ElleNora ElleNora komentáře u knih

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Nezklamalo, pořád jsem cítila nutkání číst dál. A ani mi nevadilo znát pachatele dopředu, vlastně bylo zajímavé sledovat, jak snadno se člověk dostane na špatnou cestu. Erika mi sice moc sympatická není, ale detektivní zápletka vše zachránila.

22.10.2020 5 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Tak konečně jsem si knihu přečetla. Ze začátku mě celá záhada kolem zmizení hodně zaujala, užívala jsem si známé slovní spojení a věty autorky, kterou si pamatuju ještě jako amatérskou pisatelku fan-fikce na Harryho Pottera. Po čase bylo pátrání trochu opakující, nějakou dobu mi přišlo, že se nikam neposouváme.
Naštěstí to konec vylepšil. Moc se mi líbilo odhalení dosud nepoznané stránky Klaudie a zápletka s Alicí. Trochu mě zmátl podivný vztah Klaudie s Oliverem, ale doufám, že dokáží být dobrými přáteli sobě navzájem. Každopádně gratuluju autorce k vytvoření skvělého případu a napětí, které bylo výjimečné.

14.10.2020 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

V malé vesnici střeží lidé spoustu tajemství a inspektor Bergman musí všem přijít na kloub. Tentokrát se řeší víc vražd a je tu otázka, jestli se jedná o více vrahů, čímž autorka děj ještě víc zkomplikovala. Motiv nemá nejdřív téměř nikdo, ale po druhé vraždě to vypadá, že mohl vraždit kdokoli. Přiznám se, že jsem vraha dostatečně včas neodhalila.
Mnoho postav jsem si zamilovala, víme, co je k jejich chování vedlo. Prostě sympatické, čtivé. Těším se na další knihy.

22.09.2020 4 z 5

Boty do nebe Boty do nebe Jarmila Pospíšilová

Taková oddechová detektivka, vraha jsem sice odtušila hned po tom, co jsem se dozvěděla o obětech, ale stejně jsem si knihu užila - především momenty mezi Marií a Klenským. Těším se na další knihy.

21.08.2020 3 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Kniha, jejíž přečtení jsem již dlouho odkládala. Čím děj pokračoval, tím víc jsem chtěla vědět, co bude dál. Líbilo se mi vzniklé přátelství mezi elfem Legolasem a trpaslíkem Gimlim, obětavost Frodových hobitích přátel i vývoj charakteru Boromira. Byla bych radši, aby postavy byly ještě víc propracované, na můj vkus zde bylo příliš rozebráno okolí a cesta.
Těším se na další díly, určitě uvidím smysl ve všem, co autor vymyslel a budu ohromená ještě víc :)

15.08.2020 4 z 5

Mlha Mlha Milena Brůhová

Docela poučné, ale i smutné. Autorka skvěle popsala jednotlivé povahy všech účastníků nehody, jejich vztahy i motivace. Ale doufala jsem, že se dozvím, jak to celé dopadne. Bohužel.

19.07.2020 4 z 5

Vykoupení Vykoupení Martin Goffa

Byla to má teprve první kniha od autora, možná jsem měla začít od začátku... každopádně děj měl spád, líbily se mi všemožné záhady a nečekané zvraty lidských vztahů. Je mi dost líto chudáka psa a malé Moniky, rozhodně si myslím, že se měla na konci dcera ještě objevit, aby byla tahle kapitola trochu uzavřená.
V budoucnu si plánuju přečíst i další díla, myslím, že zklamaná nebudu.

13.07.2020 4 z 5

V šachu V šachu Sandra Brown

Rozhodně čtivé. Většina knihy se odehrává během jednoho dne, kde se ani místo nemění. Přesto autorka dokázala udržet napětí a nakonec přišla i romantika, kterou jsem očekávala. Bohužel mi tolik nezáleželo na osudech hlavních hrdinů, co se stane, jsem očekávala.

03.07.2020 3 z 5

Kočka na plotě Kočka na plotě Jarmila Pospíšilová

Zajímavý příběh plný náhod. Přiznám se, že jsem čekala na větší zápletku, možná nějaký zvrat. Ale na léto posloužila kniha dokonale, to ano.
Autorka navíc píše způsobem, kdy fandím snad každé postavě, jelikož znám její motivace a situaci.

27.06.2020 3 z 5

Skořápky na vodě Skořápky na vodě Jarmila Pospíšilová

Všechny postavy jsou zde vlastně hodné, kladné a vidíme pohled většiny z nich, hlavních postav je tu rozhodně dost. Kniha je taková idylická, odpočinula jsem si. Jen konec byl hrozně rychlý, čekala jsem nějaké vyvrcholení.

23.06.2020 3 z 5

V pekle ptáci nezpívají V pekle ptáci nezpívají Jarmila Pospíšilová

Kniha byla velice oddychová, jsem ráda, že jsem se úplně okamžitě začetla do děje. Začátek byl tedy velice slibný, ale nemůžu si pomoct - čekala jsem větší vývoj vztahů, zápletky. Čekala jsem, jak to dopadne s detektivem v nemocnici, jak se vyvine vztah Hudce s Klenským a jak vyvrcholí Mariino tajné pátrání. Vše jsem si ale užila, jen jsem trochu zklamaná, že se pořád řešily stejné věci a bez nějaké větší pointy.

16.06.2020 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Čtivé, poutavé. Autor celý příběh pojal jako druhou šanci, odvetu, což rozhodně vzbudilo můj zájem. Líbilo se mi soukromé vyšetřování Tristana a Kate, ale i dilema práce/syn. Jen závěr mě trochu zklamal, čekala jsem větší uzavření.

07.06.2020 4 z 5

Reportér Reportér Sandra Brown

Nevěřila jsem, že kniha opravdu může být tak dlouhá - děj se nezdál tak zamotaný, ale autorka překvapila a skutečně to dokázala natahovat pořád víc. Konec byl pro mě skutečně velkým překvapením, trochu se proklínám, že jsem si nespočítala všechny ty roky. Možná by mi pak došlo, že na Jeremym něco nesedí, ale jsem ráda, že jsem si mohla to napětí užít naplno.

16.05.2020 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Za tuhle knihu si vážím Orwella ještě víc. Vystihl lidskou povahu, a i když to může být trochu depresivní a smutné, je v jeho vyprávění kus pravdy. Ke konci dne se člověk stará jen o sebe, donutí ho k tomu třeba mučení, ale je to tak. Navíc i když věříme, že se jednoho dne něco změní, opravdu to nedokazuje vůbec nic.
Je mi líto, jak to dopadlo s Julií a Winstonem, ale oba si přiznali, že nemá cenu dál bojovat.

12.04.2020 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

O papírových městech jsem se dozvěděla až v této knize. Obdivuji autora, jak pojmul příběh a za konec takový jaký, je. Rozhodně toho hodně říká o iluzích, které si udržujeme o ostatních, a jak se jich nechceme vzdát.

20.03.2020 5 z 5

L. N. Tolstoj - Anna Karenina L. N. Tolstoj - Anna Karenina Václav Dušek

I tato převyprávěná verze má něco do sebe. Zápletky rozhodně stojí za to přečíst a je zajímavé sledovat vývoj jednotlivých postav.
Trochu mě mátla jména postav. Většina z nich jich má totiž víc a občas se používají přezdívky, takže mi často trvalo zjistit, o kom se mluví.

15.03.2020 3 z 5

Mezi zrnky kávy Mezi zrnky kávy Cleo Coyle (p)

Děj knihy jako detektivky není tolik poutavý, jde o to si užít i trochu té romance tady. A samozřejmě i té kávy, o které se člověk dozví mnoho zajímavých informací.

02.02.2020 3 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Četla jsem na angličtinu do školy, ale nakonec mě kniha opravdu zaujala. Henryho názory jsem si poznamenala, jeho postava děj skutečně oživila. Co se týká Doriana, bylo skutečně vidět, že se snažil bojovat, ale občas člověk podlehne názorům ostatních a odmítá veškerou pomoc. Konec mě nezklamal, vymyšlený byl úžasně.

10.01.2020 4 z 5

Alexandre Dumas st. - Tři mušketýři Alexandre Dumas st. - Tři mušketýři Václav Dušek

Zpočátku mi to připadalo trochu zdlouhavé, ale asi v půlce jsem se skutečně začetla. Líbil se mi obzvlášť příběh Milady a celá její cesta v Anglii, kdy bylo zajímavé sledovat, co všechno svou svůdností dokáže. Je mi líto d'Artagnanovi lásky, ta si to nezasloužila.

01.01.2020 4 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Krásné čtení, neboť dramat rozhodně nebylo málo. Člověk se z knihy dozví všechno o každodenním životě normální venkovské rodiny. Matky a starší ženy se snaží provdat mladé sestry Dashwoodovy, které jsou si oporou navzájem, jelikož zklamání z lásky potká každou.
Konec byl trochu zrychlený, ale uspokojivý, oblíbené postavy se totiž dočkaly své svatby a zaopatřeného života.

06.11.2019 5 z 5