ellescorpio ellescorpio komentáře u knih

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Stále vysoká úroveň, ale byly i lepší díly. Úplně mi nesedlo stálé střídání dějové linky s Pennem, místy to bylo až rušivé a dost mě to rozčilovalo.

10.06.2021 4 z 5

Skála Skála Peter May

Tak já půjdu proti proudu a zatímco z Akta Enzo jsem byla opravdu nadšená, tak tohle mě teda nechytlo. Začátek a konec skvělej. To mezi tím mě fakt nebavilo, zejména historky z dětství. Jak už tu někdo psal, je to spíš román než thriller. Z detailů o lovu guga se mi teda solidně zvedal žaludek a říkala jsem si, že škoda, že tam zůstal jen jeden z výpravy. Po dočtení konce chápu, že ten dlouhej popis týhle nechutný akce tam prostě být musel. Možná ještě někdy dám šanci pokračování, ale Francie s Enzem je mému srdci bližší.

21.05.2021 2 z 5

Kremelská kandidátka Kremelská kandidátka Jason Matthews

(SPOILER) Uf, to byla jízda! Celou dobu jsem si říkala, že tohle určitě nedopadne dobře, když je to poslední z trilogie. Užuž to vypadalo dobře, ale těch posledních dvacet stran... Ach jo, fakt mi Dominiky bylo líto, ještě ta poslední depeše, brrr. Nejvíc se mi z trilogie líbil Palác zrady. Výborně se četly všechny tři, je znát, že autor ví, o čem píše. A recepty z celého světa miluju!! Některé určitě vyzkouším!

16.05.2021 5 z 5

2100 ásan - Kompletní jógové pozice 2100 ásan - Kompletní jógové pozice Daniel Lacerda

Naprosto skvělá kniha, spise si myslim uz pro nekoho alespon stredne pokrocileho, kdo si chce obohatit vlastni praxi modifikacemi praktikovanych pozic a novymi pozicemi. Knizka je pro me opravdu velmi prinosna a koupe rozhodne stala za to. Mozna bych ocenila vetsi format s vetsimi obrazky.

03.05.2021 5 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Celou knihu jsem měla problém s tím, jak je psaná přímá řeč a na začátku jsem měla chuť to odložit. Místy mi pily krev moravské obraty jako “počkám tě” nebo spisovné koncovky ve vulgární řeči. Byl mi sympatický hlavně Karim, ale je znát, že to je staré skoro pětadvacet let (nicméně ve své době to musela být pecka), popisy bitek mi evokují akční filmy z devadesátek, absence techniky je také úsměvná. Zápletka naprosto neuvěřitelná. Celou dobu jsem se nemohla začíst a fakt se mi ulevilo, že už je konec. Začátek nebyl špatný, ale postupně mě to bavilo méně a méně. Ve své době to asi musela být pecka, dneska už to wow efekt nevyvolá.

05.04.2021 2 z 5

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

Neotřelé, skvěle vtáhne do děje. Trochu mi to připomínalo Prokletý ostrov.

04.04.2021 4 z 5

Kosti v písku Kosti v písku Kathy Reichs

Moje první setkání s autorkou a určitě ne poslední. Jen jsem se chvílemi ztrácela ve jménech.

17.02.2021 4 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Za mě nejlepší Minier. Famózní.

11.02.2021 5 z 5

Řád Řád Daniel Silva

Už podruhé mám u posledních knih Silvy problém s tím, že první půlka je naprostá pecka aspirující na jeden z nej počinů autora a druhá je naprosto neuvěřitelná. A nebaví mě, jak v každé knize je snad do písmene totožný popis osob Ústavu a Gabriela Černého září. Chápu, že pro někoho je to první kniha, ale mě úplně nebaví to číst po dvacáté. Zároveň mě zarazilo, že na začátku knihy Gabriel není úplně dobrý střelec a Chiara střílí lépe a na konci už je zas výtečný... Velké plus naopak za historickou čast.

26.01.2021 4 z 5

Devadesátky! Devadesátky! Johana Fundová

Nápad-super. Provedení-zklamání. Neucelené, neobjektivní. Taková koláž bez nějaké linky. Témat, fotek je nespočet (patrno i z diskusní skupiny) a pro mě by bylo zajímavější více vytěžit z tématu a materiálů, místo fůry nostalgických vzpomínek. Autorčiny texty mi to odfláknuté, stylisticky taky žádná hitparáda, jak sloh na základce. Vadily mi různé rámečky, kvůli kterým text absolutně nenavazoval a při přechodu na další stránku to nemělo hlavu patu. Hvězdičku navíc dávám za fotky.

17.01.2021 3 z 5

Dobrodružství Sherlocka Holmese Dobrodružství Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Pro mě velké překvapení. Trochu jsem se bála, že to bude psané starším jazykem a četlo se to jedna báseň, neskutečně vtipné, nadčasové, opravdu jsem si to užila a určitě si přečtu ještě nějakého dalšího Sherlocka.

06.01.2021 5 z 5

Triptych Triptych Karin Slaughter

Kniha mě vůbec nechytla, ne a ne se začíst a ač jsem se snažila, odložila jsem ji, protože nebyla chuť pokračovat. A to se mi teda hodně dlouho nestalo.

19.12.2020 2 z 5

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

Moje třetí z řady akta Enzo a líbila se mi nejméně. Nesmírně mě irituje, jak každá super kost o 30 let mladší než hlavní hrdina neprahne po ničem jiném než dostat do postele padesátníka s culíkem. Přemýšlím, zda mohl autor vymyslet něco asexualnějšího než culík v tomto věku. Ne, pane Mayi, většina žen by vzala do zaječích. Nebo nůžky do ruky.

26.11.2020 3 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Nemastné, neslané. Po přirovnání k Bryndzovi a Marsons jsem byla hodně natěšená-tak ani omylem. Nezáživné, ne a ne se začíst a vůbec mě to nebavilo.

01.11.2020 2 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Opět povedený kousek. Jednička skvělá, dvojka mě vůbec nebavila, ten Avy šamstr mi dost pil krev a do třetice zase super. A seržant Lively byl úžasný!

04.10.2020 4 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Pořád nevím, co přesně mi na knize nesedí. Přišlo mi, že mě to vůbec nevtáhlo do děje a jako bych to pozorovala na plátně. Dost mi chybělo vysvětlení motivů, pohnutek a myslím si, že je v knize fůra nevysvětlených míst (s tím jsem trochu měla problém i u prvního dílu). Žádná z postav mi není sympatická. Kniha mi přijde neosobní. Je mi jasné, že pro překladatele musí být oříšek správně zvolit tykání/vykání, když je originál anglicky, kde to není rozlišené, ale fakt mi přijde děsně divný, aby si parťáci vykali. Kor v US, kde bývají jak siamská dvojčata.

10.09.2020 3 z 5

Dokonalá oběť Dokonalá oběť Emma Kavanagh

Autorka píše skvěle, je to poutavé a dobře se to čte. Minus je, že jevšechno neuvěřitelné, nepravděpodobné, ať už co se týče děje, policejních postupů, získávání informací, zkrátka to moc běží předvídatelně a bez komplikací. A neskutečně mi šlo na nervy, jak se téměř na každé stránce vyskytlo "zazubil se".

14.08.2020 3 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

(SPOILER) Tenhle díl se mi líbil nejméně. Lottie mi neuvěřitelně drásala nervy svou neschopností, xanaxem a chlastem, celá vesnice mrtvých a na konci jsem se fakt musela soustředit kdo má s kým nemanželský dítě a kde skončilo a kdo s kým je jak příbuzný.

10.08.2020 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Je znát, že je to prvotina. Námět spíš na povídku a nepříliš originální. Další knihy už jsou mnohem povedenější.

12.07.2020 2 z 5

Zbytečná oběť Zbytečná oběť D. M. Pulley

První půlka skvělá. Mělo to spád, bylo to napínavý a připomínalo mi to Odložené případy. Druhá půlka zpočátku nudná a poté naprosto neuvěřitelná.

12.07.2020 3 z 5