EliškaHavlová EliškaHavlová komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Abych řekla pravdu, vůbec nečtu knížky s válečnou tématikou, ale tahle mě velice zaujala. Smrt jako vypravěč je velice zajímavý nápad...obzvláště u tohoto žánru, kde je smrti opravdu hodně. Malá Liesel mi opravdu přirostla k srdci a byla jsem ráda, že ji mohu doprovázet jejím příběhem. Jediné, co bych knize vyčetla je, že jsem na konci neudržela slzy. Poměrně dobré je i filmové zpracování, ale knihu rozhodně doporučuji.

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Další super fantasy knížka. Rozhodně jeden z nejoriginálnějších světů, co lze na knižním trhu najít. Představa nesmrtelného života a absence nemocí je naprosto neuvěřitelná a zároveň dosti klasická, co se týče utopie. Ale i když to vypadá, že tento svět je vlastně dokonalý a život v něm pohádkový, není to až tak jednoduché, jak se zdá. Je zároveň plný intrik a postranních úmyslů.
Hlavní postavy jsou mi sympatické a dobře k sobě pasují, přestože se mezi nimi nevyskytuje vlastně žádná romantika. To je velice milé překvapení. Autor má dobrý vypravěčský um, kdy vás velice rychle vtáhne do děje hned první dvoustranou. Mám takové tušení, že i druhý díl je bomba.

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Tohle je ten typ knížky, kdy se při čtení musíte usmívat. Až tak sladké to je. Dokonalé postavy, zápletka a tajemná minulost, která nemusí být vždy pozitivní. Velké plus knížky je, že odhalení neznámého dopisovatele je už cca v polovině knížky. Tím pádem je i velký prostor, aby se hlavní postavy dokázaly pořádně seznámit i mimo tužku a papír. Rozhodně doporučuji přečíst.

11.08.2020 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Knížku rozhodně doporučuji. Četla se doslova jedním dechem. Moc se mi líbí, jak se zde neřeší jen milostné pletky a neopětovaná láska, ale spisovatelka se opravdu snaží nás dostat i do světa velkého utrpení, ztráty, odloučení a následného vyrovnání se s velkou bolestí. Hlavní postavy jsou velice sympatické a přeji jim do jejich fiktivního života moooc štěstí.

10.08.2020 4 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Knížku jsem přečetla za jeden den. Popravdě jsem si podle popisku kinihy příběh představovala trochu jinak, ale rozhodně nejsem zklamaná. Děj byl svižný a četl se jedním dechem. Hlavní postava mi byla velice sympatická. Nejlepší však byly dialogy mezi ní a jejími bratry. Trochu mi to přišlo jako u nás doma. Fakt jsem se pobavila. Rozhodně to nebyla poslední knížka, co jsem od autorky četla.

22.08.2020 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Druhý díl rozhodně nezklamal. Nejvíc bych ale vyzdvihla ten konec. Nic napínavějšího jsem dlouho nečetla. Rozhodně potřebuji i třetí díl.

Osm Osm Radka Třeštíková

Druhá kniha od autory, co čtu. Asi se mi líbila více jak Bábovky, ale stále si myslím, že její tvorba nebude nic pro mě. Ale chápu, proč jsou knížky tak oblíbené. Zápletka zajímavá a ještě zajímavější motiv. Jen těch postav zase bylo přehnaně moc.

08.09.2020 2 z 5

Letní sázka Letní sázka Emily Henry

Tato knížka nebyla dějem něco průkopnického ,ale byla plná vtipu a to se mi líbilo. Tento styl humoru mi sedl. Takže knížka splnila má očekávání, co by oddychovka, a proto dávám 4*.

23.08.2021 4 z 5

Řekni mi tři věci Řekni mi tři věci Julie Buxbaum

Tohle je tak milá knížka, že to snad nejde ani vyjádřit. Jessie je mladá sympatická holka, co si jen chce zase najít místo ve světě. Myslím, že kdyby byla skutečná, tak bychom byly kamarádky. Knížka se četla sama. Byl v ní smutek, radost, vtipnost a láska...co jiného si přát. Jen ty konce by mohly nekončit. Opravdu doporučuji.

11.08.2020 5 z 5

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

O. Můj. Bože. Dokonalá knížka pro léto, ze které si dokážete i něco odnést. Výborné charaktery hlavních postav, které si získají vaše srdce. Autorka více popisuje, co je potřeba, ale taky svižně pokračuje dějem. Strašně se mi líbí motiv seznamu věcí, které z vás udělají lepšího člověka s obrovským srdcem. Přemýšlela jsem, že bych k tomu taky někoho donutila, aby se se mnou zapojil. Knížku opravdu doporučuji. Už se moc těším na další knížku od autorky.❤️

11.08.2020 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Moc hezká oddechová knížka. Hlavní postavy mě především zaujaly jejich povahou. Zatím co Animant se s přibývajícími stránkami vyvíjela, naopak pan Reed zůstával pořád stejný protiva. Jen jejich vzájemné vnímání se postupně měnilo.

Jediné, co mě na knížce zklamalo, byl jako klasicky konec. Ale to je asi jen můj problém, který jsem si musela vyřešit přečtením i dodatkové knížky k hlavnímu příběhu... Tam byly moje otázky z části zodpovězeny.

09.08.2021 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Selekce už je takový klasický pojem ve světe ya knížek. A teď rozhodně nemyslím jen ten první díl. Obálky jsou jedny z nejhezčích, co mám v knihovně.
Amerika a její ohnivá povaha, která vynikne i v tom největším davu, je super. I když méně nerozhodnosti by bylo na místě. U Maxona se mi líbí, že postupem času trochu mění svou povahu... to se moc často nestává, že by se charaktery lidí měnily. Prostě tahle série navždy zůstane v mém srdci.

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Knihu jsem začala číst s velkým očekáváním. S Radkou Třeštíkovou jsem neměla dosud žádné zkušenosti, ale recenze a velká reklama knížky mě přinutila si ji přečíst. Rozhodně hodnotím pozitivně nápad více postav, ale bylo jich až přehnaně moc. Musela jsem se často vracet, abych si udělala pořádek ve jménech a neztratila se tak v ději a souvislostech.

08.09.2020 2 z 5

Matylda Matylda Roald Dahl

Moje jedna z nejoblíbenějších dětských knížek. Příběh je velice originální a zábavně napsaný. Mám ráda i filmové zpracování, které si liší především ve jménech. Nemám co vytknout.

08.09.2020 5 z 5

Na celou sérii jsem si troufala hodně dlouho a rozhodně ničeho nelituji...už jako malá byl můj filmový nejoblíbenější díl Vězeň z Azkabanu. Hlavně z důvodu, že se v tomto díle hodně kouzlí a Klofan je prostě nejlepší!!!
Rozhodně chci přečíst znovu.

31.07.2017 5 z 5

Ptačí sněm Ptačí sněm Ransom Riggs

První co bych o této knize chtěla říct je fakt, že je mnohem lepší jak předešlá Mapa dní. Ta byla pro mě velkým zklamáním... nebo jsem spíš měla větší očekávání. Ptačí sněm je o skoro polovinu tenčí knížka a přesto, se zde dozvíme mnohem více informací a zažijeme hodně akce. Děj byl napínavý a nechyběly ani zvraty. Knihu opět doplňovaly trochu děsivé fotografie, které příběh skvěle dokreslovaly. Moc se těším na další díl, který podle konce snad přijde... a doufám, že dost brzy.

21.03.2021 4 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Dost jsem uvažovala, jestli si knížku přečtu. O Vánocích jsem shlédla celý seriál a naprosto jsem si ho zamilovala. Bylo tu tedy to dilema, jestli chci knížku s filmovým zpracováním porovnávat. Nakonec moje zvědavost vyhrála a já neodolala. Děj je poměrně odlišný, více se zaměřuje na myšlenkové pochody hlavních postav. Musím ale přiznat, že jsem se u pár pasáží opravdu zasmála. Lily byla ze začátku taková studená, ale postupně jsem si její kapitoly začala užívat. Dash je prostě Dash... Jediným zklamáním byl pro mě konec... ale to bude tou zhýčkaností ze seriálu.

16.03.2021 4 z 5

Vzdušné zámky Vzdušné zámky Jacqueline Wilson

Tyhle knížky jsou opravdu základem mého "dospívání". Četla jsem tedy jen tři díly, protože pak jsem přešla na něco jiného.
Se sestřenicí jsme je četly naráz a pak si o nich povídaly. Velké plus patří tomu, že život hlavní autorky nebyl vždy tak pozitivní a růžový, jak jsem si tehdy myslela, že normálně je. Dost to mladým lidem otevře oči. Doporučuji.

08.09.2020 4 z 5

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

Popravdě jsem čekala něco jiného, ale nakonec mě knížka uchvátila. Velice originální zpracování známých pohádkových příběhů s trochou hororu. Některé byly dost děsivé, jiné spíše pro zamyšlení. Autorka díky svému psaní vždy dokázala vyjádřit tu správnou pochmurnou atmosféru.
Od autorky jsem četla i série Griša a Šest vran, takže jsem si mohla knížku vsadit do mně již známého světa, který se mi tímto ještě více zalíbil.
Jako takový bonus má knížka také dokonalé ilustrace, které se postupně s příběhem rozvíjí.

Zaslíbená Zaslíbená Jodi Ellen Malpas

Od knížky jsem neměla žádná očekávání. Myslela jsem si, že to bude jako Odstíny, které jsem sice nečetla, ale znám jejich filmové zpracování. Abych řekla pravdu, tak jsem z knížky vůbec nebyla nadšená. Byla zbytečně dlouhá, vše se točilo stále dokola a nesnáším jméno hlavního hrdiny... Millera. Taky se mi dost pletla jména Georgy a George. To je dost nepraktické, obzvlášť , když jsou spolu v jedné místnosti. Začínám číst druhý díl...ale knihu jsem odložila asi u dvacáté strany a nevím jestli budu pokračovat. Série je velice špatně k sehnání, řekla bych, že snad ani nestojí za tu námahu ji hledat.

08.09.2020 odpad!