Ellbereth Ellbereth komentáře u knih

Světla Severu Světla Severu Philip Pullman

Původně jsem si myslela, že je to spíš kniha pro děti, ale i tak jsem si jí odnesla z knihovny domů a po přečtení jsem jí koupila i s dalšími díly. Je to čtivé, překvapivé, i když je to taková poněkud odpočinkovější literatura. Film se mi vůbec nelíbil, protože jsem knihu nejdříve četla. Vadilo mi docela herecké obsazení, naprosto příšerný překlad a i to jak to bylo osekané. Navíc bych řekla, že další díly jsou lepší než první. Příběh je originální, i když na formu projevu si budete muset trochu zvyknout. Rozhodně můžu doporučit.

Ocelové žezlo Ocelové žezlo Juraj Červenák

Tohle se mi opravdu hodně líbilo. Je to originální, neotřelé. Bylo mi i sympatické, že jsem se zde setkala s postavami, které jsem hltala z Krásy nesmírné jako dítě. I když v tomto podání byly poněkud hororovější. Kdo má rád trochu temnější fantasy, určitě by si měl přečíst.

Mlčenlivý Mlčenlivý Christian Jacq

Mohu říct, že knihy z této série se čtou velmi dobře, postavy si oblíbíte, děj taky moc pěkný. Jediné co mohu vytknout je, že když toho od autora přečtete více, tak vám přijde, že už se dost opakuje. Styl je stále stejný, ničím moc už pak nepřekvapí. Tato série se mi z jeho knih líbila asi nejvíce. Pokud rádi čtete o Egyptě, rozhodně doporučuji.

Malí bohové Malí bohové Terry Pratchett

Tohle je pro mě vůbec nejlepší kniha z celé série. Snad kromě prvního a druhého dílu. Líbí se mi, jak vás pod zástěrkou vtipu nutí přemýšlet o víře jako takové. A co se týče hlášek, tak mi neustále zůstává už roky jedna v hlavě: "....mléko bylo tak živé, že by mělo dostat volební právo" :-D knihy Terryho Pratchetta jsou jedny z mála, které mě při čtení rozesmějí nahlas (i mezi lidmi a to pak koukám, jestli na mě nekoukaj :-D). Prostě velký bůh Om v podobně malé jednooké želvy nemá chybu!!! Dá si někdo polévku?

Otec prasátek Otec prasátek Terry Pratchett

Pro mě jedna z nejlepších knih o zeměploše. Doporučuji!

Tygrovo prokletí Tygrovo prokletí Colleen Houck

Zatím čtu a čte se to velmi dobře. Sice je to psáno formou srozumitelnou i pro mládež, ale tak proč ne. Nápad se mi zatím líbí, je to změna. Elfy, trpaslíky, draky a podobnou "haveť" miluju, ale ta velká číča co se mění na sexy týpka je mi taky dost sympatická. Jsem docela zvědavá, kam bude příběh směřovat, protože zatím tedy moc netuším. A už vůbec ne, o čem budou další díly, které mám doma již taky nachystané. Jako oddechovku můžu doporučit.

02.04.2015 4 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Bradbury je jiný, ale je svůj. Doporučuji

Jak přicházejí sny Jak přicházejí sny Richard Matheson

Hodně na přemýšlení....Film byl zábavnější, ale kniha vás zasáhne víc. Můžu jen doporučit,

01.04.2015 5 z 5

Tanatonauti - Cestovatelé za hranice smrti Tanatonauti - Cestovatelé za hranice smrti Bernard Werber

Přiznám se....nedočetla jsem. Téma mě velmi zajímalo, ale tohle jsem prostě tlačila silou a nešlo to.... Tak někomu to asi sedne lépe. Mnohem lépe je podle mě napsána kniha Jak přicházejí sny....

01.04.2015 1 z 5

Ritus Ritus Markus Heitz

Napínavé, promyšlený děj, i když místy trochu ustřelený....ale tak co je to fantasy a běhají tam vlkodlaci. Podle mě rozhodně dvě nejlepší Heitzovo knihy. Umím si to představit i jako kvalitní akční filmek.

Trpaslíci Trpaslíci Markus Heitz

Není to tak špatné čtení, oddechovka. S odstupem času ale mohu říct, že jsem děj knih skoro úplně zapomněla. Myslím, že je to vhodné spíš pro odrostlejší děti. Čte se to dobře, ale Heitz má i o dost lepší knihy. Na relax doporučuji.

01.04.2015 3 z 5

Stíny nad Ulldartem Stíny nad Ulldartem Markus Heitz

Dobře se to čte, nečekejte nic převratného, ale i tak je to dobrý příběh. Další díly bych řekla, že byly i lepší. Musím říct, že narozdíl od Trpaslíků mi tento příběh zůstává stále v hlavě. Doporučuji.

Dracula Dracula Bram Stoker

Toto je snad jedna jediná kniha, která mi přišla horší než film. Myslím tím, ale pouze jeden konkrétní a to Draculu od Coppoly. Na knížce mi dost vadila deníková forma a i zastaralý jazyk. Příběh je dobrý, ne že ne, ale film mi přišel ucelenější než samotná kniha. Myslím si, že Coppola vycházel z knihy maximálně jak mohl a udělal z ní něco lepšího. Ale i tak doporučuji.

01.04.2015 2 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Tak toto už je opravdu jen pro fandy LOTR. A jelikož se mezi ně počítám, tak mě se velmi líbilo. I když musím říct, že jsem četla již třikrát a vždy jsem objevila něco nového. Je tu spousta jmen, opravdu neuvěřitelná spousta a nechápu jak to vůbec mohl dát dohromady. Pokud si to přečtete, osvětlí vám to opravdu hodně mezer, které můžete mít z Hobita nebo Pána prstenů. Za mě určitě ano!

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Jak tak čtu komentáře, tak trochu nechápu.....trilogie Pána prstenů je stěžejní dílo fantasy. Nechápu naprosto jak někomu může vadit to, že knihy jsou příliš popisné. Tak to přeci má být. Autor vytvořil úžasný svět se svojí historií, kartografií, kulturou, jazyky a prostředím. Tím, jak čtete se vám odvíjí Tolkienům svět přímo před očima. Vidíte kudy Frodo a jeho družina jdou, cítíte vůni lesa, lásku i nenávist, strach i odvahu. Pro mě je Pán prstenů naprosto bezkonkureční dílo, přečetla jsem ho již třikrát a určitě se k němu vrátím. Filmy jsou s porovnáním s knihami strašlivě osekané, především Návrat krále. Ztvárnění je výborné to ano, ale jinak je to takový vlažnější odvar. Pan Tolkien je pro mě génius s neuvěřitelnou fantazií. Mohu vřele doporučit!!!
22.6.2015 doplňuji svůj komentář, protože se tu vesele opět množí kritiky, které vypovídají o pohnutí lidských myslí. Chcete akci, akci, akci a násilí!!!! Proboha zamyslete! Copak v životě a v příbězích nejde i o jiné věci než je spád, akce a napětí??? LOTR je i o hodnotách, o tom, že dobro má vítězit nad zlem, je to o lásce k druhému, o lásce ke své zemi, je tam dokonce i ekologický podtext....zamyslel se nad tím někdo z vás kritiků, kteří za tímto vidí jen nudu? Jak hodně se dokáží změnit lidské hodnoty za pár desetiletí.....

Legenda o Brokenu Legenda o Brokenu Caleb Carr

Kniha je docela zajímavé čtení. Není to fantasy jako takové. Spíš přemýšlíte kolik z toho je historie a kolik fikce. Autor uvádí, že kniha vychází z nějaké objevené kroniky, ale nakolik je to ověřitelné, netuším. Kniha se čte dobře, pokud máte rádi historii šmrcnutou lehkou dávku fantasy, tak mohu jen doporučit. Nepatří to mezi mé top knihy, ale jsem ráda, že se mi dostala do rukou.

Quo vadis? Quo vadis? Henryk Sienkiewicz

Toto je kniha, která s vámi zamává. Autor skvěle popisuje starověký Řím, to jak lidé žili. Za sebe mohu říct, že jsem knihu málem zavřela pouze v okamžiku, kdy vypustili v koloseu na křesťany dravou zvěř. Je to skutečné jako celá kniha, proto se mi místy dělalo špatně z toho, co ti lidé museli zažít a jaká zvěrstva byli jiní schopní dělat druhým. Nero je zde opravdu značně vyšinutý "pošuk". Jinak ale mohu doporučit, úžasný příběh.

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Celá série má u mě jedničku s hvězdičkou. Místy je to dost vulgární ale což :-D k těm knihám to tak nějak patří a svým způsobem je to dělá právě takové jaké jsou. A Geralta prostě baštim...pro mě kus chlapa co se jen tak nebojí a není metrosexuál (díkybohu). Jen jsem byla příjemně překvapená, že od třetího dílu to již nejsou povídky, ale souvislé čtení...což jsem zjistila až po pár letech, kdy jsem náhodně přečetla první dva díly. Takže ti co zde hudrují na povídky, by měli číst dál. Za sebe mohu jen doporučit, i když je to asi spíš chlapské čtení :-D

Dračí let Dračí let Anne McCaffrey

Pro mě je celá trilogie moc pěkné čtení. Velmi se mi líbí námět a příběh. To autorka vymyslela skvěle a pokud si k tomu přečtete (možná jako první) Dračí úsvit, tak z toho budete trochu moudřejší :-) Jediné co bych asi trochu vytkla je, že autorka se nevěnuje příliš popisu a píše hodně zjednodušeně. Přijde mi, že mířila zřejmě na mladší ročníky. Ale i tak vřele doporučuji.

Duna Duna Frank Herbert

Duna je pro mě nejlepší dílo sci-fi. Sice to chvíli trvá než se zorientujete, typuju takových dobrých 50 stran....ale pak už to jede jako po másle. Děj i postavy jsou skvěle propracované, nemám nic co bych vytkla. Přečtla jsem od Franka všechny díly a všechny za to stojí. Jen mě mrzí, že nikdo nebyl schopen zatím Dunu natočit takovou jaká by měla být. Knížka je knížka, ale filmek bych si též dala.