Eliškam Eliškam komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Knížka je to nádherná. Je zvláštní, jak rozdílně jsem vnímala Lišku jako malá a dnes (když mi bylo deset, tak jsem Lišku úplně nenáviděla ).
Každopádně nemohu knížku doporučit člověku s depresí, mohlo by to vést ke špatnýmě koncům...

27.08.2016 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Tři kamarádi mě ze všech knížek zaujali nejvíc. Nevím, zda je to tím, že jsem je četla jako první... Po dočtení, stejně jako snad u všech jeho ostatních knížek, jsem měla pořádnou depku.

31.07.2013 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Jsem moc ráda, že jsem knížku četla ještě před tím, než jsem shlédla film. Protože nevím, neví , zda bych pak níku četla,. Kniha je mnohem poutavější a "plnější", postavy lépe vykreslené. Z příběhu jsem byla opravdu nadšená. Z pravidla se moc k přečteným titulům už nevracím, ale tohla je jedna z výjimek!

26.07.2013 5 z 5

Zbav nás od zlého Zbav nás od zlého Věra Fojtová

50. léta na vesnici jižní Moravy. Atmosféra velmi dobře vykreslená, postavy také. Bohužel závěr mi přišel zrychlený. Škoda.

18.02.2022 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Po Slepé mapě a Haně o dost slabší. I tak velmi čtivé.

22.01.2021 3 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Za mě lepší než Dívka, která spadla z nebe.

17.05.2019 5 z 5

Zločin v lázních Karlsbad Zločin v lázních Karlsbad Jiří Slavíček

No, nevím jak si s hodnocením poradit. Asi tak : pokud Vám nevadí, že čtete knihu, kde se autor neustále opakuje a na konci se ani nedozvíte, kdo je vrah a proč přesně ke zločinu došlo, pak Vám mohu knihu doporučit. ..

10.03.2016 1 z 5

Nové případy inspektora Rádla: Muž za oponou Nové případy inspektora Rádla: Muž za oponou Marek Skřipský

Tato kniha má stejné kouzlo jako první díl.

17.09.2015 5 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Čekala jsem další severskou detektivku a ono ne :) Napětí v knížce ale najdete opravdu hodně. Konec mě naprosto dostl - nedoporučuji číst lidem, trpícím depresemi.

25.09.2013

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Jako malá jsme tuhle knížu naprosto zbožňovala!

31.07.2013 5 z 5

Pohádky za oponou Pohádky za oponou Kamil Bednář

Díky téhle knížce jsem už jako znala děje oper. Styl vyprávění je moc příjemný. I dnes se ke knížce někdy vracím.

26.07.2013 5 z 5

Jarčina píseň Jarčina píseň Jaromíra Hüttlová

Máte-li rádi filmy pro pamětníky v knize, tak mohu doporučit. Hlavní hrdinka je opět sedmnáctiletá studentka, kterou k rozumu přivede starší muž. Literární skvost to rozhodně není, ale atmosféra je navozena dobře :)

Dáša, pražská studentka Dáša, pražská studentka Jaromíra Hüttlová

Pokud chcte něco naivního, ale mile naivního, tak můžu doporučit. Jinak samozřejmě nečekejte žádnou literární úroveň

Věrka, hvězda stadiónu Věrka, hvězda stadiónu Jaromíra Hüttlová

Mám ráda, první republiku a její kouzlo, které tu prostě najdete. Literaturu na úrovni však nečekejte. Je to ale tak úžasně naivní, že musím dát alespoň 3* :)

Usměvavý muž Usměvavý muž Henning Mankell

Já vlastně ani nevím, proč Wallendera čtu. Knížky občas nejsou vůbec logické, náhoda hraje velkou roli.
A i přes to, jdu na další díl.

18.03.2022 3 z 5

Divoška Kim Divoška Kim Fan Vavřincová (p)

První dívčí románek, který jsem četla. Takže z nostalgie 5*

20.01.2022 5 z 5

Dvě hrsti života Dvě hrsti života Katharina Fuchs

Za mě tedy ne. Přišlo mi to jako červená knihovna, která si hraje na hodnotnou literaturu. Druhá část knihy mi přišla vyloženě odfláknutá.

08.11.2021 2 z 5

Bílá lvice Bílá lvice Henning Mankell

Celkem povedené skloubení politického thilleru a klasické detektivky. Kupodivu se mi více líbila část politiky.

20.09.2021 3 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Málokdy se mi stane, že knížku nedočtu. Tohle byla výjimka. Nemůžu přesně definovat, v čem byl problém. Vtip příběhu nescházel, ale prostě mi to celé přišlo nějak zmatené a nepřehledné

27.05.2017 2 z 5

Medvědí škola Medvědí škola Kajetán Kovič

Úplně první knížka, kterou jsem přečetla sama. Dodnes si pamatuji, jak jsem seděla na okně u babičky v kuchyni, svítilo sluníčko a bylo mi fajn :)

08.03.2017 5 z 5