Egypt, Řecko, Galie

Egypt, Řecko, Galie https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44956/bmid_myty-a-legendy-egypt-recko-galie-5iY-44956.jpg 5 161 20

Od počátků světa vzrušují fantazii lidstva tajemní bohové, zázračné bytosti a lidští hrdinové. Tato kniha nám pootevře okénko k tajemstvím, která si lidstvo uchovává v paměti. Bohové a hrdinové starých civilizací Egypta, Řecka a Galie nám připomenou kořeny naší civilizace. Publikace je určena nejen mládeži, ale i dospělým, kteří si chtějí nenáročnou a poutavou formou objasnit anebo znovu oživit rozmanité mýty a legendy, jež kniha současně konfrontuje s historickou faktografií.... celý text

Mytologie , Literatura naučná , Pro děti a mládež

Vydáno: , Gemini (ČR)

L'Egypt, La Gréce, Les Galois, , Mythes et légendes

poiu
poiu
01.11.2021 5 z 5

Tohle byla jedna z nejoblíbenějších knih mého dětství... Četla jsem ji několikrát a teď jsem si ji díky Čtenářské výzvě zase připomněla.... :-) Miluju ty ilustrace, jsou naprosto nádherné. :-)

Hakate
Hakate
30.09.2021 5 z 5

Celá série mě doprovázela dětstvím, skvělé sepsané příběhy, doplněné krásnými ilustracemi.

vlkove
vlkove
19.09.2020 5 z 5

Nádherné ilustrace a poutavé příběhy. Jsem mile překvapena.

Lessana
Lessana
04.06.2020 4 z 5

Nostalgická spomienka (plných pestrých farieb a podmanivých ilustrácií) na chvíle, keď som ležala s knihou v rukách na koberci v detskej izbe pri otvorenom balkóne... :)

IvikaS
IvikaS
03.06.2020 4 z 5

Krásné ilustrace.

MP17
MP17
10.11.2019 5 z 5

Ty ilustrace jsou opravdu jak z jiného světa.

JulianaH.
JulianaH.
04.11.2019 5 z 5

Mýty a legendy jsem věnovala svojí kamarádce, která se o ně tehdy zajímala, a při té příležitosti jsem si je pročetla také. Okouzlily mě překrásné ilustrace a informace pro doplnění: vybavuji si třeba vynikající mapu Egypta s významnými centry kultů.
Poněvadž řecké báje jsem znala z Eduarda Petišky a Lucilly Burneové a egyptské od Františka Lexy a rovněž od Petišky, nejnovější pro mě byly ty keltské. Nejvíc mi utkvělo v paměti závěrečné vyprávění o bozích, kteří nepotřebují chrámy, neboť jsou přítomní v přírodě.

Samery
Samery
23.12.2018 5 z 5

Kniha, kterou jsem četla jako malá a stále jsem z ní nadšená. Krásné ilustrace, dobře napsané... sice jsou mýty velmi zjednodušené a rozhodně z nich nelze zcela pochopit jednotlivé mytologie, ani formát knihy není nejpohodlnější, ale svůj účel kniha splní.

p3tris
p3tris
11.07.2018 5 z 5

Jako dítě jsem na knihách z edice Mýty a legendy miloval hlavně nádherné ilustrace. A jelikož jsem měl díky panu Petiškovi a filmu Souboj titánů vřelý vztah k řeckým bájím, tuhle jsem měl ze všech nejraději. Ale pravděpodobně tato kniha může za to, že ve mě vzklíčil zájem o severskou mytologii. I díky ní jsem si mohl o několik let později užít třeba takový Silmarillion.

Miro.slav
Miro.slav
30.10.2017 5 z 5

Nemôžem si pomôcť, ale chýba mi detstvo. Ten pocit hľadania v knižnici ďalší diel tejto edície. A tobôž, keď ste mali šťastie a nebol vypožičaný! Musím povedať, že z mojich detských čias, mi táto edícia ostala živo v pamäti. Ak chcete svoje ratolesti primäť k čítaniu zaujímavých príbehov, siahnite po tejto kolekcii. Určite tým nič nepokazíte. Deti sa dozvedia niečo nové, krásne farebné stránky zaujmú a rozsahovo to neodrádza. Odporúčam.

Vidlička
Vidlička
13.10.2017 5 z 5

Celá série jednoznačně 5*! Jedny z nejkrásnějších knížek, které jsem jako malá četla, a které mě naprosto uchvátily i díky přenádherným a barevným ilustracím. Doufám, že i dnešní děti si k nim najdou cestu...

Peter.Melon
Peter.Melon
23.03.2017 5 z 5

Mýty s pěknými příběhy...Zvláště mě zaujaly mýty o keltech.

Guepp
Guepp
16.01.2017 4 z 5

Pribehy postaci pro zakladni orientaci. Dominantu nad textem ovsem drzi obrazky. Prijemna kniha :)

haki34
haki34
19.11.2016 5 z 5

Jednoduche a strucne pribehy, kde se seznamime s nejdulezitejsimi postavami mytologie... Jelikoz me baje vzdy bavili, egypt a recko mi byli zname, ale galske legendy jsem doslova hltala. Tak samo i nadherne ilustrace v knize...Eponinu, druidy, Sequanu, Succeluv mlat vidim i ted pred sebou :)

Ellbereth
Ellbereth
20.08.2015 5 z 5

Tyto knihy jsem milovala. Pro jejich ilustrace i příběhy. Pro děti je to úžasná forma sebevzdělávání. Pro mě to byl tenkrát návod k tomu, co mě zajímalo. Příběhy jsou sice stručné a jednoduché, ale pro začátek naprosto postačující. A ilustrace? Prostě nádhera :-)

Rilian
Rilian
07.07.2015 5 z 5

Knihy z této edice představují knihy mého dětství!

Terva
Terva
02.06.2015 5 z 5

Nádhera. Krásné ilustrace a věrohodné mýty.

Kytiii
Kytiii
30.11.2013 5 z 5

Já díky Mýtům a legendám odmaturovala za jedna :D - jako dítě jsem všechny díly milovala a znala jsem je takřka zpaměti... při zkoušce se to hodilo :D

Standa Šebek
Standa Šebek
04.09.2013 4 z 5

Na francouzských knihách ze série Mýty a legendy jsem doslova vyrůstal. Jednoduše a stručně převyprávěné slavné i málo známé báje z celého světa o hrdinech, bozích, zamilovaných hvězdách, mořských lvech, princeznách, duhových hadech...to vše na krásných barevných celostránkových ilustracích.

anthea
anthea
25.11.2011 5 z 5

Pěkná kniha o mytologii, spíš myslím pro děti

Egypt mýty a legendy Řecko Galie

Část díla