Ellkarka - Příspěvky

Mysterium TremendumMysterium TremendumS. Rainer

Upřímně jsem nevěřila, když jsem zjistila, že tato kniha vyjde.
Žiju kousek od Horní Bečvy a teď v létě tam jezdívám na přehradu. Je úplně jiné kafe číst knihu z prostředí, které znáte na vlastní kůži.
Hodně jsem se v knize našla... Miluji umění. Obrazem, kterým se hlavní postava inspirovala, je umístěn v Kroměříži, kde jsem trávila v dětství každé prázdniny. Vidím teda knihu spíš zkresleně a sentimentálně, a kdybych prostředí neznala, vnímala bych ji jinak.
Zamilovala jsem si ji. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, což se mi u knihy do takové míry nestalo. Popis krutých scén byl velice živě vykreslen a já zatínala zuby hrůzou. Jako bych vše viděla svýma očima.
Co se týče konce, čekala bych ho jiný. Upřímně jsem ho nepochopila, tak jak bych si přála nebo bych chtěla nějaké potvrzení, že jsem ho pochopila správně. Trochu Minefuck.
Co se týče kampaně a dokumentu. Přehnané. Zbytečně akorát knihu poškodila. Dvě osoby z dokumentu znám dokonce osobně a řekněme, že mám na to svůj názor.

22.07.2015


Harry Potter a kámen mudrcůHarry Potter a kámen mudrcůJ. K. Rowling

Harryho obdivuju, už od svých šesti let z filmových pláten a teď ve svých patnácti letech jsem se konečně přesvědčila, že o něm musím poznat všechny ty knižní detaily, které film nemá šanci zachytit. A teď můžu konečně vítězně křičet: ,,Ano!" Protože příběh Harryho je to nejkouzelnější, co znám. Ano, i ve svém pubertálním věku se rozplývám a lichotím této pohádce, kterou jsem měla přečíst už dávno ve svým šesti letech.
Come to me other parts!

26.03.2015


Vražedná pomstaVražedná pomstaS. Collins

Úžasná kniha a další legendární pokračování Hunger Games. Myslím si, že speciálně v tomto dílu bylo obzvlášť hodně překvapení a zvratů. Snad se tím autorka snažila o to, aby knížka zapůsobila i přes velkolepí první díl.. No musím říct podařilo se. :)

30.03.2013


DeliriumDeliriumL. Oliver

- Neobvyklé "postapokaliptické" prostědí, které se tak na první pohled nemusí zdát. Přísný režim a nová pravidla.
- Kniha byla příjemně čtivá, občas napínavá a hlavně zamilovaná. Mohli jste si přečíst nespočet momentů, které vás hřáli u srdíčka a nenuceně jste se uculovali. A povzdychovali, jak může být svět tak nespravedlivý.
- Taky jsem zaregistrovala, že se autorce vytýká, že se moc rozepisuje, jednoduše používá dlouhé popisy. Mně to nějak nevadilo a moc jsem si toho ani nevšimla, ale po uvažování se můžu k této vítce možná i trochu naklonit.
- Taky jsme se nemohli vyhnou ani šoku, který se konal na konci knihy. Mě málem urval srdce.

18.06.2014


Podivuhodná cesta  fakíra, který uvízl ve skříni z IKEYPodivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni z IKEYR. Puértolas

Větší absurditu jsem nikdy nečetla, ani nikde na ni nezarazila. Fantaskní zpatlanina, která se četla zatraceně dobře. Děj měl spád a kapitolky rychle ubíhaly. "Humor" tohoto typu není pro každého a mě samotné se dostával pod kůži postupně. Příběh mě neskutečně bavil a svou nepředvídatelností neustále překvapoval. Hlavnímu hrdinovi jsem i začala neskutečně fandit a oblíbila si ho.

16.05.2015


Aréna smrtiAréna smrtiS. Collins

Nikoho asi nepřekvapí, když napíšu, že ta knížka je úžasná. Nepatřím mezi ty co by přelouskali knížku za pár dnů nebo za večer, ale u téhle se mi to povedlo. Už se nemůžu dočkat, až začnu číst nový díl :)

02.02.2013


Na útěkuNa útěkuR. Ward

Nádherná knížka a strhující konec, který jsem vůbec nečekala. Šok. Rozhodně doporučuji, stojí za přečtení.

02.02.2013


Milion sluncíMilion sluncíB. Revis

Nechápu, jak se to autorce povedlo, ale tenhle díl hýřil překvapeními. Musím doporučit všem, co četli první díl. Já jsem z prvního nebyla vůbec nadšená, ale i tak jsem se rozhodla číst druhý a rozhodně toho nelituji a těším se na další pokračování. Však sama autorka na konci knížky říká, že díky její agentce kniha vznikla, a že ji přinutila přijít s ještě lepším nápadem, než původně.

09.03.2013


Hra lžíHra lžíS. Shepard

Konec mi přišel hrozně utržený. Je to sice série na víc dílů, ale celou knížku nás autorka napíná, jak to skončí a my se to stejně nedozvíme a musíme si přečíst další díl. Knížka se pěkně četla, to musím pochválit.

12.05.2013


DrakieDrakieS. Jordan

Dávám spíš 3,5 hvězdičky.. Hezký příběh, ale asi jsem se do něho nemohla nějak vcítit, ke všemu to skončilo všelijak, takže mi asi nezbývá nic jiného, než si přečíst další díl. Upřímně nevím jestli ano. :D Dokonce mi i jedna věta připomněla Stmívání: ,,A tak se lev zamiloval do jehňátka." Není to tak přesně, ale nechci to říkat. :) Pro překvapení. Asi mi tam chybělo více napětí nebo jsem od toho očekávala něco víc, když jsem četla recenze a komentáře na knihu, zmiňovalo se, že má knížka smutný konec. To sice měla, ale pro mě asi ne tak dostatečně. :DD Jsem divná.. Asi jsem tak trochu lpěla na tom, že to má pokračování a všechno se zas zpraví.

06.05.2013


Spřeženci nociSpřeženci nociD. Shan (pseudonym)

Konec byl..ehmm.. nedokončený, ale co! Autorovi už asi bylo jasné, že když se čte už osmý díl, tak nám ani nebude vadit, když hrábneme po dalším. A mě to vůbec nevadí a už se těším. Na Darrenovi (autorovi) se mi hrozně líbí, že můžeš číst další díl ságy klidně po roce a i přes spostu postav na které zapomeneš je znovu nenápadně v textu přiblíží a připomene. Jinak musím pochválit další díl s překvapením a dobrodružstvím. Sága je taková moje stálice ke které se vždycky ráda vracím :)

18.05.2013


Terapie láskouTerapie láskouM. Quick

Kniha mi přijde nenucená, jak z reálného života. Někdy donutí i k pousmání svou vtipností. Napíná nás až do úplného konce. Zkráceně: Milé čtení :)

09.07.2013


Všechny barvy ZeměVšechny barvy ZeměB. Revis

Knížka je úžasná, napínavá, nepředvídatelná, nevím, jak bych ji popsala. Ano, chválím ji. Musím se, ale pozastavit nad tím, jak dlouho jsem ji četla. Dost dlouho i na mě a nebylo by to tím, že by jsem si odkládala to nejlepší donekonečna. Svojí nečekaností a překvapeními mi přišla chvílemi opravdu naivní. Nehledě na konec knihy. Kdo by to byl čekal? Kdo ví, sám si domyslí. Jednoduše mi přijde, že se do toho autorka moc zamotává a spolu s tím i čtenáře. Snažila se do toho dát až nemožné. A nebudem si nalhávat je to pořád obyčejná YA s milostným trojúhelníkem a proto si myslím, že té krve být tolik prolito nemuselo.

19.09.2013


Zabijáci úsvituZabijáci úsvituD. Shan (pseudonym)

Tak tolik šoků a nervových zhroucení v jedné knize jsem ještě nezažila. Slzičku jsem sice neuronila, ale tolik napětí jsem nezažila snad nikdy. Shane ty pometlo, to mi nedělej!

20.12.2013


NávnadaNávnadaK. Messum

Skvělá "relaxace". Až neuvěřitelné napětí propletené jednotlivými scénami a když už si myslíte, že všechno skončí, začne to být ještě víc napínavé a znovu dokola. kniha se mi opravdu líbila a pro milovníky hororů ji vřele doporučuji. Knížka je poměrně malá a rychle se čte. Navíc vám poskytne skvělý pohled na odlišný svět. A potvrzuje se pravidlo, že by jste neměli dávat na vzhled knihy! :D

19.03.2014


KřídlaKřídlaA. Pike

Tak nevím. Začátek mi přišel hrozně dětinský.. a ani jsem neměla chuť číst dál a to jsem se na tu knížku tak těšila.. možná, kdybych ji dočetla, tak změním názor, ale do budoucna to už číst nehodlám.

02.02.2013


Erebos – Hra, která zabíjí!Erebos – Hra, která zabíjí!U. Poznanski

Hned jak jsem si přečetla obsah věděla jsem, že je to něco pro mě. Nešlo se od knížky odtrhnout..velmi mě natchlo nápad napsat knihu o PC hře.. zážitky z prvních levelů a ještě lepší propojení se skutečným životem. O to víc jsem ještě žasla nad tak propracovaným a skvělým koncem. :)

04.02.2013


Zloděj bleskuZloděj bleskuR. Riordan

Když jsem byla trochu mladší musím říct, že mě knížka hodně bavila, ale jak jsem ji vzala po dvou letech do ruky přišla mi už jako lehčí čtení. Překvapil mě hodně mladý hrdina (12 let),ale to se dá snadno přehlédnout. Nápad dobrý. Odhadovala bych to spíš pro kategorii 10-13 let .. ale knížka se pěkně četla a asi si přečtu i další díly. PS: Ispiraci k přečtení jsem dostala díky filmu, který jsem viděla a líbil se mi. Nelituji, že sem ji četla. Knížka je rozhodně mnohem lepší než samotný film.

04.02.2013


Autorka ságy Stmívání - komiksAutorka ságy Stmívání - komiksS. Meyer

Stručné. A pro fanynky stmívání hezké ke zpestření. Já stmívání nečetla a ani nejsem fanoušek filmů. Začala jsem to číst jen ze zvědavosti. A k donucení dočtení mě vedlo jen, že komiks měl okolo 70 stránek.

05.02.2013


Případ trhače jahodPřípad trhače jahodM. Feth

Zamilovala jsem si ji. Ohromil mě pohled vraha a i když bych asi neměla tak sem mu tajně fandila..

06.02.2013


Loď mezi hvězdamiLoď mezi hvězdamiB. Revis

Originální nápad prostředí, kde se děj bude vyvíjet. To musím moc pochválit. Plno zápletech u kterých se nešlo nudit. Ovšem zklamal mě konec.. nějak jsem už na začátku knížky očekávala, kdo bude vrahem. Každopádně, krásná knížka a skvělé čtení.

12.02.2013


Střípky dušíStřípky dušíM. Lindsey

Nádherný příběh. Ze začátku jsem se trochu lekla, protože knížka začínala tím, že Lenzi slyšela hned hlasy. To mi přišlo trochu hrr.. hrr :D
Je to taková romantická duchařina. Zak, Lenzin přítel je sladkej kluk s dolíčkama, co by ji chtěl pořád chránit a pomáhat jí a na druhé straně Alden kluk, kterého milovala po celé své předešlé životy a cítila k němu pouto, které k nikomu jinému. Je těžké fandit jen jednomu :D Vím zní to až příliš sladce, ale je to krásný příběh, doporučuji.

28.04.2013


Tweety s cityTweety s cityE. Rudnick

No do této knížky jsem moc nadějí nevkládala už jen proto, že byla psaná formou tweetů, e-mailů a blogů. To ti příběh dokupy moc nedá a ani si tak nepočteš i když musím ocenit originalitu. Dočítala jsem jen z donucení, že se to čte tak rychle :DD Je to opravdu, ten klasický dívčí románek..Láska, láska, láska, ale musím říct, že menčí čtenářky by to možná bavilo. Zvlášť některé, které knížky moc nebaví a chtějí něco oddechového. Mě ale připadalo jako by jsem si četla cizí facebookovou (twittrovou) zeď. A to mě vůbec nebaví..

15.05.2013odpad!


Milý JohneMilý JohneN. Sparks

Nádherná kniha s nádherným koncem. Co jiného čekat od Nicholase Sparkse? Ale musím uznat, že Johna jsem někdy měla chuť profackovat. Tak lehce. Zatím jsem ale pořád nepochopila jednu věc. Já jsem nebrečela? Co to se mnou je? I když byl tak úžasný konec? Jsem divná, musím se s tím smířit. Rozhodně tuto knížku ale doporučuji a jestli na ni někde narazíte neváhejte a přečtěte si ji. Musím se přiznat, ale já film ještě neviděla. Takže se na něj už moc těším. Co jsem slyšela, tak kniha a film končí jinak, tak jsem zvědavá.

29.05.2013


ZavrženýZavrženýB. Fitzpatrick

Kniha se mi začala líbit čím dál víc...
Začala jsem číst v obavách a postupně se probojovávala, až se mi to začalo líbit.
Co jsem četla jinde, byla kniha totiž hodně přirovnávána ke Stmívání.
Až později se začalo něco zajímavého dít. Taky mi přišlo, že hlavní hrdinka nemá moc rozumu. Začínají se okolo ní motat, tak pěkní kluci a ona se furt ofrňuje, že jsou takový a makový.

28.06.2013


Síla vzdoruSíla vzdoruS. Collins

Kniha už není tolik zajímavá a poutavá, jak předešlé. V téhle už jen vrcholí boj rebelů a vzbouřenců. Kniha ve mě vyvolává spíš nostalgické vzpomínky na celou sérii. Celkové shrnutí: Mohla jste podat lepší výkon vojáku Katniss Everdeenová!

09.07.2013


Simpsonovi - Hokus Pokus BrutalběsSimpsonovi - Hokus Pokus BrutalběsM. Groening

Celkově knihu hodnotím pozitivně, sice mi nic nedala, ale i nic nevzala. No, možná těch pár hodin, co jsem ji četla. Smějící se.

18.10.2013


ProcitnutíProcitnutíP. Kopl

Tleskám, konečně něco z rodného prostředí.
Příběh se ze začátku ubírá klasickým stereotypem. Šikanovaný, osamělý kluk zemře a začne vám vyprávět příběh. Jo, to známe, už v tolika podobách.
Měli bychom dávat šanci i českým autorům.
Myslím si, že neprohloupíte, když si komiks přečtete.

17.11.2013


Chladné ostříChladné ostříF. Gehm

Nějak čtivé to nebylo, i když se toho odehrávalo celkem dost. Konec mě úplně zarazil. A musím říct, že příběh byl zakončený pěkně. Myslím, že mi tím i změnil pohled na knihu a nechala jsem se jím ovlivnit na hodnocení.

13.01.2014


Monument 14Monument 14E. Laybourne

Knihu hodnotím opravdu čtivě. Já jsem se u čtení moc bavila. Jednoduše je napěchovaná příběhem. Konec byl dá se říct otevřený. Možná pro někoho šokující. Já jsem si prostě zase jen vzdychla a řekla: ,,Vypadá to na další díl!"

01.02.2014


1 2