Ellbereth Ellbereth komentáře u knih

Egypt, Řecko, Galie Egypt, Řecko, Galie Alain Quesnel

Tyto knihy jsem milovala. Pro jejich ilustrace i příběhy. Pro děti je to úžasná forma sebevzdělávání. Pro mě to byl tenkrát návod k tomu, co mě zajímalo. Příběhy jsou sice stručné a jednoduché, ale pro začátek naprosto postačující. A ilustrace? Prostě nádhera :-)

20.08.2015 5 z 5

Historie trestu smrti Historie trestu smrti Martin Monestier

Už je to hezkých pár let co jsem měla tuto knihu otevřenou. Psala jsem kdysi ročníkovou práci na toto téma a kniha byla velmi užitečná, pěkně zpracovaná, přehledná. Čtyři hvězdičky dávám jen z toho důvodu, že toto téma prostě lépe ohodnotit nemůžu. To, co se zde dočtete, je hodně děsivé. Nechápu lidskou vynalézavost v tomto směru. fuuuuj

20.08.2015 4 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Cinder byla vcelku fajn, Scarlet už o dost zajímavější, ale Cress.....noooo tak to už je super. Přiznám se, že první díl mě nijak zvlášť nenadchl, považovala jsem to za takové nějaké odpočinkové čtení s docela fajn nápadem. Bylo to čtivé, ale nějak mi dělalo problém, aby mi Cinder i ostatní postavy v prvním díle přirostly k srdci a aby mi přišly opravdové. Naštěstí tato série má kupodivu velmi vzrůstající tendenci co se kvality, originality i napětí týče. Jak se děj rozvíjí, musím říct, že jsem si je oblíbila všechny a už jsem moc zvědavá na poslední díl.

13.08.2015 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Cinder nebyla špatná, ale Scarlet je o dost lepší. Celkově mi přijde kniha propracovanější. Na Cinder bylo znát, že je to young adult. Ve Scarlet se děj pěkně rozvíjí, je vcelku napínavý, není již tak předvídatelný. Také knize prospělo více dějových linií. Celkově je to zajímavý nápad a jsem zvědavá jak to dopadne. Doufám, že tahle vzestupná tendence bude pokračovat i u Cress :-D

07.08.2015 4 z 5

Cesta králů Cesta králů Brandon Sanderson

Já toho chlapa asi budu prostě platonicky milovat a to ho vůbec neznám :-D Sanderson je dle mého názoru nejlepší současný autor fantasy a tohoto žánru mám načteného opravdu hodně, abych byla schopná porovnávat. Nenechte se rozhodně odradit počtem stran nebo plánovaným počtem knih. První díl je hodně popisný, zaměřený především na popis Rošáru, tradic, politiky, prostředí. V tomto díle je sem tam nějaké to méně záživné místo, ale s ohledem na počet stran, jich je stejně velmi málo. A pokud stále nevíte, zda se do této ságy vůbec pouštět, tak odpověď je ANO. Protože druhý díl je ještě mnohem lepší a jsem přesvědčená, že autor toto tempo udrží. Nevím jak to dělá, ale Sanderson se s každou knihou zlepšuje. Svým umem mě donutil si knihy koupit a velmi ráda bych mu zaplatila i za další, jen kdyby to šlo vydat rychleji :-D Palec nahoru a mohu vřele doporučit!!!

23.07.2015 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Příjemné oddechové čtení, i když jsem po přečtení recenzí čekala trochu víc. To bude ale asi tím, že young adult už nejsem :-D Každopádně sci-fi, fantasy a pohádky mám stále ráda. V knize jsou pěkné nápady, autorka vytvořila vcelku zajímavé prostředí. Na můj vkus zde jsou málo propracované postavy a místy je děj zbytečně zdlouhavý. Váhala jsem jestli dát 3 nebo čtyři hvězdičky. Každopádně ostatní díly si též přečtu a jako milé oddechové čtení mohu doporučit.
doplňuji po dočtení Cress....musím říct, že Cinder je jako první díl opravdu nejhorší. Takže pokud vás neuchvátila, nenechte se odradit, protože to co autorka předvedla v Cress, to už je velmi kvalitní dílko sci-fi, i když asi trochu víc zaměřené na holky. Děj už není takový jednoduchý, pěkně se střídají dějové linie. prostě mohu jen doporučit.

16.06.2015 4 z 5

Tři tváře Tři tváře Brandon Sanderson

Na tohoto autora nedám prostě dopustit!!! Všechny tři povídky velmi zajímavé, pěkné nápady, čtivé. Pro mě je to ale asi zatím jeho nejhorší kniha. Příběhy jsou dobré, ale nejsem zrovna fanda povídek. Na můj vkus je to prostě moc krátké, rozečtete se a šup....už je konec. Kniha ale rozhodně ukazuje kreativitu autora. Pro mě byla asi nej Císařova duše. Spousta byla také originál a tyto dvě povídky mi přišly poměrně ucelené a dokončené. U Odvěkého meče bych uvítala pokračování, přišlo mi to jako bez začátku a bez konce, jako kdyby to byl výňatek z knihy. Doma už mám připravenou Cestu králů a jen nevím, co budu dělat než autor zase něco vydá :-D

15.06.2015 4 z 5

Vyjednavač Vyjednavač Brandon Sanderson

Ke konci knihy jsem se prostě nedokázala odtrhnout, musela jsem to dočíst. Četla jsem Mistborna, Elantris a teď i tuhle knihu. A musím říct asi jen jedno....neskutečně se těším na další!!! Mohu vřele doporučit každému fandovi fantasy!!! Co kniha, to originál.

22.05.2015 5 z 5

Tygrův osud Tygrův osud Colleen Houck

Dočteno :-) pro mě určitě lepší než třetí díl, ten byl z nich asi nejnudnější. Kelsey konečně přestala být hysterický posera a zjistila, že se člověk musí životu postavit a že život někdy zkrátka o ztrátách je. Jediné co mohla autora vysvětlit, je ta smyčka v minulosti. Každý autor fantasy nebo sci-fi ví, že to co uděláte v minulosti, projeví se v budoucnosti. Takže jestli tihle lidičkové včetně Durgy z toho byli nějak vyjmutí třeba Phetem, měla to autorka rozvést a domyslet. No ale dejme tomu, bylo to dobré oddechové čtení a zajímavý nápad. A v posledním díle díky bohu nerozpitvávala vztahy na 150 stránkách!!! To mě popravdě na celé sérii vytáčelo nejvíc.

15.05.2015 4 z 5

Tygrova plavba Tygrova plavba Colleen Houck

Dobře se to četlo, zajímavý námět, ale opět to samé co u druhého dílu.....téměř 200 stránek nudy, kde autorka sáhodlouze popisuje žabomyší války mezi zaláskovaným trojúhelníkem. Mladší generace to asi baští :-D pro mě už je to dost nezáživné a zbytečně rozpitvané do detailů. Zbytek knihy utekl o mnoho líp, fantasy je to dobré. Fajn a vcelku neotřelé nápady, bylo to napínavé. Musím říct, že už od druhého dílu prostě fandím Kišanovi. Ren mi začíná čím dál víc připadat jako manipulativní hajzlík, ale obávám se, že to stejně vyhraje on :-D Každopádně dočtu i čtvrtý díl, zvědavost mi nedá. Jen bych uvítala akci dřív než téměř až v půlce knihy.

28.04.2015 4 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Velmi příjemné čtení, které vás rozesměje. Nejdříve jsem četla a právě díky knize pro mě byl film velikým zklamáním a popravdě mě téměř vůbec nebavil. Doporučuji si přečíst.

Tygrova stezka Tygrova stezka Colleen Houck

Prvních 150 stránek vcelku nuda, přišla jsem si jak náctiletá čtenářka bravíčka (rubrika vztahy :-D). Autorka se v této části zřejmě dost vyžívala, ale mě to tedy zase až tak záživné nepřišlo. Mám radši trochu jiný styl fantasy. Zbytek knihy jinak čtivý a srovnatelný s první částí. A díky bohu i Kelsey se tak nějak asi trochu rozsvítilo a přestala se chovat jak třicetiletá zapšklá panna. Jinak se to čte dobře, přečtu určitě i další díly.

Zrození zimy Zrození zimy Brian Ruckley

Mě osobně se série dost líbila. Je to ponuré fantasy, to je pravda, ale řekla bych, že na druhou stranu se zde dočkáte poměrně hodně nečekaných zvratů, rozhodně dost věcí nelze dopředu odhadnout. Knihy vás donutí přemýšlet o tom, co jsou si lidé v zájmu víry vzájemně provádět. Hlavní záporná postava je nenávidění hodný blázen, kterého k tomu ovšem vedou pochopitelné důvody. Vlastně všechny postavy zde rozhodně nejsou ani černé, ani bílé. A to je možná to, co se mi na tom líbilo nejvíc. Žádné velké kouzla zde nečekejte, je to spíš dost reálné. Asi bych to přirovnala k světu, který se nachází někde mezi světem LOTR a GOT, ale pořád zůstává svůj. Jediné co mi zde chybělo, byla asi aspoň malinkatá milostná zápletka. Kniha je tímto trochu chladná. Za sebe mohu doporučit.

15.04.2015 4 z 5

Jaro rebelů Jaro rebelů Morgan Rhodes (p)

Pokračování příběhu asi o kousek lepší než první díl, dobře se četlo, námět zajímavý, ale pro mě opět málo popisné. Autorka zde sice už lépe vykreslila charakteristiku postav, ale mě zde prostě něco chybělo. Knihy mi přijdou stále lehce nedotažené a asi i předvídatelné. Ale i tak bych sérii ráda dočetla a jestli to vydavatelství opravdu vydat nechce, tak mi to přijde dost na hlavu! :-P

13.04.2015 3 z 5

Soumrak království Soumrak království Morgan Rhodes (p)

Četlo se to dobře, děj pěkný. Za mě ovšem pouze tři hvězdy, protože i přes čtivý děj to pro mě bylo příliš jednoduché. Postavy mohly být rozhodně propracovány o dost lépe, popis pro mě také není dostatečný. Od fantasy asi zkrátka očekávám trochu víc. Přišlo mi to jako kniha pro mladší čtenáře, ale na druhou stranu zde teče dost krve. Mohu doporučit, ale na to, že jsem knihy dočetla minulý měsíc, tak mi děj v hlavně příliš nezůstal.

13.04.2015 3 z 5

Maronna: Příběh ze čtvrtého světa Maronna: Příběh ze čtvrtého světa Vladimír Medek

Ať si kdo chce co chce říká :-D mě tahle kniha zůstala v hlavě i po pár letech. Docela mě překvapuje, že má tak nízké hodnocení, protože mě osobně se dost líbila. Sice jí asi nevidím vyloženě na 5 *, ale chtěla jsem jí trochu vylepšit průměr. Možná, že je kniha ze začátku trochu zmatečná, ale když to vydržíte, za přečtení určitě stojí. Minimálně pro fandy fantasy žánru. Mě osobně vůbec nevadí, když se v knihách neorientujete ihned, protože podle mé zkušenosti ta složitost naopak pak knize dodá na zajímavosti. Za sebe mohu doporučit.

10.04.2015 5 z 5

Ember, posel věků Ember, posel věků Mark Canter

Je to už velmi dlouho, co jsem knihu četla a musím říct, že si děj stále pamatuji. Možná ne podrobně, ale stále jí mám v hlavě. A pokud hodně čtete, tak víte, že časem se některé knihy prostě vytratí nebo splynou s ostatními. Za sebe mohu doporučit.

09.04.2015 4 z 5

Dům snů Dům snů Pauline Gedge

Velmi dobře zpracovaný příběh, který se ještě lépe čte. Knihy jsem dostala a mají své čestné místo v mé knihovně. Od autorky jsem toho četla více a tohle jsou podle mě její nejpovedenější knihy. Pokud máte rádi starověký Egypt, rozhodně doporučuji.

03.04.2015 5 z 5

Dlouho jsem se přečtení Hobita bránila taky jsem věděla proč. Je na něm dost znát, že byl původně pro Tolkienovo děti. Příběh je fajn, ale dávám přednost prostě Pánu prstenu z něhož víceméně všechen podstatný děj Hobita vyplývá. Film se mi líbil, ale s knihou toho moc společného nemá. Nejsem fanouškem toho, když si filmaři přidávají co je napadne. K přečtení ale stejně doporučuji. A pokud si chcete doplnit opravdu hlubší znalosti o Středozemi, je lepší si přečíst Silmarillion než zrovna Hobita.

02.04.2015 4 z 5

Tajný atlas Tajný atlas Michael A. Stackpole

Začátek možná trochu delší než by měl být, máte trochu chaos v postavách, ale když už se to rozjelo, tak se mi to ve výsledku moc líbilo. A to i další navazující díly, možná byly dokonce i lepší. Určitě si to někdy přečtu znovu. Pro mě to bylo vcelku originální dílko. Pokud máte hodně rádi fantasy, doporučuji si přečíst.

02.04.2015 5 z 5