emamat emamat komentáře u knih

Lars láme kosti Lars láme kosti Daniel Gris

Netrpělivě jsem čekala na druhou knihu. A nezklamala.

05.10.2019 5 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Přečetla jsem
3 díly "v jednom tahu". Nešlo se odtrhnout.

19.11.2018 5 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Knihu jsem si přála přečíst na základě recenzí, které slibovaly detektivní příběh z cela jiného soudku, než jsme u Keplerových zvyklí. No a bylo to opravdu jiné. Styl jakoby okopírovaný od A.Christie, ale tady mi uplně neseděl. Nesympatická hlavní hrdinka, která vychrlí řešení případu během dvou dní ala detektiv Poirot. Přitom její příběh a vztah k bývalému manželovi, je jen naznačen a nevysvětlen. Jinak konečné řešení bylo nečekané a překvapivé, což hodnotím kladně.

22.03.2024 3 z 5

Mrazivé tání Mrazivé tání Dana Stabenow

Knihu jsem si vybrala díky dobrým komentářům zde. A vyplatilo se. Už jsem si zvykla, že hledat v téhlé sérii kriminálku není to pravé. A neskutečně jsem se bavila.

13.03.2024 5 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

Moje první kniha od autorky a hned taková pecka. Dočetla jsem včera v noci a nešlo mi usnout. Hodně dojímavé čtení.

29.07.2022 5 z 5

Muž z chatrče Muž z chatrče Martin Goffa

Velmi dobře a čtivě zpracované téma lehkých topných olejů. Jen mi trochu vadilo přeskakování v čase.

09.04.2022 3 z 5

Vražda ve společnosti Consus Vražda ve společnosti Consus Václav Erben

Tento díl snad napsal někdo jiný! Dlouhá souvětí ,u kterých ztrácíte smysl a proti tomu jednoslovné věty, které také smysl postrádají. Děj nepromyšlený. Toto si
Exner nezasloužil.

08.05.2021 odpad!

Vysoký účet Vysoký účet Louise Penny

opět velmi napínavé čtení

10.12.2020 5 z 5

Dlouhá cesta domů Dlouhá cesta domů Louise Penny

Vypadá to, jako by tento díl napsal jiný autor nebo se autorka vyčerpala předchozím dílem. Přiznám se , že jsem to dočetla jen kvůli konečnému rozuzlení. No, mám před sebou 11.díl tak snad bude lepší.

19.04.2020 1 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Včera v noci jsem dočetla a plná emocí jsem nemohla usnout. Naprosto obdivuji všechny, kteří se rozhodnou
tuto cestu podniknout. Teď přemýšlím o tom, co by to udělalo se mnou.

15.10.2018 5 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Knihu jsem četla již dvakrát- je to jedna z knih,které pro mě znamenají milé pohlazení. Postavy domovnice a holčičky žijí svůj vnitřní život tajně, jakoby jen pro sebe a tomu já rozumím. V dnešním světě, kdy díky soc. sítím víme o každém všechno, jsou pro někoho možná trochu "divné".

05.10.2018 5 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

svižná detektivka, sympatický hlavní hrdina - trochu Phil Marlowe křísnutý Metallicou.
Za mě plný počet bodů. Ten konec ... to není špatný nápad! Nemusí všechno končit jen dobře nebo špatně.

27.08.2018 5 z 5

Chladný den pro vraždu Chladný den pro vraždu Dana Stabenow

Začala jsem od prvního dílu, abych se seznámila s postavami. Děj knihy nic moc napínavý, přesto mě nějak zaujala. Hlavně nové neokoukané prostředí Aljašky a netypičtí hrdinové. I když jsem si vedlejší postavy nedokázala zapamatovat. Teď mám novější díl, tak tomu dám šanci.

09.03.2024 3 z 5

Štvanice Štvanice František Niedl

Asi mi úplně nesedí typ hlavního hrdiny. V prvním díle to trochu jistila inspektorka Pfeiferová. V druhém díle byla trochu zbytečná epizoda se Solange Blanchardovou.Pak jsme se přenesli na chorvatské moře a několik stránek nudného plachtění a trochu zachraňování uneseného chlapce. A zase hned do Francie a další zápletka u Dabertova šéfa, která se mi zdála taky docela zbytečná.

12.11.2023 3 z 5

Pohled šelmy Pohled šelmy František Niedl

Mně se Niedlovy detektivní romány líbí víc než ty historické. Dabert i inspektor Prevít jsou čtivé. První díl mě navnadil na pokračování. I když uvěřitelnější a vtipnější mi připadá Pfeiferová než "Bond" Dabert.

05.11.2023 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Moje druhá kniha od autorky.Dovede skvěle vykreslit psychologii postav. Hvězdičku ubírám za styl psaní, je to hodně nepřehledné, ale dá na to zvyknout.

02.03.2022 4 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Opět super čtení.

12.12.2021 5 z 5

Léto vlků Léto vlků Hans Rosenfeldt (p)

Sáhla jsem po této knížce, protože autora znám z jeho serie o Sebastianu Bergmanovi. A nelitovala jsem. Byla to opravdu napínavá jízda. Otevřený konec dává naději, že to není poslední kniha serie.

09.11.2021 5 z 5

Belgravia Belgravia Julian Fellowes

Zlákalo mě přečíst se něco od autora Panství Downton a nelitovala jsem. Romantický příběh, kde nechybí intriky a i když se šťastný konec předpokládá bylo to i docela napínavé.

04.11.2021 5 z 5

Reportér Reportér Sandra Brown

Tak v půlce knihy jsem myslela, že už nebude co číst a nakonec pecka. Opět se autorce podařilo mě dostat.

24.10.2021 5 z 5