ElleNora ElleNora komentáře u knih

Plavba Jitřního poutníka Plavba Jitřního poutníka C. S. Lewis (p)

Děj byl velice čtivý. Líbilo se mi, že postavy měly i horší chvilky, přestože na Eustace nikdo neměl. V tomto dílu se navíc odehrává pro mě to největší dobrodružství od začátku do konce.

12.02.2019 5 z 5

Princ Kaspian Princ Kaspian C. S. Lewis (p)

Pro mě jeden ze slabších dílů série. Zdálo se mi, že ve filmu se toho stalo dokonce víc, možná proto jsem trochu zklamaná.
Jsem ráda, že na začátku se sourozenci dost handrkují a mají dostatečný prostor. Ale byla bych radši, kdyby i samotná bitva byla trochu delší.

12.02.2019 4 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Lewis opět nezklamal! Přečetla jsem jedním dechem, jak mě kniha vtáhla do děje. Už od začátku je tu několik záhad a podivných událostí, jejichž logické vysvětlení je vlastně docela jednoduché. Moc jsem si užila Aslanovy chvíle, které jsou jako vždy velmi majestátní a plné mouder.

02.02.2019 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Čekala jsem, že v knize toho bude mnohem víc než ve filmu, ale spletla jsem se. Na druhou stranu jsem již dlouho nezažila film, který by natolik kopíroval knihu, což je samozřejmě úžasné.
Bylo to rychlé čtení, do kterého jsem se okamžitě začetla. Líbí se mi, že autor nevykresluje děti pořád v nejlepším světle, přece jenom každý má své chyby. Ke knize se bude i nadále ráda vracet, to vím jistě.

02.02.2019 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Kniha potěší hlavně fanoušky a znalce ságy, a to kvůli zmínkám o pozdějších dílech. Vyprávění jsem si proto užila, bylo mi líto, že skončilo tak krátce, i když mě potěšilo vysvětlení původu tajemné almary.

27.01.2019 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Knihou jsem byla příjemně překvapená, přečetla jsem ji za dva večery, neboť jsem se od ní nemohla odtrhnout. S radostí jsem vše prožívala s Elizabeth, kterou jsem si nemohla nezamilovat hlavně kvůli nebojácnosti a neochotě se podřídit všem výše postaveným. Jsem přesvědčená, že se v budoucnu ke knize vrátím.

24.01.2019 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Na Wertherových dopisech mě jedna věc mrzela. Vždy psal jen o sobě. Vím, že je to kniha o něm, ale občas mě zamrzelo, že se nezajímá o přítele Viléma, který by byl jistě i v dnešní době oddaným přítelem.
Navzdory tomu mě kniha zasáhla. Přemýšlela jsem na myšlenkami v dopisech, některé byly skutečně zajímavé. Zajímalo by mě, jak to dopadlo s Lottou a Albertem, ale to už se nikdy nedozvím.

19.01.2019 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Na začátku jsem musela číst dlouhá souvětí několikrát, abych pochopila, o co vůbec jde. Ale od druhé půlky už jsem se začetla a zajímalo mě jen, jak vše skončí. Konec nezklamal, ale rozhodně přinesl téma k zamyšlení.
V knize nejsou postavy, které by si někdo hned zamiloval. Hlavně George mi zpočátku přišel až moc panovačný, ale jsem ráda, že se vše vysvětlilo.
Rozhodně mi jedno přečtení stačilo.

30.12.2018 2 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Krásná odpočinková kniha, která skrývá mnoho poznatků o životě. Chvíli trvalo, než jsem se do ní začetla, ale nelituju. Vcítila jsem se do hlavní hrdinky, možná kvůli životní situaci, ale myslím, že každý si tam najde to své.
Je to ten typ knihy, který nejde přečíst za jeden večer (nejen kvůli délce). Mě samotné to trvalo dva týdny, ale díky tomu jsem nad ní mohla pořádně přemýšlet.

29.12.2018 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Nejprve jsem viděla film, ale když jsem v knihovně narazila na knihu, ani vteřinu jsem neváhala. A nezklamala mě.
Děj je popsán pohledem psa, který se snaží všemu porozumět, ale hlavně najít své poslání. A přestože je kniha dost smutná, připadala mi skutečně nádherná.

20.12.2018 5 z 5

Othello Othello William Shakespeare

Příběh byl zpočátku dosti zmatený, takže jsem se trochu ztrácela. Ale po vymotání jsem se ponořila do děje. Kvůli slovům a intrikám se stala ze hry tragédie. Je to poučné, naznačuje to, že komunikace je dost zanedbaná a to i v dnešní době.

07.10.2018 2 z 5

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

Hra se mi četla o mnoho lépe než jiná Shakespearova dramata, v ději jsem se vyznala. Bylo zajímavé sledovat, co dokáže jeden lístek mandragory nadělat zmatku.
Hezký kontrast vytvářelo představení řemeslníků, které samozřejmě pobavilo.

07.10.2018 3 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Děj byl poutavější než u prvního dílu Kroky vraha a líbil se mi i mnohem víc, jelikož jsem vraha tak lehce neodhalila. Zklamala mě podobnost obou detektivek. Celkově mě kniha zaujala.

01.09.2018 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Kniha se mi hezky četla, cítila jsem nutkání pokračovat dál. Rozuzlení mě však nešokovalo, vrah mě napadl chvíli před koncem. Postavy mužů mi přijdou vykresleny vesměs ve špatném světle, samozřejmě až na kriminalisty, zatímco ženy jsou většinou připoutány k mužům. Bylo mi líto druhé oběti, tu jsem si zamilovala. Na druhou stranu, mě druhá vražda překvapila, což jsem uvítala. Rozhodně si přečtu i další knížky od této autorky.

23.08.2018 4 z 5

Neviditelná knihovna Neviditelná knihovna Genevieve Cogman

Kniha mě rychle vtáhla do děje, ani nevím jak. Hlavní hrdinka je jako agentka Knihovny vyslána na nebezpečnou misi se studentem, který má tak trochu svá tajmství. Sama jsem přemýšlela, kdo je skutečný nepřítel a kdo chce skutečně pomoct. Děj měl správný spád, takže jsem se rozhodně nenudila. Myšlenka zachránit knihy před lidmi mě správným způsobem zaujala, takže si plánuju přečíst i další knihy z trilogie.

24.06.2018

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Na začátku knihy jsem byla trochu zmatená, ale jsem ráda, že jsem na knihu narazila. Zaujalo mě to propojení mezi postavami, o tom se dá hezky přemýšlet. Hned na konci první kapitoly zjišťujeme, že mezi rodiči ve školce je vrah. Potom se vracíme v čase a dovídáme se čím dál víc věcí, které byly skryty pod veselé prostředí ve školce. Oběť vraždy mě překvapila, ale konec byl nakonec povedený.

24.06.2018 5 z 5

Karel IV.: Vlastní životopis Karel IV.: Vlastní životopis Karel IV. Lucemburský

Ve změti jmen a rodinných vztahů jsem se nejednou ztratila, až jsem je nechala být. Karel IV. píše především o bitvách a uzavírání sňatků, člověku dá přehled o tehdejší době.

26.02.2018

Strážci příběhů Strážci příběhů Mechthild Gläser

Připadá mi až neuvěřitelné, jak se kniha může někomu nelíbit. Přečetla jsem ji téměř jedním dechem, bohužel jsem však zloděje neodhalila. Ale kdo ano?
Čtenář je v neustálém napětí. Děj totiž vrcholí, jak v pátrání po zlodějovi nápadů, tak v pohádce, kvůli které vlastně vše začalo.
Nádherně promyšlené.

26.02.2018 5 z 5