ellescorpio ellescorpio komentáře u knih

Nečistá hra Nečistá hra Victor Methos

Ačkoliv z dvou předchozích knih autora jsem byla nadšená, tohle bylo fakt zklamání. Neskutečně nesympatická obhájkyně, která mi pila krev svým chováním od první stránky. Konec těžko uvěřitelný. Špatný překlad, kde je tykání na místech naprosto nevhodných. V knize je asi 100x “kámo” a “zazubil se”, což mi fakt šlo na nervy. Škoda, snad bude další kniha autora zase slibný kus jako ty předchozí.

30.01.2022 3 z 5

Bílá tma Bílá tma Danielle Girard

První půlka se zdála velmi slibná. Druhá se dost táhla, fůra jmen, navíc časté střídání oslovení jménem a příjmením, čímž se mi postavy dost pletly. Konec neskutečně přitažený za vlasy.

27.01.2022 3 z 5

Kmotry Kmotry Camille Aubray

Prijemne prekvapeni a zarazi me zdejsi nizke hodnoceni (na good reads ma 4,1/5). Skvela rodinna saga nekolika generaci, silnych zen, rodinnych osudu a nejruznejsich charakteru. Moc me bavila, italska mafie a New York je moje oblibene a navzdory tloustce prectena za dva dny. Poslednich cca 50 stran se trochu tahlo, takze za to hvezda dolu.

20.01.2022 4 z 5

Letiště Letiště Arthur Hailey

Jako první jsem od autora četla Hotel, který mě opravdu nadchnul a Letiště pro mě bylo ve srovnání s Hotelem trochu zklamání. Na druhou stranu je to nesmírně zajímavý pohled do historie, přijde mi úplně neuvěřitelné, že dřív byl zcela normální totálně punkový přístup. Žádná kontrola zavazadel, černí pasažéři, prodej životních pojistek, neskutečná zodpovědnost dispečerů a nulová automatizace.. A přitom to není zas tak dávno!

01.01.2022 3 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Od Skrytých karet nejlepší kousek. Nástupce Dawsona mi úplně k srdci nepřirostl, takže bych klidně nějaký další prequel uvítala. Kniha se mi moc líbila, přečteno za dva dny.

28.12.2021 5 z 5

Poslední tah Poslední tah Mary Burton

(SPOILER) Nápad dobrej, provedení poněkud kulhalo na obě nohy a autorka se bohužel nevyhnula snad všem klišé. Začátek velmi slibný, pak se bohužel začala objevovat velká, opravdu velká fůra chyb a nelogičností v textu (např. ovdověl před 21 lety a o stránku dál dal nové ženě prsten ke 20. výročí svatby před třemi lety. Nové ženě bylo tohoto času 39 let. Takže si ji bral, když jí bylo 16 a byl ženatý?). Následně asi šestistránková milostná scéna - v thrilleru? Dočteno, další knihu ze série už pokoušet nebudu a hodnotím 50 %.

16.12.2021 3 z 5

Smrtihlav Smrtihlav Franck Thilliez

Ve srovnání s následujícími díly série je u autora patrný obrovský progres, místy jsem měla pocit, že to asi autor jasně viděl ve své hlavě, ale na papíře to bylo nedotažené a útržkovité. Dost mi vadilo vyprávění v ich formě, od které naštěstí upustil a co mi neskutečně šlo na nervy byly tři tečky …, které byly na každé stránce aspoň pětkrát. Obrovské plus ovšem za zajímavé informace o hmyzu, rešerše musela dát fůru práce (ostatně jako u řady dalších autorových knih). Takže sečteno podtrženo fajn čtení s moc zajímavým námětem, ale novější kousky ze série jsou o mnoho lepší.

13.11.2021 4 z 5

Slavnost bezvýznamnosti Slavnost bezvýznamnosti Milan Kundera

To byla taková krása. Tolik pasáží k zamyšlení na tak malém prostoru, tak nádherný jazyk, tak břitké a kritické myšlenky spolu s lehkostí, jakou je to psáno, jsou pro mě v kontextu s tím, v kolika letech to Kundera napsal, skoro neuvěřitelné. Určitě se k ní budu vracet, je to nádherné čtení a dozajista objevím další myšlenky, které mi při prvním čtení unikly. Snažila jsem se si knihu šetřit, aby mi vydržela co nejdéle. Už se moc těším na Nevědění.

08.11.2021 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Ze série s Kate zatím nejlepší počin. Četlo se to skvěle, ale přece jen to bylo takové statické a většina knihy založená na rozhovorech a vzpomínkách různých aktérů, fůra jmen a v současnosti se toho zas tak moc nedělo. Něco těžko uvěřitelné (přiznání europoslance). Kladné body za netypické prostředí gay komunity a překvapivý závěr. Výsledně 4*, stále hodnotím o hvězdu níž než řadu s Erikou.

07.11.2021 4 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Skvělý temný kousek. Moc mě bavilo prostředí a to, že když jsem si několikrát myslela, že už je mi vše jasné, tak bylo vše úplně jinak. Jedna z mých prvních audioknih, Pavel a Prokop Rímský to namluvili opravdu famózně a kniha měla díky jejich čtení další rozměr. Nicméně zůstávám u 4*, protože Kruh a Údolí se mi líbily o fous víc.

02.11.2021 4 z 5

Firma Firma John Grisham

Re-reading po mnoha a mnoha letech. Poprvé jsem ji nadšeně četla někdy po miléniu jako teenager (a tenkrát tedy ty technologie nepůsobily jako za krále Klacka) a moc se mi líbila i dnes. Za mě nejzdařilejší Grishamovo dílo. Cca půlku knihy jsem měla jako audio, Martin Písařík to namluvil úžasně a fakt jsem si to skvěle užila. Pro mě je to srdcovka️

29.10.2021 5 z 5

Ještě než spatří Ještě než spatří Blake Pierce

První díl se mi líbil o fous víc, ale kniha se skvěle čte a sérii určitě dočtu. A co mě teda drtí, je to množství chyb, ať už jde o překlepy nebo podivné překlady (tesařské džíny, prošlý týden), stejně tak si myslím, že je zvykem převádět imperiální jednotky do metrické soustavy (ne, nemám páru, jestli je 360 liber moc nebo málo) a to samé o Fahrenheitech. Patrně tím, že to nevyšlo tištěné, ale jen jako ebook, byl náklad značně low costový a na editora už nebyl budget...

31.08.2021 3 z 5

Ještě než zabije Ještě než zabije Blake Pierce

Prijemne prekvapeni! Skvele se cetlo, libilo se mi i prostredi Nebrasky, urcite prectu dalsi v serii. Jen skoda preklepu a hrubek (milna teorie mi zvedla tlak asi na 200/100), ale jelikoz vysla jen jako ekniha, asi se setrilo na korekture textu.

29.08.2021 4 z 5

Bez tváře Bez tváře Rob Ashman

Nebylo to špatný, ale ani nic převratnýho. Není to moc originální, skoro nic mě nepřekvapilo, jako bych už všechny náměty v knize někdy dřív četla. Docela často jsem se zasekávala na různých nelogičnostech. Na goodreads to ale vypadá ne úspěšnou sérii, tak dám možná ještě jednomu dílu šanci.

27.08.2021 3 z 5

Gomora Gomora Roberto Saviano

Upřímně řečeno, pořád nevím, jak tuhle knížku hodnotit. Budu se opakovat, dost už tu bylo řečeno. Je to takový zvláštní hybrid mezi beletrií a publicistikou a postrádala jsem nějakou dějovou linku, která by držela kostru díla. Ze začátku jsem byla nadšená, ale u kapitoly Direktorium, kde byly šílené výčty jmen, názvů jsem měla fakt krizi, ale vzhledem k tomu, kolik to autora muselo stát sil (a co po zveřejnění následovalo - takže to asi fikce fakt nebude), jsem si řekla, že to dočtu. Střídají se opravdu brutální pasáže, kdy tuhne krev v žilách, s těmi hodně lyrickými, které mi daly dost zabrat. Je mi jasný, že pro našince neznalého jmen a lokací bude dopad jiný, než pro lidi z dané oblasti, kteří pod tím výčtem vidí konkrétní postavy a místa. Nicméně i tak je pro mě kniha opravdu šokující - ať už se týče praktik, módy, odpadů...

07.08.2021

Dobrý ročník Dobrý ročník Peter Mayle

Velké překvapení, úžasná letní oddychovka. Pro mě hattrick-víno, jídlo a nádherný vesnice, kde jsem byla, prostě boží kombinace. Zatímco někoho dle komentářů neustálé popisy jídla nudily, já si to fakt užívala. Určitě se k ní ještě vrátím, na léto k vínu je to dokonalé :-)

23.07.2021 5 z 5

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Čekala jsem naprostou pecku. Prý druhý Já, Poutník. No tak to ani omylem. Většině špionážních thrillerů nesahá ani po kotníky a je to, ale naprosto neuvěřitelnej béčkovej brak.

17.07.2021 2 z 5

Vrahova žena Vrahova žena Victor Methos

(SPOILER) 4,5* Skvěle se to četlo, neotřelý námět, mám ráda právnické prostředí, kterého je tu také dost, i se mi líbilo, že se to odehrává ve Vegas, ale třikrát jsem měla problém s uvěřitelností. Poprvé v půlce, při odhalení pachatele, podruhé při jeho sesypání u obhajoby a potřetí na samém konci. Na čistých pět hvězd to proto není.

13.07.2021 4 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Jak s odstupem od přečtení čtu komentáře, utvrdilo mě to v tom, že jsou dva tábory: kdo přečetl na jeden zátah celou trilogii, 5* a OMG, to je boží. Kdo četl (stejně jako já) knihy v době, kdy vycházely a má mezi každým dílem rok (a desítky jiných knih) má max 3* a WTF, co to je za maglajz a proč tam nebylo žádný resumé a připomenutí minulých dílů (to dělá třeba Ahnhem a je to super!). Škoda, že jsem nečetla najednou celou sérku, dle komentářů to asi mohlo být super.

05.07.2021 3 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Fakt příjemný překvapení. Po třetím díle série, který byl fakt bída a hlavní hrdinka mě neskutečně vytáčela, jsem váhala, zda jít do čtyřky. A dobře jsem udělala, bylo to super, přečteno jedním dechem a ze 4 knih autorky se mi tato líbila nejvíc.

05.07.2021 5 z 5