufat, že v sobě nemám osvícení ) :)

24.05.2015 5 z 5